TOP 5 skrytých mužů Instagramu, kteří ti ukáží chytrý přístup k fitness

Komentáře
TOP 5 skrytých mužů Instagramu, kteří ti ukáží chytrý přístup k fitness
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Stejně tak, jako jsme se v jednom z předchozích článcích zaměřovali na inspirativní ženské fitness účty, nesmíme zapomenout ani na mužské osobnosti, které prostřednictvím Instagramu předávají zajímavý a hodnotný obsah. V jejich příspěvcích se můžete dozvědět spoustu vědomostí a určitě zažijete nejeden "aha" moment, který vám najednou otevře oči, ať už se jedná o problematiku stravování nebo tréninku. Jdeme na to!   

Jakub Bucko

Jakub Bucko je sympaťák, který si vás svými příspěvky získá na první dobrou. Kuba je lifestyle a online coach a já snad neznám člověka, který by to měl v hlavě srovnané více než on. Nenajdete u něj jen tak random fotky, aby naháněl co nejvíce followers, ale každý jeho příspěvek vás donutí zamyslet se sami nad sebou. Ve svých postech nikomu nemaže med kolem pusy, ale dokáže racionálně a upřímně vysvětlit možné neúspěchy ve vašem životě.

Jste k sobě opravdu upřímní? Důslední? Trpěliví? Nevymlouváte se náhodou a neomlouváte si každou lžičku arašídového másla?

Jakub mimo jiné maká na tom, aby byl lepší verzí sebe samotného, než byl včera. A jeho tělo je toho jasným důkazem.
Díky jeho upřímným textům v něm lidé nacházejí důvěru a možná i proto, že si na nic nehraje. Je skvělé, že na sociálních sítích figuruje někdo, jako je Kuba, který ve vás svými posty probudí člověka, který by měl konečně vzít otěže života do svých rukou a být zodpovědný sám za sebe a za své činy.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Nepovažuji se za žádného "influencera," nebo jak tomu dnes cool kids říkají. No, respektuji fakt, že mám určitý dosah na lidi, který mohu využít na to, abych jim pomohl. Osobně si myslím, že je škoda lidí, kteří mohou druhým něco předat, ale nedělají to."

Honza Kavalír

U Honzy Kavalíra najdete nabušené formy závodníků, ukázky tréninků a motivační posty. O tom celém je jeho Instagram. Honza se svoji tvorbou zaměřuje především na podcasty, které můžete najít i na jeho youtube kanále, kde vede rozhovory se známými osobnostmi z fitness světa, rozebírá tréninky, stravu nebo suplementaci.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Mám asi 6 tisíc followers, takže moje role je globálně minimální. Dřív pro mě byl Instagram nástroj k tomu, aby si mě našla nějaká pěkná Slovenka. Mission accomplished. Pokud někomu jakkoliv pomůžu, tak paráda. Záleží mi na tom, abych pomáhal své přítelkyni, klientům a posluchačům, kteří se rozhodli do mě investovat svůj čas. Jedna poslední věc – řešte pouze sebe, starejte se o svůj progress. To je totiž to jediné, co můžete reálně ovlivnit, a to jediné, na čem záleží.”

Jenda Caha

Jenda Caha je od pohledu sympaťák s uhrančivýma očima. Ohromí vás nejen svou perfektní formou, ale i tím, co dělá. Honza je majitelem známého Fitness Institutu, který školí nové trenéry, výživáře a pořádá řadu zajímavých seminářů z oblasti zdravého životního stylu. Mimo jiné Jenda funguje jako trenér a nutriční specialista. Když si nejste jisti technikou cvičení a zrovna se vám nechce na celý kurz, mrkněte alespoň na YouTube videa, která jsou skvěle a jednoduše připravena a ve kterých bude vaším lektorem právě Honza.

Skromný Brňák skrze sociální sítě sdílí i svá závodní období, ať už z Čech či ze zahraničí. Jenda je příkladem, že bez práce nejsou koláče a že vytrvalost a píle přináší výsledky.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Moje role je jednoduchá. Svým Instagramem se snažím ovlivnit lidi ve vztahu ke zdraví, racionálnosti v uvažování o pohybu a výživě, ale také motivovat. Je to pro mě skvělý kanál, kde se cítím velmi blízko lidem, kteří mě sledují, a kdy jim chci dát mimo své "happiness" chvíle, které zažívám i já sám, také zajímavý a hodnotný obsah, který mohou sami využít pro své vzdělání a posun ve výživě dál.

Vnímám se tedy jako člověk, který se snaží vzdělávat okolí, motivovat a prezentovat práci Fitness Institutu.
Na druhou stranu jsem svůj IG teď otevřel i víc sám sobě. Vnímám ho částečně jako svůj deníček, a to hlavně z cestování a z akcí, které navštěvuji. Rád sdílím i věci, které mi přijdou zábavné."

Petr Mutinský aneb Mojevize

Fitness není jen zvedání činek s následným bouchnutím o podlahu, což celkem úspěšně dokazuje také Petr alias Mojevize. Není to jen debata o nejlepším proteinu nebo zamýšlení se nad otázkou, kolik sacharidů už je moc sacharidů. Petr dává důraz na propojení těla a mysli. Zdůrazňuje, že je potřeba vnímat svoje tělo azjistit, co všechno jsme schopni se svým tělem udělat. Nejdůležitější ze všeho je jeho funkčnost po všech stránkách, být zdravý, pohyblivý a v kondici. 

Petr své sledující motivuje k pozitivní životní změně, aby se nebáli překročit svoji komfortní zónu, a mít odhodlání se neustále zlepšovat. Petrův feed je plný inspirujících funkčních cviků a vizí o víře v sebe samotné. Každý by měl o sobě mít vizi, čeho chce dosáhnout a kam směřuje.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Vnímám to tak, že mám určitou zodpovědnost za to, co sdílím a co druhým ukazuji. Druzí si z toho mohou brát příklad, zkušenosti a věci zkoušet na vlastní nebezpečí i pro své zdraví. Ať už člověk přidává na své sociální sítě cokoliv, vždy bude někdo, kdo se může daným aktem inspirovat a realizovat to, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. Vnímám sociální sítě jako médium, skrze které se mohu vyjádřit nebo předat myšlenku. Instagram beru jako nástroj, který mi může pomoci poznat nové lidi, získat klienty nebo se inspirovat.“ 

Tomáš alias MojeKaše

Za profilem MojeKaše se skrývá usměvavý a vousem charakteristický dlouhán Tom. A proč zrovna MojeKaše? Protože se nejvíce proslavil svými pověstnými ovesnými kašičkami. Tomův Instagram není jen o ovesných kaších, dokonalosti a pozitivismu. Postupem času také začal ukazovat život tak, jak ho známé mimo online svět. Možná si díky němu nejen teenageři uvědomí, že život není jen tím pozlátkem na sociálních sítích, ale že se žije především mimo digitální prostor.  

Tom je jasným důkazem toho, že všechno jde, když se chce. Důležité je bojovat a nevzdat se. Toma si můžete poslechnout i v jednom z podcastů z dílny Buca Talks alias Marti Buckové, kde mluví o tom, že máme poslouchat svoje tělo a makat na sobě. 

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Nevnímám to tak, že bych měl nějakou roli. Spíš jen nabízím možnost nakouknout pod pokličku věcem, které mi přijdou zajímavé, a nedělám to primárně za účelem, aby se to líbilo jiným."

Co si z toho vzít?

Doufám, že nejen s pomocí našich tipů na zajímavé instagramové účty plné motivace, zamyšlení se nad životem a odhodlání, získáte i vy novou motivaci na sobě makat, neustále se vzdělávat a růst. Ať už psychicky nebo fyzicky. A kdo je pro vás tím nejzajímavějším Instagramerem z českého fitness rybníčku? 

8 nejzajímavějších českých fitness youtuberů, které se vyplatí sledovat
8 nejzajímavějších českých fitness youtuberů, které se vyplatí sledovat
Koho a proč sledovat na českém fitness Youtube? Edukace, výkony, zábava - najděte si to své!
Mohou být vegani špičkoví sportovci? Inspirativní instagramové profily
Mohou být vegani špičkoví sportovci? Inspirativní instagramové profily
Veganství se stalo během posledních dvou let módní záležitostí. To však neznamená, že tento styl stravování nepřinesl své ovoce i v době, kdy se o veganství tolik nemluvilo. Jedním z neúspěšnějších příběhu je o Carlu Lewisovi, který díky své fyzické kondici a přechodu na veganskou stravu zaběhl světový rekord ve sprintu na 100 m. Na světové i české sportovní scéně se objevuje několik úspěšných lidí, kteří se stravují vegansky. Necháte se inspirovat a přehodnotíte svůj jídelníček?
TOP 3 fitness účty českého Instagramu. Koho se vyplatí sledovat?
TOP 3 fitness účty českého Instagramu. Koho se vyplatí sledovat?
Které fitnessky se skutečně oplatí sledovat, protože za sebou mají kus práce a motivaci u nich rozhodně naberete?
Proč nikdy nebudu vypadat jako profesionální modelky a modelové z Instagramu?
Proč nikdy nebudu vypadat jako profesionální modelky a modelové z Instagramu?
Ve světě internetu se může zdát vše bez jediné chybičky. Denně projíždíme feedy našich oblíbenců a rozplýváme se nad jejich dokonalostí. Je tomu ale skutečně tak, jak nám ukazují skvěle nasvícené fotografie?
TOP 6 dívek z Instagramu, které tě naučí zdravě žít a mít ráda sama sebe
TOP 6 dívek z Instagramu, které tě naučí zdravě žít a mít ráda sama sebe
Přemýšleli jste někdy nad tím, koho má smysl sledovat na Instagramu? Oddělili jsme za vás zrna od plev a přinášíme do vašich rukou nejzajímavější tipy na fitness osobnosti, které pozitivně ovlivní váš život!
Proč a jak vystoupit z komfortní zóny?
Proč a jak vystoupit z komfortní zóny?
Naše komfortní zóna je pohodlné a bezpečné místo, kde se nemusíme ničeho bát. Bohužel ho však obloukem míjejí všechny zajímavé příležitosti, díky kterým se můžeme zlepšovat. Proč stojí za to občas komfortní zónu opustit?
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
Taky máte léto nacpané volnočasovými aktivitami, prací a nemáte čas se plně věnovat vaření? Zkuste některý z těchto 10 rychlých a přitom zdravých nápadů na letní obědy.
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
Jak zhubnout břicho? Nabízíme 6 efektivních rad!
Jak zhubnout břicho? Nabízíme 6 efektivních rad!
Klíčem k plochému břichu je strava a komplexní trénink. Je však vůbec reálné se cíleně zbavit tuku na břiše, nebo jen bojujeme s větrnými mlýny?
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!