Už i UGO nás chce detoxikovat! Na UGO Očistě za den ale přijmeme kolem 200 gramů cukru...

12. 4. 2019
4 min. 6 Líbí se mi Komentáře
1
Uložit článek
Už i UGO nás chce detoxikovat! Na UGO Očistě za den ale přijmeme kolem 200 gramů cukru...
obrázky ze shutterstock.com a ocbreda.cz
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Se stoupajícími teplotami a jarem v rozkvětu čím dál více vystrkují růžky detoxikační programy na "jarní únavu nebo jarní očistu" a zdravé nastartování těla. V posledních dnech přispěchalo i UGO se svou UGO Očistou, která má nastartovat po zimě v duchu jarní očisty těla, mysli i duše!

Jak takový detox v UGO režii vypadá?

"Během devíti dnů si vaše tělo odpočine od nezdravých potravin, doplní energii z ovoce, zeleniny, bylinek a koření, a bude tak lépe připravené na jarní počasí a jeho nástrahy." Říká PR text na rohlík.cz

Opravdu? Pojďme se na to podívat!

Čeho se na UGO Očistě dočkáme?

 • 2,5 litru 100% šťávy denně
 • Detoxikační čaj Leros
 • Průvodce očistou
 • Odborné online poradenství
 • 3 dny na zeleninových šťávách
 • celkově 6 čistých dnů před a po 3 šťávových dnech s doporučenou lehkou stravou

Během UGO Očisty si odpočineme od cukru na šťávách obsahujících cukr…

 • "Během UGO Očisty dáte vašemu tělu šanci odpočinout si od mnoha zatěžujících látek, které obsahuje vaše každodenní strava. Ať už jsou to těžko stravitelné potraviny nebo třeba lákadla plná cukru, lepku či soli, všechny vysilují vaše tělo a dát si od nich pauzu mu prospěje."
 • To není pravda, protože na UGO Očistě se budeme ládovat převážně cukrem, kterého je každý den na programu kolem 200 gramů, což je plus mínus autobus kolem 40 kostek cukru! Cukr je prostě cukr… A netřeba dodávat, že celiakii má v ČR asi 1 člověk z 200–250 a dalších zhruba 6 % lidí je na lepek citlivých. Takže mimo tyto lidi nepředstavuje pro ostatní lepek "zatěžující látku."

[Instagram]

Prý také pokryjeme běžné energetické nároky organismu

 • "Šťávy v UGO Očistě jsou sestavené tak, aby pokryly běžné energetické nároky, a tedy abyste je nemuseli doplňovat jakýmikoliv jinými potravinami."
 • V tom případě by naše denní potřeba energie musela být kolem 1 200 kcal, což by mohlo zhruba odpovídat Tyryonu Lannisterovi, pokud by vážil 50 kilogramů, měřil 145 centimetrů, měl 45 let a nic moc by nedělal. UGO Očista je energeticky nedostatečná pro drtivou většinu populace. Nemluvě o tom, že je to strava takřka bez vlákniny a s minimem bílkovin.

A co jídelníček během "čistých dnů" před a po očistě? 9 dní na mizerném příjmu bílkovin…

 • "Jídelníček během čistých dnů (3 dny před a 3 dny po UGO šťávách) by měl být složený z lehkých jídel, jako jsou: saláty, kaše, luštěninové a zeleninové polévky. V UGO Freshbarech i Salateriích navíc nabízíme během Očisty jídla vhodná právě pro čisté dny."
 • Z tohoto výčtu vyplývá, že se jedná o výhradně rostlinnou stravu se zastoupením bílkovin převážně z luštěnin. To nevypadá vůbec špatně! Ale pro sportující populaci, která potřebuje ze stravy více bílkovin(1,4‑2,0 g/kg tělesné hmotnosti), to bude pravděpodobně málo. Když se ale průměrný člověk zaměří na dostatek luštěnin, na minimální příjem bílkovin v podobě 0,8 gramů na kilogram tělesné hmotnosti v pohodě dosáhne.
Už i UGO nás chce detoxikovat! Na UGO Očistě za den ale přijmeme kolem 200 gramů cukru...
obrázek převzatý z Examine.com

Sečteno a podtrženo, s UGO Očistou se detoxikovat nemusíme. Lze ale nějak podpořit přirozenou detoxikaci organismu?

O detoxikaci našich těl se přirozeně stará naše tělo 24/7 a největšími pracanty jsou játra, plíce, ledviny, kůže, zažívací a lymfatický systém. Jediné, co potřebujeme, je, abychom tyto orgány měli zdravé a zbytečně jim neubližovali nadměrným pitím alkoholu nebo kouřením. Pokud je podpoříme zdravou stravou s dostatkem biologicky aktivních zdraví prospěšných látek v zelenině, ovoci a vlákninou, máme skoro vyhráno. 

Pak se stačí věnovat oblíbené sportovní aktivitě alespoň 30 minut každý den a celkově zlepšit svůj životní styl, teprve pak se začnou dít zázraky a podpoříme přirozenou detoxikaci. Zdravý životní styl nenakopneme 3 dny o šťávách, ale zlepšením jídelníčku a pohybu. Pokud budeme jíst mizerně a mít nezdravé životní návyky, žádný detox nás nespasí.

[Instagram]

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
6 Líbí se mi Uložit článek