Detox skladu! Před 3 dny jsme přidali do detoxu nový produkt s 10% slevou  

Wolfberry Špaldová mouka BIO

Wolfberry Špaldová mouka BIO - diskuze k produktu

Mouky

Wolfberry špaldová mouka BIO - tělu prospěšná jemná mouka mletá z celých zrn

Wolfberry BIO špaldová mouka dodá organismu celou řadu vitamínů, minerálů, bílkovin a vlákninu. Je lehce stravitelná a výborně se hodí výrobě chleba, zavářky do polévky nebo zahušťování.

Pšenice špalda (Triticum spelta L.) patří k nejstarším kulturním obilovinám, která se v prehistorické době pěstovala především na Blízkém východě. Špalda je velice lehce stravitelná, má oříškovou chuť a patří do skupiny pluchatých pšenic. Chleby s přídavkem špaldové mouky mají výraznou chlebovou vůni, velký objem, krásně popraskanou kůrku, perfektně chutnají a dlouho vydrží vláčné a čerstvé. Špalda navíc obsahuje téměř všechny základní složky důležité pro organismus. Díky většímu podílu aleuronové vrstvy tak obsahuje pšenice špalda v průměru 16 % bílkovin, což je mnohem více, než u klasické pšenice.

Aminokyselinové složení je u klasické pšenice a špaldy téměř totožné, pouze obsah esenciálních aminokyselin je u špaldy vyšší. Špalda také obsahuje poměrně značné množství nenasycených mastných kyselin a neobsahuje cholesterol. Obsah lepku se v ní pohybuje okolo 40 % a jeho kvalita je velmi vysoká. Konzumace špaldové mouky ale v některých případek alergii u celiaků vůbec nevyvolává, v každém případě je ale její konzumace nutná prodiskutovat s lékařem.

Špalda, díky tomu, že není šlechtěná, tak si zachovává svoje přirozené vlastnosti a má oříškovou chuť. Ve Wolfberry špaldové mouce najdete celou škálu minerálních látek, vitamínů a více než 12 % bílkovin. Je vyráběná ze zrn rostlin pěstovaných v BIO kvalitě na kontrolovaném ekologickém zemědělství. Výborně se hodí na pečení chleba a různého pečiva, ale i na přípravu zavářek do polévky nebo na zahušťování pokrmů.

Wolfberry špaldová mouka v bodech:

  • vysoce kvalitní mouka z pšenice špaldy
  • dodává pečivu výraznou vůni, chuť a velký objem
  • přirozeně oříšková chuť
  • obsahuje minerální látky
Celkem dotazů Celkem dotazů
2
2 odpověď
Patrícia Štulcová
před rokem

Dobtý deň prajem:) môžem sa spýtať kedy asi naskladníte túto múku? Ďakujem a ešte raz pekný deň:)

Dana Kouřilová
Dana Kouřilová
Zákaznická podpora
před rokem

Dobrý den, měli bychom ji naskladnit v první polovině týdne. Přeji příjemný den.

Patrícia Štulcová
před rokem

Dobrý deň. Kedy približne bude na sklade táto špaldová múka prosím?

Dana Kouřilová
Dana Kouřilová
Zákaznická podpora
před rokem

Dobrý den, špaldovou mouku od Wolfberry naskladníme přibližně ve středu. Přeji příjemný den.