TOP 5 skrytých mužů Instagramu, kteří ti ukáží chytrý přístup k fitness

7 min. 1 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
TOP 5 skrytých mužů Instagramu, kteří ti ukáží chytrý přístup k fitness
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Stejně tak, jako jsme se v jednom z předchozích článcích zaměřovali na inspirativní ženské fitness účty, nesmíme zapomenout ani na mužské osobnosti, které prostřednictvím Instagramu předávají zajímavý a hodnotný obsah. V jejich příspěvcích se můžete dozvědět spoustu vědomostí a určitě zažijete nejeden "aha" moment, který vám najednou otevře oči, ať už se jedná o problematiku stravování nebo tréninku. Jdeme na to!   

Jakub Bucko

Jakub Bucko je sympaťák, který si vás svými příspěvky získá na první dobrou. Kuba je lifestyle a online coach a já snad neznám člověka, který by to měl v hlavě srovnané více než on. Nenajdete u něj jen tak random fotky, aby naháněl co nejvíce followers, ale každý jeho příspěvek vás donutí zamyslet se sami nad sebou. Ve svých postech nikomu nemaže med kolem pusy, ale dokáže racionálně a upřímně vysvětlit možné neúspěchy ve vašem životě.

Jste k sobě opravdu upřímní? Důslední? Trpěliví? Nevymlouváte se náhodou a neomlouváte si každou lžičku arašídového másla?

Jakub mimo jiné maká na tom, aby byl lepší verzí sebe samotného, než byl včera. A jeho tělo je toho jasným důkazem.
Díky jeho upřímným textům v něm lidé nacházejí důvěru a možná i proto, že si na nic nehraje. Je skvělé, že na sociálních sítích figuruje někdo, jako je Kuba, který ve vás svými posty probudí člověka, který by měl konečně vzít otěže života do svých rukou a být zodpovědný sám za sebe a za své činy.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Nepovažuji se za žádného "influencera," nebo jak tomu dnes cool kids říkají. No, respektuji fakt, že mám určitý dosah na lidi, který mohu využít na to, abych jim pomohl. Osobně si myslím, že je škoda lidí, kteří mohou druhým něco předat, ale nedělají to."

Honza Kavalír

U Honzy Kavalíra najdete nabušené formy závodníků, ukázky tréninků a motivační posty. O tom celém je jeho Instagram. Honza se svoji tvorbou zaměřuje především na podcasty, které můžete najít i na jeho youtube kanále, kde vede rozhovory se známými osobnostmi z fitness světa, rozebírá tréninky, stravu nebo suplementaci.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Mám asi 6 tisíc followers, takže moje role je globálně minimální. Dřív pro mě byl Instagram nástroj k tomu, aby si mě našla nějaká pěkná Slovenka. Mission accomplished. Pokud někomu jakkoliv pomůžu, tak paráda. Záleží mi na tom, abych pomáhal své přítelkyni, klientům a posluchačům, kteří se rozhodli do mě investovat svůj čas. Jedna poslední věc – řešte pouze sebe, starejte se o svůj progress. To je totiž to jediné, co můžete reálně ovlivnit, a to jediné, na čem záleží.”

Jenda Caha

Jenda Caha je od pohledu sympaťák s uhrančivýma očima. Ohromí vás nejen svou perfektní formou, ale i tím, co dělá. Honza je majitelem známého Fitness Institutu, který školí nové trenéry, výživáře a pořádá řadu zajímavých seminářů z oblasti zdravého životního stylu. Mimo jiné Jenda funguje jako trenér a nutriční specialista. Když si nejste jisti technikou cvičení a zrovna se vám nechce na celý kurz, mrkněte alespoň na YouTube videa, která jsou skvěle a jednoduše připravena a ve kterých bude vaším lektorem právě Honza.

