Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates

Markéta Tesařová
Markéta Tesařová 14. 3. 2020
6 min. 6 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates
obrázek z charactermedia.com

Máte hrůzu z návštěvy posilovny nebo skupinových lekcí? Spíše než železo vás láká cvičení bez pomůcek, jen s vahou vlastního těla? Tak to by vám v žádném případě neměla uniknout trenérka Cassey Ho alias Blogilates. 

Co se v dnešním článku dozvíme? 

 • Kdo je Cassey Ho a čím si získala tolik sledujících

 • Na jaký typ tréninku narazíte na kanálu Blogilates

 • Jak může vypadat tréninkový plán podle Cassey

 • Jídelníček podle Cassey – ano, či ne?

Z instruktorky pilates k nejsledovanější online trenérce 

Svou fitness kariéru Cassey Ho odstartovala jako instruktorka pilates. V roce 2009 nahrála na youtube lekci pilates, která byla určena pro její cvičební skupinu. Svůj youtube kanál pojmenovala Blogilates. Počet sledujících se postupně rozrůstal av současné době je Blogilates díky téměř 5 milionům odběratelů číslo 1 mezi ženskými fitness kanály.

Možná si říkáte, co může tolik lidí lákat na cvičení pilates?

Cassey si vytvořila svůj originální koncept cvičení pilates, kdy spojila popovou hudbu se cvičební sestavou. A tak vzniklo POP Pilates. POP Pilates je oficiální registrovaná značka tréninkového programu, který je zaměřen na posilování celého těla jen s vlastní vahou. Cassey je také vlivná influencerka, která krom zdravého životního stylu na sociálních sítích propaguje pozitivní vnímání vlastního těla. Na to konto v roce 2015 natočila video “The Perfect Body”, jež má přes 14 milionů zhlédnutí. 

obrázek z scmp.com

Proč cvičit zrovna podle Blogilates? 

Máte málo času? Chcete cvičit v pohodlí domova? Potřebujete při cvičení motivovat? Preferujete cvičení s vlastní vahou? Více než o nabírání svalové hmoty vám jde o zpevnění těla? Nebaví vás klasické cviky jako sed‑lehy, dřepy a kliky stále dokola? 

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, tak může být Cassey pro vás ta pravá. Když zabrousíte na kanál Blogilates, objeví se vám nespočet tréninkových videí. Převážně vám na jejich odcvičení bude stačit max. 20 minut. Můžete se pustit do rýsování paží, makat na svém “břišním pekáči” nebo si dát do těla podle videí inspirovaných určitou celebritou, jako je např. Kim Kardashian nebo Britney Spears. 

Jak začít a nastavit si tréninkový plán s Blogilates? 

Cassey na svém webu nabízí spoustu tréninkových programů a výzev. Některé tréninkové plány mají formu kalendáře, který si můžete stáhnout a vytisknout. Na každý den si najdete doporučená cvičební videa, ta si vyhledáte na youtube a už můžete makat na svých cílech. A nenechte se zmást Casseynou roztomilou tvářičkou! Umí být pěkné drsná a během cvičení ji budete proklínat. Ale nakonec budete na sebe pyšní a Cassey vezmete na milost. Dostávat se ven ze své komfortní zóny vás posune vpřed! 

Příklady tréninkových plánu podle Blogilates: 

1. 28 denní tréninkový plán pro začátečníky

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem celý 28 denní tréninkový plán pro začátečníky

 • Na cvičení není potřeba žádných pomůcek, cvičíte jen s vahou vlastního těla 

 • Setkáte se s prvky pilates a zároveň budete posilovat svaly celého těla 

 • Každý 7. den vás čeká odpočinek, kdy si můžete vyzkoušet uvařit nějaké jídlo podle Blogilates

2. 100 glute Challenge

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem 100 glute Challenge

 • Zajímavá výzva pro všechny, kteří chtějí zapracovat na svých sedacích partiích

 • Po dobu 30 dní budete každý den dělat určitý cvik zacílený na svaly zadku

 • Všechny cviky jsou s vahou vlastního těla a cílem je provést 100 opakování

3. 28 denní rýsovací program na léto

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem 28 denní rýsovací program na léto

 • Rýsovačka na léto podle Blogilates

 • V tomto programu vás čeká každý den jeden trénink, který je komplexní, zahrnuje cviky na celé tělo jen s vlastní vahou

 • Celé cvičení vychází na 40 minut denně 

4. 100 Ab Challenge

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem 100 Ab Challenge

 • Chcete zamakat na svých břišácích? Tak je tato výzva pro vás!

 • 30 dní, každý den jiný cvik s vahou vlastního těla, 100 opakování

5. Trénink podle aktuálního kalendáře

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem Trénink podle aktuálního kalendáře

 • Další možnost, jak si vést systematický trénink

 • Stáhnete si kalendář na aktuální měsíc, najdete videa na příslušný den a můžete začít

obrázek z blogilates.com

Dieta podle Blogilates? Raději ne  

Když už podle Blogilates cvičíte, je na řadě úprava jídelníčku. Když máte určitý cíl (hubnutí, nabírání svalů), měla by jít pravidelná pohybová aktivita ruku v ruce s upraveným jídelníčkem. Cassey není registrovaná nutriční terapeutka nebo výživová poradkyně, přesto svým klientům radí, jak s jídelníčkem. 

Například vytvořila 90 denní výzvu, jejíž součástí je výživový plán, který si může každý zdarma stáhnout. Tento plán je založen na tzv. “clean eating” programu.Na tom jde poznat, že Cassey může být skvělou trenérkou, ale do výživy by moc bez znalostí “fušovat” neměla. Což je škoda, protože si myslím, že by každý trenér měl být schopen vytvořit klientovi jídelníček na míru. 

Za prvé nelze jeden jídelníček doporučit všem bez ohledu na věk, tělesnou hmotnost, bazální metabolismus, tréninky atd. A za druhé už při prvním pohledu na Casseyin výživový plán je mi jasné, že by to energeticky (v průměru 1400 kcal/den) spoustě lidem nestačilo, i když je cílem hubnutí. 

Navíc poměr makroživin je v tomto plánu v určitých dnech také celkem nestandardní – přes 50 % celkového energetického příjmu jde z bílkovin a méně než 20 % z tuků. Takže závěrem cvičit podle Blogilates? Ano. Jíst? Raději ne. Doporučuji si vytvořit stravovací plán na míru podle našich článku nebo vyhledat kvalifikovaného odborníka na výživu.Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates

Co si z toho vzít? 

Domácí tréninky podle YouTube mohou být pro někoho vhodnou alternativou, jak zařadit pravidelný pohyb. I v tomto případě (stejně jako u každého jiného cvičení) je důležitá pravidelnost, správnost provedení, postupné zvyšování zátěže, abychom dosáhli výsledků. V případě, že se rozhodněte cvičit podle videí od Cassey, doporučuji si stáhnout její navržený tréninkový program (kalendář), díky kterému procvičíte celé tělo. Pokud budete nastavený tréninkový plán dodržovat a k tomu ještě přidáte adekvátní jídelníček, výsledky se určitě brzy dostaví. 

Série videí k "28 Day Summer Sculpt Program" 

Pondělí

Úterý

Středa 

Čtvrtek

Pátek

Sobota 

Neděle

Přidej se k 42 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
6 Líbí se mi Uložit článek