Ondřej Klein

Ondřej Klein

Absolvent programu Regenerace a výživa ve sportu (MUNI - FSPS), Redaktor magazínu Aktin.cz, specialista na výživu, nadšený fotograf

  • “Jsme rádi, že se článek líbí a zároveň doufáme, že vám článek udělal jasno kolem problematiky týkající se kreatinu.”

  • “Cílem článku bylo představit problémovou recyklaci kávových kapslí (které vyrábí spousta firem včetně těch ve článku zmíněných) s konkrétním příkladem, jak na kávě ušetřit a připravit si ji ekologičtěji, lépe a chutněji. Článek je založen na faktech. Pokud máte pocit, že bychom si měli doplnit mezery ve vzdělání, tak budu nesmírně rád, když nám ty vzdělávací materiály poskytnete. Hezký večer přeji.”

  • “Dobrý den, děkujeme za upozornění na "aktiňáckého šotka", který nám někdy proklouzne pod rukama. Nyní by již vše mělo být v pořádku. Hezký den přeji.”

  • “Dobrý den, Děkujeme za upozornění na "aktiňáckého šotka", který nám někdy proklouzne pod rukama. Nyní by již vše mělo být v pořádku. Hezký den přeji.”

  • “Dobrý večer Marcelo, Knihu od Dr. Davida Perlmuttera jsem již četl a nyní ji znovu otevřel, abych se na uváděná tvrzení podíval (i při psaní článku jsem si zmínky o lepku pročítal). Bohužel k Vaší uvedené první citaci nepodává autor knihy žádný zdroj, takže můžeme pouze hádat, kde se údaj vzal. Druhé tvrzení o tom, že obsah lepku v dnešní pšenici je 40 krát větší než v odrůdách starých pár desítek let autor opírá o údaje nalezené na webu healthspringholistic.com. Na tomto webu ani nikde jinde jsem nenalezl žádné potvrzení takovéhoto tvrzení, avšak jedna stránka čerpala z výzkumu Dr.Kasarda z Kansasu, kterého zde zmiňuji také. A to v tomto znění: Obsah lepku v pšenici ozimce na území státu Kansas se za posledních 100 let téměř nezměnil. Práce doktora Kasardy ukazuje, že obsah bílkovin v pšenici spadá do rozmezí 11 – 13 % s nadprůměrným výkyvem 14,6 % v roce 1956 a naopak nízkým extrémem 10,7 % v roce 1961. Takže, kde je mnohými zarputile bráněný argument, že pšenice obsahuje 40 krát více lepku než před několik lety, to nevím (Kasarda, 2013). I podle osobních rozhovorů se specialisty v oblasti rostlinné produkce můžu potvrdit, že obsah lepku se za posledních 100 let téměř nezměnil. Samozřejmě oproti variantám pšenice z doby před 10 000 lety je obsah lepku vyšší, ale že by to byl hlavní viník úpadku zdraví západní civilizace, to rozhodně nemůžeme tvrdit. Mezi důvody zhoršujícího se zdrav. stavu západní populace můžeme zařadit špatné stravovací návyky, nulová pohybová aktivita, zhoršující se stav mikrobiomu (střevní mikroflóry), stres a celkový obraz životního stylu. Když začneme jíst rozumně a dáme svým stravovacím návykům řád, můžeme očekávat zlepšení našeho zdravotního stavu. Vinit lepek za všechno zlé je jako svalovat vinu na tuky před 50 lety nebo nyní na sacharidy. Mějte fajn večer, Klein O.”

  • “Scitec je fajn,https://eshop.aktin.cz/scitec-nutrition-100-whey-protein-professional třeba tady je bonusem, že je kombinace koncentrátu a izolátu. NEXGEN je samozřejmě výhodnější, ale i dražší. Drtivou většinu vitamínů a minerálů bychom měli přijímat v potravě a pokud máme pestrou stravu, tak si osobně myslím, že by měl bohatě stačit AlphaMen a k tomu ještě hořčík. Výhodou Nexgenu je, že menší množství hořčíku již obsahuje. Samotné suplementaci hořčíku se však také nevyhneme.”

  • “Jsme rádi, že se článek líbí. Co se týká multivitamínu, tak celkem fajn je od NEXGEN PRO (https://eshop.aktin.cz/reflex-nutrition-nexgen-pro) nebo od MYPROTEINU je to AlphaMen (https://eshop.aktin.cz/myprotein-alpha-men). Co se týká značek proteinu, tak poměr cena : výkon je slušný například opět u MyProteinu, ale tam je potřeba vychytat chuť, jelikož některé příchutě nejsou zrovna senzorickým zážitkem. PEScience má celkem fajn ochucené proteiny a Smartlabs také, takže výběrem z tohoto výčtu chybu neuděláte (https://eshop.aktin.cz/proteiny).”

  • “Máte pravdu. Zkuste se podívat na sociálních sítích po skupinách věnující se domácí přípravě Kombuchy, jistě něco objevíte :)”