Skromný Brňák skrze sociální sítě sdílí i svá závodní období, ať už z Čech či ze zahraničí. Jenda je příkladem, že bez práce nejsou koláče a že vytrvalost a píle přináší výsledky.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Moje role je jednoduchá. Svým Instagramem se snažím ovlivnit lidi ve vztahu ke zdraví, racionálnosti v uvažování o pohybu a výživě, ale také motivovat. Je to pro mě skvělý kanál, kde se cítím velmi blízko lidem, kteří mě sledují, a kdy jim chci dát mimo své "happiness" chvíle, které zažívám i já sám, také zajímavý a hodnotný obsah, který mohou sami využít pro své vzdělání a posun ve výživě dál.

Vnímám se tedy jako člověk, který se snaží vzdělávat okolí, motivovat a prezentovat práci Fitness Institutu.
Na druhou stranu jsem svůj IG teď otevřel i víc sám sobě. Vnímám ho částečně jako svůj deníček, a to hlavně z cestování a z akcí, které navštěvuji. Rád sdílím i věci, které mi přijdou zábavné."

Petr Mutinský aneb Mojevize

Fitness není jen zvedání činek s následným bouchnutím o podlahu, což celkem úspěšně dokazuje také Petr alias Mojevize. Není to jen debata o nejlepším proteinu nebo zamýšlení se nad otázkou, kolik sacharidů už je moc sacharidů. Petr dává důraz na propojení těla a mysli. Zdůrazňuje, že je potřeba vnímat svoje tělo azjistit, co všechno jsme schopni se svým tělem udělat. Nejdůležitější ze všeho je jeho funkčnost po všech stránkách, být zdravý, pohyblivý a v kondici. 

Petr své sledující motivuje k pozitivní životní změně, aby se nebáli překročit svoji komfortní zónu, a mít odhodlání se neustále zlepšovat. Petrův feed je plný inspirujících funkčních cviků a vizí o víře v sebe samotné. Každý by měl o sobě mít vizi, čeho chce dosáhnout a kam směřuje.

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Vnímám to tak, že mám určitou zodpovědnost za to, co sdílím a co druhým ukazuji. Druzí si z toho mohou brát příklad, zkušenosti a věci zkoušet na vlastní nebezpečí i pro své zdraví. Ať už člověk přidává na své sociální sítě cokoliv, vždy bude někdo, kdo se může daným aktem inspirovat a realizovat to, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. Vnímám sociální sítě jako médium, skrze které se mohu vyjádřit nebo předat myšlenku. Instagram beru jako nástroj, který mi může pomoci poznat nové lidi, získat klienty nebo se inspirovat.“ 

Tomáš alias MojeKaše

Za profilem MojeKaše se skrývá usměvavý a vousem charakteristický dlouhán Tom. A proč zrovna MojeKaše? Protože se nejvíce proslavil svými pověstnými ovesnými kašičkami. Tomův Instagram není jen o ovesných kaších, dokonalosti a pozitivismu. Postupem času také začal ukazovat život tak, jak ho známé mimo online svět. Možná si díky němu nejen teenageři uvědomí, že život není jen tím pozlátkem na sociálních sítích, ale že se žije především mimo digitální prostor.  

Tom je jasným důkazem toho, že všechno jde, když se chce. Důležité je bojovat a nevzdat se. Toma si můžete poslechnout i v jednom z podcastů z dílny Buca Talks alias Marti Buckové, kde mluví o tom, že máme poslouchat svoje tělo a makat na sobě. 

[Instagram]

Jak vnímáš svoji roli na Instagramu?

"Nevnímám to tak, že bych měl nějakou roli. Spíš jen nabízím možnost nakouknout pod pokličku věcem, které mi přijdou zajímavé, a nedělám to primárně za účelem, aby se to líbilo jiným."

Co si z toho vzít?

Doufám, že nejen s pomocí našich tipů na zajímavé instagramové účty plné motivace, zamyšlení se nad životem a odhodlání, získáte i vy novou motivaci na sobě makat, neustále se vzdělávat a růst. Ať už psychicky nebo fyzicky. A kdo je pro vás tím nejzajímavějším Instagramerem z českého fitness rybníčku? 

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
1 Líbí se mi Uložit článek