Znáš smoothie nakopávač? Tipy na 3 zdravé rychlé drinky, které nahradí klasickou snídani

Znáš smoothie nakopávač? Tipy na 3 zdravé rychlé drinky, které nahradí klasickou snídani

Michaela Dobiášová Michaela Dobiášová před rokem Aktualizováno 8. 2. 2019

Věta "Nemám čas na jídlo" ztrácí význam ve chvíli, kdy se ingredience během několika vteřin promění v lahodné smoothie, které vám vytrhne trn z paty i za běhu. Geniální je, že si živiny do mixéru můžete naházet přesně podle toho, v jaké situaci se zrovna nacházíte. Sacharidy udělají svou práci před tréninkem i po něm, tuky vás skvěle zasytí a bílkoviny? Ty přece nemůžou chybět v jídelníčku žádnému člověku, jemuž je posilovna Mekkou.

1. Povzbuzení před výkonem ve fitku i v práci

Ingredience:

1515594502_a_920.jpg

Mango a kaki v hlavní roli zajistí přísun energie a perfektně sladkou chuť. Lehce stravitelný syrovátkový protein by ve vašem před- či potréninkovém smoothie neměl chybět. Podporuje syntézu svalových bílkovin, a tudíž i růst svalové hmoty. Kokosová voda obsahuje velké množství minerálů, jako jsou draslík nebo hořčík, které ztrácíme pocením. Maca má kromě skvělých antioxidačních schopností vliv také na vitalitu, výdrž a libido – smoothie s jejím použitím vás tedy nabudí nejen před tréninkem v posilovně. No a kdo se toho nebojí, může přidat i špetku chilli a dodat tak celé záležitosti trochu ohnivé grády

1515594524_a_920.jpg

2. Hladobijec v čokoládovém převleku

Ingredience:

 • 1/2 avokáda
 • 200 g předem uvařené/upečené a oloupané batáty
 • 1 PL chia semínek
 • 1 PL kakaa
 • 200 ml mandlového mléka
 • voda podle potřeby
1515594543_a_920.jpg

Avokádo je zdrojem kvalitních tuků i vlákniny a svou roli zde sehraje právě při zahánění hladu. Tuky se tráví déle než sacharidy, a tak na nějakou tu chvíli bude v bříšku opět jako v pokojíčku. Společně s batátou vytvoří božsky krémové smoothie. Chia semínkům se nenadarmo říká superpotravina. Jsou bohatým zdrojem omega-3 a -6 mastných kyselin, vlákniny, vitamínů a napomáhají s trávením. 

Při výběru mandlového mléka mějte oči na šťopkách a přečtěte si informace na etiketě. Velmi často se stává, že rostlinná mléka obsahují jen zanedbatelné množství složky, po které dostaly svůj název a naproti tomu jsou plné cukru a přísad, o které v mléku nestojíme. Kakao nejen že smoothie obarví do podoby čokoládového milkshaku, ale přidá mu také hořčík, měď a spoustu antioxidantů.

1515594559_a_920.jpg

3. Vitamínová bomba, která tě postaví na nohy

 • 1 předem uvařená a oloupaná červená řepa
 • 1 hrnek ananasu
 • 1 pomeranč
 • 1 jablko
 • 1 hrst špenátu
 • cca 1 cm zázvoru
 • voda podle potřeby
1515594580_a_920.jpg

Červená řepa obsahuje slušnou dávku antioxidantů a může mít pozitivní vliv na krevní tlak. Ananas pomeranč dodají vitamín C. Jablko je často nazýváno českou superpotravinou. Obsahuje celou řadu vitamínů, minerálů a také rozpustnou vlákninu zvanou pektin, která vyživuje střevní bakterie a podporuje vylučování toxinů z těla. 

Špenát si Pepek námořník vybral nejen kvůli vysohému obsahu železa, ale také kvůli vitamínům A a K, které přispívají lepší srážlivosti krve. Zázvor je známý pro své protizánětlivé a antiseptické účinky, díky čemuž je skvělým pomocníkem při prevenci i léčbě angín, chřipek i rýmeček. 

1515598159_a_920.jpg

Tak na zdraví! Až některé z našich smootie vyzkoušíte, nezapomeňte ho s námi sdílet na Instagramu pod hashtagem #aktinrecepty. 

[eshoplink]

Byl ti článek užitečný?
👍 Jo, super! 🙁 Bohužel ne