Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates

Komentáře
Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates
obrázek z charactermedia.com
Co v článku najdeš?
Zobrazit seznam Skrýt seznam

Máte hrůzu z návštěvy posilovny nebo skupinových lekcí? Spíše než železo vás láká cvičení bez pomůcek, jen s vahou vlastního těla? Tak to by vám v žádném případě neměla uniknout trenérka Cassey Ho alias Blogilates. 

Co se v dnešním článku dozvíme? 

 • Kdo je Cassey Ho a čím si získala tolik sledujících

 • Na jaký typ tréninku narazíte na kanálu Blogilates

 • Jak může vypadat tréninkový plán podle Cassey

 • Jídelníček podle Cassey – ano, či ne?

Z instruktorky pilates k nejsledovanější online trenérce 

Svou fitness kariéru Cassey Ho odstartovala jako instruktorka pilates. V roce 2009 nahrála na youtube lekci pilates, která byla určena pro její cvičební skupinu. Svůj youtube kanál pojmenovala Blogilates. Počet sledujících se postupně rozrůstal av současné době je Blogilates díky téměř 5 milionům odběratelů číslo 1 mezi ženskými fitness kanály.

Možná si říkáte, co může tolik lidí lákat na cvičení pilates?

Cassey si vytvořila svůj originální koncept cvičení pilates, kdy spojila popovou hudbu se cvičební sestavou. A tak vzniklo POP Pilates. POP Pilates je oficiální registrovaná značka tréninkového programu, který je zaměřen na posilování celého těla jen s vlastní vahou. Cassey je také vlivná influencerka, která krom zdravého životního stylu na sociálních sítích propaguje pozitivní vnímání vlastního těla. Na to konto v roce 2015 natočila video “The Perfect Body”, jež má přes 14 milionů zhlédnutí. 

obrázek z scmp.com

Proč cvičit zrovna podle Blogilates? 

Máte málo času? Chcete cvičit v pohodlí domova? Potřebujete při cvičení motivovat? Preferujete cvičení s vlastní vahou? Více než o nabírání svalové hmoty vám jde o zpevnění těla? Nebaví vás klasické cviky jako sed‑lehy, dřepy a kliky stále dokola? 

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, tak může být Cassey pro vás ta pravá. Když zabrousíte na kanál Blogilates, objeví se vám nespočet tréninkových videí. Převážně vám na jejich odcvičení bude stačit max. 20 minut. Můžete se pustit do rýsování paží, makat na svém “břišním pekáči” nebo si dát do těla podle videí inspirovaných určitou celebritou, jako je např. Kim Kardashian nebo Britney Spears. 

Jak začít a nastavit si tréninkový plán s Blogilates? 

Cassey na svém webu nabízí spoustu tréninkových programů a výzev. Některé tréninkové plány mají formu kalendáře, který si můžete stáhnout a vytisknout. Na každý den si najdete doporučená cvičební videa, ta si vyhledáte na youtube a už můžete makat na svých cílech. A nenechte se zmást Casseynou roztomilou tvářičkou! Umí být pěkné drsná a během cvičení ji budete proklínat. Ale nakonec budete na sebe pyšní a Cassey vezmete na milost. Dostávat se ven ze své komfortní zóny vás posune vpřed! 

Příklady tréninkových plánu podle Blogilates: 

1. 28 denní tréninkový plán pro začátečníky

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem celý 28 denní tréninkový plán pro začátečníky

 • Na cvičení není potřeba žádných pomůcek, cvičíte jen s vahou vlastního těla 

 • Setkáte se s prvky pilates a zároveň budete posilovat svaly celého těla 

 • Každý 7. den vás čeká odpočinek, kdy si můžete vyzkoušet uvařit nějaké jídlo podle Blogilates

2. 100 glute Challenge

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem 100 glute Challenge

 • Zajímavá výzva pro všechny, kteří chtějí zapracovat na svých sedacích partiích

 • Po dobu 30 dní budete každý den dělat určitý cvik zacílený na svaly zadku

 • Všechny cviky jsou s vahou vlastního těla a cílem je provést 100 opakování

3. 28 denní rýsovací program na léto

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem 28 denní rýsovací program na léto

 • Rýsovačka na léto podle Blogilates

 • V tomto programu vás čeká každý den jeden trénink, který je komplexní, zahrnuje cviky na celé tělo jen s vlastní vahou

 • Celé cvičení vychází na 40 minut denně 

4. 100 Ab Challenge

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem 100 Ab Challenge

 • Chcete zamakat na svých břišácích? Tak je tato výzva pro vás!

 • 30 dní, každý den jiný cvik s vahou vlastního těla, 100 opakování

5. Trénink podle aktuálního kalendáře

 • Celý program najdete pod odkazem s názvem Trénink podle aktuálního kalendáře

 • Další možnost, jak si vést systematický trénink

 • Stáhnete si kalendář na aktuální měsíc, najdete videa na příslušný den a můžete začít

obrázek z blogilates.com

Dieta podle Blogilates? Raději ne  

Když už podle Blogilates cvičíte, je na řadě úprava jídelníčku. Když máte určitý cíl (hubnutí, nabírání svalů), měla by jít pravidelná pohybová aktivita ruku v ruce s upraveným jídelníčkem. Cassey není registrovaná nutriční terapeutka nebo výživová poradkyně, přesto svým klientům radí, jak s jídelníčkem. 

Například vytvořila 90 denní výzvu, jejíž součástí je výživový plán, který si může každý zdarma stáhnout. Tento plán je založen na tzv. “clean eating” programu.Na tom jde poznat, že Cassey může být skvělou trenérkou, ale do výživy by moc bez znalostí “fušovat” neměla. Což je škoda, protože si myslím, že by každý trenér měl být schopen vytvořit klientovi jídelníček na míru. 

Za prvé nelze jeden jídelníček doporučit všem bez ohledu na věk, tělesnou hmotnost, bazální metabolismus, tréninky atd. A za druhé už při prvním pohledu na Casseyin výživový plán je mi jasné, že by to energeticky (v průměru 1400 kcal/den) spoustě lidem nestačilo, i když je cílem hubnutí. 

Navíc poměr makroživin je v tomto plánu v určitých dnech také celkem nestandardní – přes 50 % celkového energetického příjmu jde z bílkovin a méně než 20 % z tuků. Takže závěrem cvičit podle Blogilates? Ano. Jíst? Raději ne. Doporučuji si vytvořit stravovací plán na míru podle našich článku nebo vyhledat kvalifikovaného odborníka na výživu.Zavřené fitko? Nezoufej, pořádně si zacvičíš a sexy postavu vytvaruješ i doma s pomocí Blogilates

Co si z toho vzít? 

Domácí tréninky podle YouTube mohou být pro někoho vhodnou alternativou, jak zařadit pravidelný pohyb. I v tomto případě (stejně jako u každého jiného cvičení) je důležitá pravidelnost, správnost provedení, postupné zvyšování zátěže, abychom dosáhli výsledků. V případě, že se rozhodněte cvičit podle videí od Cassey, doporučuji si stáhnout její navržený tréninkový program (kalendář), díky kterému procvičíte celé tělo. Pokud budete nastavený tréninkový plán dodržovat a k tomu ještě přidáte adekvátní jídelníček, výsledky se určitě brzy dostaví. 

Série videí k "28 Day Summer Sculpt Program" 

Pondělí

Úterý

Středa 

Čtvrtek

Pátek

Sobota 

Neděle

Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Nejlepší cviky na zadek! TOP 10 cviků na zpevnění zadku
Přáli byste si pevné, kulaté a dokonalé hýždě? S trochou vytrvalosti se vám tenhle sen snadno splní! Přinášíme vám přehled 10 účinných cviků pro zpevnění hýžďových svalů, které vám pomohou k vytvarovanému a pevnému zadku.
Týdenní vzorový jídelníček na hubnutí pro ženy na 1800 kcal
Týdenní vzorový jídelníček na hubnutí pro ženy na 1800 kcal
Ne každý má to štěstí, že si může veškerá jídla nachystat v průběhu dne. Pokud máte na oběd jen pár minut, a často jej tak řešíte někde v rychlém občerstvení, máme pro vás řešení v podobě krabiček. Pomocí krabičkování můžete i pohodlně a jednoduše hubnout.
8 cviků, kterými efektivně potrápíte své tělo na workoutovém hřišti
8 cviků, kterými efektivně potrápíte své tělo na workoutovém hřišti
Že pořádný trénink patří pouze do fitka? Street workout je pořádná makačka a Lucka s Jendou vám ukáží, jak si takový vzorový trénink celého těla sestavit. Za chvíli můžete na hrazdách provádět psí kusy jako legendární Frank Medrano.
10 tipů na domácí cvičení pro ženy podle YouTube, zn. bez náčiní
10 tipů na domácí cvičení pro ženy podle YouTube, zn. bez náčiní
S vizí nového těla nemusíte jen do fitka. Pořádný trénink si můžete dát také z pohodlí vašeho domova. Bude vám k tomu stačit jen cvičební podložka a youtube. Výmluvy jako "nemám čas, je to drahé" hoďte za hlavu! V 10 tipech na domácí cvičení si jistě najdete to své.
Konec výmluvám! S tímto HIIT tréninkem vytvarujete sexy postavu i doma
Konec výmluvám! S tímto HIIT tréninkem vytvarujete sexy postavu i doma
Znáte vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT? Pokud ne, račte se seznámit – po tomhle cvičení s Míšou Mrázkovou další den zjistíte, že vás bolí svaly, o kterých jste předtím ani nevěděli.
Cvičení s vlastní vahou: výhody a tipy na nejlepší cviky
Cvičení s vlastní vahou: výhody a tipy na nejlepší cviky
Cvičení s vlastní vahou je efektivní, zdravé a nenáročné na peníze. Dají se s jeho pomocí vybudovat svaly a jaké cviky jsou nejlepší?
Co je bazální metabolismus a jak ho vypočítat?
Co je bazální metabolismus a jak ho vypočítat?
Už jsi někdy počítal/a hodnotu bazálního metabolismu? Možná víš, že výpočtů existuje mnoho. Jak se mezi jednotlivými rovnicemi orientovat a která je ta nejlepší?
Proč a jak vystoupit z komfortní zóny?
Proč a jak vystoupit z komfortní zóny?
Naše komfortní zóna je pohodlné a bezpečné místo, kde se nemusíme ničeho bát. Bohužel ho však obloukem míjejí všechny zajímavé příležitosti, díky kterým se můžeme zlepšovat. Proč stojí za to občas komfortní zónu opustit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
Jak zhubnout břicho? Nabízíme 6 efektivních rad!
Jak zhubnout břicho? Nabízíme 6 efektivních rad!
Klíčem k plochému břichu je strava a komplexní trénink. Je však vůbec reálné se cíleně zbavit tuku na břiše, nebo jen bojujeme s větrnými mlýny?
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?