Sušené maso

Sušené maso je ceněné pro svůj vysoký obsah bílkovin a výbornou chuť. Je vítaným obohacením jídelníčku nejenom u sportovců, ale i gurmánů, kteří jím nepohrdnou jako zajímavou chuťovkou ke sklence vína.

Řazení

Sušené maso

Sušené maso je stále více oblíbenou svačinkou nejen u sportovců, ale i všech, kdo si rádi dopřejí rychlý a vydatný snack kdykoliv během dne. Popularita sušeného masa je dána především jeho dlouhou trvanlivostí a nevšední výraznou chutí

V současné době je možné se setkat s nejrůznějšími druhy sušeného masa. Dominantní postavení si drží maso hovězí, jakožto jeden z nejlepších a nejchutnějších zdrojů bílkovin. Mimo hovězího masa nabízí mnozí prodejci také vepřové, drůbeží, kančí, jelení, nebo dokonce i losí a sobí sušené maso. Každý si tak může vybrat podle své chutí a svých osobních preferencí. 

Z kategorie hovězího masa je velice oblíbené Hovězí od českého výrobce Indiana Jerky. Sušené maso od této společnosti je vyrobené podle starých indiánských receptur nejnovějšími technologiemi. Jedná se o nemastný zdravý snack vydatný na proteiny, s nízkým cholesterolem a velmi nízkým obsahem tuku. Z vybraných malochovů České republiky pochází také produkt Hovězí jerky české značky Fine Gusto. Ta nabízí jemně nasolené 4 mm silné plátky sušeného masa prémiové kvality. Stejný výrobce nabízí také produkt Snack It, tedy kombinaci kvalitního sušeného masa z českých malochovů a ovoce. Jedná se o zdravou a rychlou svačinku s pořádnou dávkou bílkovin a zanedbatelným množstvím soli. Jemně nařezané sušené maso vyrobené podle tradiční jihoafrické receptury nabízí česká společnost Zulu Biltong. Sušené hovězí maso od tohoto výrobce vyniká nezaměnitelnou chutí a to především díky procesu zpracování, během kterého je maso sušeno po dobu 3 - 7 dnů výhradně horkým vzduchem. Maso se nemarinuje, nýbrž polévá. Tím dosáhne prvotřídní konzistence.

Oblíbené jsou také další druhy sušeného masa. Společnost Indiana Jerky nabízí mimo hovězího, také sušené maso vepřové, krůtí, nebo kuřecí. Dietní krůtí maso má v nabídce také výrobce Fine Gusto. 

Nabídka sušeného masa je opravdu široká. Je tedy pouze na rozhodnutí a chuti každého, zda vsadí na jistotu a dá přednost kvalitnímu hovězímu masu, nebo zvolí alternativu v podobě vepřového, drůbežího, nebo zcela jiného sušeného masa. Díky jeho vzrůstající popularitě se ale budeme s nabídkou ať již klasických druhů sušeného masa, nebo těch více exotických, setkávat stále častěji.