V Rizinu je více možností útoku, třeba kopy do hlavy i na zemi, vysvětluje Jiří "Denisa" Procházka

Jan Caha
Jan Caha Poprvé publikováno 11. 1. 2018
Aktualizováno 9. 4. 2018
2 minuty čtení
V Rizinu je více možností útoku, třeba kopy do hlavy i na zemi, vysvětluje Jiří "Denisa" Procházka

MMA, BJP, brněnský Jetsaam gym. Co je společným jmenovatelem? Jiří "Denisa" Procházka, významný český fighter s typickým naskočeným kolenem. Některými je aktuálně označován za nejlepšího nejen ve své váhové kategorii, ale napříč celým českým MMA.

Právě on se na konci roku 2017 vydal do Japonska, kde se konal další z prestižních silvestrovských Rizin turnajů. Zde se snažil obhájit úspěch z před dvou let, kdy jsme netrpělivě sledovali Jirkovu cestu až do finálového klání, kde však nestačil na svého soupeře. Nyní je vše jinak. Svého švédského soupeře Karla Albrektssona složil po boji na zemi i v postoji na konci prvního desetiminutového kola KO úderem. A to pouhé tři vteřiny před gongem. Jirkovo nadšení bylo ohromné – jakpak by taky ne! Ostatně, o tom se můžete přesvědčit sami, video ze zápasu najdete zde.

Další vítězství v jeho veleúspěšné kariéře ho tak katapultovalo mezi nejlepší fightery RIZINU a již se netrpělivě těší na další květnovou cestu do Japonska na fight s prozatím neznámým soupeřem. Věřme, že nebude poslední a že si tak zajistí vstupenku dál. K čemu? Vrcholem jeho snažení v RIZINU by mohl být stále častěji zmiňovaný duel s Cro Copem Filipovičem, který dříve zápasil také v UFC. No a právě UFC by mohlo být další metou Jirky "Denisy" Procházky na jeho cestě. 

Ale to už vám ve videu řekne sám!

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku