Taky máš na sebe přehnané nároky kvůli vzorům z Instagramu?

Tereza Koukalová
Tereza Koukalová 30. 8. 2019 Poprvé publikováno 31. 3. 2017
Aktualizováno 30. 8. 2019
Uložit článek
Taky máš na sebe přehnané nároky kvůli vzorům z Instagramu?
obrázek ze shutterstock.com

Instagram se za dobu své existence stal jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí. Jako každá sociální síť má však dvě strany. A my se spolu podíváme na to, jak tuto aplikaci, která je určení především ke sdílení fotografií a videí, můžeme využít v náš prospěch a především ve cvičení.

Honíme se za lajky, srdíčky a sluníčkový život na Instagramu bereme jako normu. Proč žít více offline?

Každý den své životy ukazují miliony lidí prostřednictvím sociálních sítí. Od běžných momentů, přes focení jídla či výběr outfitů až po každodenní cvičení. Tento způsob sebe prezentace je však díky různým úpravám a filtrům spíše pozlátko než realita běžného života. A proč? Za lajky a srdíčka? 

Podle výzkumu Catalina Toma je Instagram nástrojem, který nás více vzdaluje od reality, plýtvá náš čas a vytváří sociální měřítko, které v běžném životě nevnímáme tak intenzivně. A to nemluvíme o tom, jakou závist a depresi to v některých lidech vyvolává. 

Někdo si totiž doopravdy myslí, že být šťastný po celý rok, mít dokonalý make-up nebo namakané tělo jako na fotkách je opravdu možné. Jedinou obranou je mít selský rozum a více žít offline.

Módní výstřelky, které vás pobaví. Jak na fotkách vypadá imitování života slavných celebrit?

Mít módní fotky je fuška. O tom ví své i celebrity. Ale víte o tom vy? Být celý týden jako Kim Kardashian, si vyzkoušela i módní zástupkyně šéfredaktora Elle Sally Holmes, která vydala čtyři série fotoreportů, kde se obléká, líčí, jí a fotí jako Kim. 

Do této výzvy šla s nadšením a lehkostí, protože Kim přece nic moc nedělá. Její kniha Selfish u mnohých z nás vyvolá úsměv na tváři, avšak sama Sally po tomto experimentu, kde se setkala osobně s královnou "selfíček", řekla: "Hodně jsem se z mé Kimsperience poučila... Zjistila jsem, že opravdu potřebuji zapracovat na svém sebevědomí. Potřebuji se sžít s vlastním tělem, přestat se podceňovat a proměnit více šancí ve skutečnost. Protože, ruku na srdce, popsala by se Kim jako něco méně než KIM KARDASHIAN Head B**ch in Charge? Ne."

Co se však Sally musí nechat, je její proměna, kterou zvládla na jedničku. Rozhodně nám ukázala, že být celebrita, je práce jako každá jiná. Takže Kim, královno selfíček, všechna čest. Fotka na obálce časopisu Paper se před pár lety stala virálním hitem sociálních sítí, uhodnete proč?

[Instagram]

Komička Celeste Barber napodobuje fotky slavných. Jak by se to podařilo vám?

Se satirickou grácií se do projektu #CelesteChallengeAccepted vrhla australská komička Celeste Barber, která nafotila fotosérii celebrit, kde ukázala, jak vtipně může běžný člověk vypadat, pokud se snaží napodobit například Lady Gagu nebo Nicky Minaj. Mindráky nechte stranou, být normální je celkem obdivuhodná vlastnost, která se v této době cení, no ne?

[Instagram]

Jak vypadají oblíbené pózy sexy Instagramerek v podání mužů? 

A co muži? Jak vnímají tento trend oni? Své o tom ví skupina Bros Being Basic, která se pustila do svého projektu, kde zpochybňuje veškeré trendy fotky na Instagramu. Pleťová maska, Netflix&Chill ve vaně nebo nahé akty u zrcadla? Bez problému! Myslíme, že až příště poprosíte svou polovičku o záběr, tak si to dobře rozmyslíte. Obzvlášť pokud se podíváte na kuriózní případy v Americe, kde tento trend jako obvykle dosáhl té nejvyšší mety. 

I když je Instagram vnímán spíše pro teens a young adults, tuto sociální síť využívají i maminky nebo vdané ženy. Takže pozor, pánové, ať jednoho dne nedopadnete jako #Instagramhusband, který svoji ženu vidí spíše za obrazovkou svého iPhonu než v posteli. A kdo ví, kdy přijde doba, kdy vás o fotku poprosí vaše kočka nebo pes?

[Instagram]

Sociální sítě nejsou zlo, musíme s nimi ale zacházet správným způsobem

Avšak pokud to vezmeme z druhé strany, není Instagram něco, co nás žene dopředu za hezčím životem? Mnoho účtů se speciálně zaměřuje na stravu, progress ve cvičení nebo návody na to, jak cvičit správně a efektivně. Díky této aplikaci se následně vytváří komunity, které se navzájem podporují a dodávají si odvahu a sebedůvěru, která jim může v běžném životě chybět. O předávání hodnotného a vzdělávacího obsahu, který vám pomáhá v cestě za lepším životem, se snažíme také na Instangramu Aktinu. 

Někdy toho správného parťáka na cvičení najdete spíše na Internetu než v běžném okolí, obzvlášť jste-li z malého města či vesnice. A jestli například rádi vaříte nebo fotíte, tak díky tomuto ideálnímu instagramovému světu se své umění snažíte dotáhnout k dokonalosti. Kdyby však nějaká existovala, že?

Být více opravdový a ukazovat život takový, jaký je. Nejde o to na fotkách lhát a honit se za srdíčky

Taky máš na sebe přehnané nároky kvůli vzorům z Instagramu?
obrázek z elle.com

Už od minulého roku začala nová vlna, která ukázala ty největší hvězdy Instagramu v jiném světle. Nejznámějším příkladem se stala Essena O’Neill, která natočila video, kde se přiznala, že všechny fotografie fotila pouze pro zhlédnutí. Také na nich vypadala zcela jinak než v realitě. Kvůli tomuto přiznání se rozhodla smazat veškeré fotografie a videa ze svého účtu na Instagramu a Youtube kanálu. 

Mezi další hvězdy patří i zpěvák Justin Bieber, který si na dva týdny uzavřel svůj profil kvůli šikaně na jeho bývalou přítelkyni Sofii Richie. Mezi další hvězdičky, které se do sociálního světa vrátily stejnou rychlostí, jako přišly, patří i Demi Lovato, Ed Sheeran, Iggy Azalea, Emma Stone a Zayn. 

Podvádíte svoje followery kvůli dokonalé fotce?

Tento svět se rozhodl zachytit i fotograf Chompoo Baritone z Bangkoku, který si vybral například slečnu, která předváděla headstand. Nic neobvyklého, řeknete si. Jenže pokud se podíváte mimo instagramové okénko, zjistíte, že slečně drží nohy ve vzduchu usměvavá kamarádka. A co vy? Podvádíte svět kvůli dokonalé fotografii nebo se držíte při zemi?

Taky máš na sebe přehnané nároky kvůli vzorům z Instagramu?
obrázek z boredpanda.com

Pupík jako Lady Gaga? Tajemstvím u většiny fotek je správně zvolená póza

Pokud jste před pár lety zaregistrovali americký Super Bowl, neunikla vám kauza Lady Gaga. Zpěvačka sklidila velkou kritiku za své "faldy." Její fanoušci a většina žen, které o cvičení a dokonalé postavě ví své, ji však podpořili slovy, že její tělo je dokonalé. Mnoho fitness trenérek a modelek už předtím, než se objevila tato kauza, začalo ukazovat své tělo na porovnávacích fotografiích. Na jedné pózují a na druhé jsou zachyceni v běžném životě bez pozlátek. Jednou z nich je například fitness trenérka @annavictoria nebo youtuberka @amandabucci

Mezi další inspirace na Instagramu patří i profily, které inspirují ženy s anorexií k vyvážené stravě a posilování (například @arooshanekonam). 

A pokud vás zajímá pozitivní příklad z České republiky, určitě nepřehlédněte instagramový projekt @zanormalniholky, který vám ukáže, že být takový/á, jaký/á jste, je to nejlepší, co můžete ukázat. 

[Instagram]


Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
14 Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________