TOP 3 fitness účty českého Instagramu. Koho se vyplatí sledovat?

16. 4. 2017
5 min. 6 Líbí se mi Komentáře
2
Uložit článek
TOP 3 fitness účty českého Instagramu. Koho se vyplatí sledovat?
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Český Instagram se každým dnem stále více plní fotkami "fitnessek", tedy dívek, které pravidelně cvičí a motivují k tomu i své sledující, ať už to jsou fotky přímo z tréninku, z dovolené nebo z kuchyně. Spousty z nich mají zajímavé profily a inspirativní fotky, ale jen některé jsou skutečně zajímavé, protože mají za sebou zajímavý projekt, zkušenost nebo zvláštním způsobem pomáhají určité skupině lidí. 

Vybrala jsem své top 3 nejlepší, které za sebou mají kus práce a motivaci u nich rozhodně naberete. Které fitnessky se tedy vyplatí na Instagramu sledovat?

Top #1 Lucie Minářová

Tenhle Instagram je speciální. Jakmile spatříte jakýkoliv příspěvek od @luciemin, nemůžete mít špatnou náladu. Tahle nesmírně sympatická holka s širokým nakažlivým úsměvem vypadá jako křehká dívka, ale v crossfitu by to lehce natřela i chlapům.
[Instagram]
Lucka má vlastní blog Mintyblog, kde najdete příspěvky z cestování, fashion i zdravé recepty, nejvíce se rozepsala o paleo stravě a crossfitu. Poslední dobou ale Lucka dává přednost Youtube, kam pravidelně nahrává příspěvky o všem možném.
[Instagram]
Takže proč Lucka a top 3? Za její pozitivní přístup a neustále dobrou náladu. Nevím, zda to tak mám jenom já, ale tahle minty girl na mě má tak pozitivní vliv, že i já občas kouknu na její videa, a to moc youtubery nesleduju.
Vždycky se najde příspěvek, kterým mě Lucka rozesměje, a je taky důvodem, proč se vždycky těším na další. 

Ukázka Lucčiných dovedností.

Top #2 Péťa Elblová

Možná ji znáte pod instagramovou přezdívkou @jmenujisepeta. Úsměv od ucha k uchu, horní linka na očích a hashtag #positivevibes. To je Péťa na první pohled.

Ale na ten druhý? Holka, která si neprošla rajskou zahrádkou. Není tomu dávno, co se trápila s poruchou příjmu potravy. Peťa neměla odjakživa krásnou postavu, byla trochu oplácaná a jednoho dne se rozhodla to změnit. Začala držet nezdravé diety, dodržovala nesmyslný měsíční plán hubnutí, kde se počítaly pouze kalorie, až skončila na 39 kilech. Přesto si každý den připadala stále tlustší. Období drastického hubnutí brzy vystřídalo záchvatovité přejídání, ze kterého se Peťa dostala na 54 kilo. Půl roku se potýkala s bulimií, depresemi, únavou, měla špatné zuby, padaly jí vlasy a často omdlévala.

[Instagram]

Jednoho dne si ale uvědomila, že to je jen v její hlavě a musí to porazit sama. Došlo jí, že zdravé jídlo pro ni může být lék a nikoliv prostředek k hubnutí. Začala jíst opravdu zdravě, přiměřeně a s jiným cílem, než zhubnout. Dodržovala pravidelný režim cvičení i jezení a založila si Blog by P.

[Instagram]

Dodnes na něj přispívá články o poruchách příjmu potravy, o těžkých obdobích, dává rady a motivaci holkám, které se potýkají s těmi samými problémy. 

Na Instagram přidává zdravé recepty a na Youtube nahrává cvičící videa. Největší plus má za pomoc lidem, kteří to potřebují, protože se umí vcítit do jejich problémů a dostat je z takového dna, který si mnoho z nás vůbec neumí představit.

[Instagram]

Top #3 Káťa Blažčíková

Třetí místo patří Kátě, která se pyšní instagramovým přízviskem @katy_blazcikova. Káťa se rozhodla, že ukáže světu, že se dají svaly a pěkná postava vybudovat i na alkalické a čisté rostlinné stravě.
Katy je fitness koučka, závodnice bikini fitness, která si v roce 2016 odnesla druhé místo z Grand Prix Fitness Brno v kategorii bikini fitness do 164 cm. Zároveň zvítězila v kategorii o nejhezčí zadeček.

[Instagram]

Její zásadou je nehledat ve věcech složitosti. Ačkoliv závodí na nejvyšší úrovni, žije zdravě, nijak se přehnaně neomezuje a neřeší, co za jídlo se dá přesně v kolik hodin nebo v jaké přesné gramáži.

[Instagram]

Káťa se drží tří základních pravidel:

1. Neřešit zbytečné věci, ale jíst zdravě, vyváženě a pravidelně cvičit.
2. Vydržet a nečekat výsledky po týdnu. Cvičit tak, abychom mohli fungovat tímto způsobem dlouhodobě.
3. Přizpůsobit trénink i jídelníček sobě a nikoho nekopírovat. 

Trénuje neustále. I mimo soutěžní sezónu si udržuje perfektní postavu. Není to u ní žádná síla vůle. Katy ji nepotřebuje. Nenutí se chodit do fitka jen proto, že ji sleduje tolik lidí nebo protože chce vyhrát další soutěž. Do posilovny se těší jako na nic jiného, ona tím opravdu žije. A na Instagramu je to poznat, ta čirá radost bez jakéhokoliv používání síly vůle.

[Instagram]

U top trojky však nekončíme!

U top 3 nekončíme. Zde máte další instagramové profily, které podle mého názoru stojí za to sledovat, jejichž pořadí už je čistě jen náhodné:

@baru_svobb za parádní motivační fotky z fitka (Barče by postavu záviděl asi každý), fotky vážně chutných jídel a nejmožnějších receptů.

@moni_gav za její cestu k fitness, kterou začala jen obyčejným rozhodnutím zhubnout. Vzpěračka, koučka a kuchařka Monika píše vlastní blog s recepty.

@fitdominikaaa_dk za originální fotky, všestrannost (dříve tančila), parádní břicho a ohebnost.

@barboramlejnecka_official za top postavu a neuvěřitelnou dávku motivace posilovat.

@miculkam za báječnou postavu, dlouhé posty, ve kterých vypráví, co dělá a s kým co zrovna trénuje. Miška píše jídelníčky a vytváří tréninkové plány.

@blanipilat (dříve @naanabanaana) za její bezprostřednost, vtip a inteligenci. U jejích příspěvků, které píše napůl v angličtině, se zaručeně pobavíte.

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
6 Líbí se mi Uložit článek