Zvyšují sexy ženy mužům hladinu testosteronu?

Tomáš Novotný
Tomáš Novotný 21. 5. 2020
Uložit článek
Zvyšují sexy ženy mužům hladinu testosteronu?

A je to tu zase, mužský pohlavní hormon testosteron v hlavní roli. Že ovlivňuje naše chování, sebevědomí a třeba i úspěšnost v kariéře, nám prokázala celá řada studií. Víme také, že jej krátkodobě dokáže zvýšit sledování lechtivých videí či fotografií, dokonce pouhá myšlenka se sexuálním podtextem dokáže v těle testosteron probudit.

Jak mužská hladina testosteronu reaguje na přítomnost atraktivní ženy?

Mladé skateboardisty atraktivní žena "probudila k životu"

Jak muži reagují na atraktivní ženu? Tak na tuto otázku se pokusil odpovědět Richard Ronay ve své studii, kde se zaměřil na 96 mladých skateboardistů v průměrném věku 22 let.

Pravidla experimentu byla jednoduchá: část z nich předváděla své triky na skateboardu před mužem, druhá část před atraktivní ženou. A podle toho to taky vypadalo:

 • Před očima atraktivní dívky skateboardisti předvedli více triků, více riskovali, ale také více kazili. Zkrátka se toho nebáli a zkoušeli se předvést – přece jen jeden povedený trik mohl být posledním dílkem do pomyslného přeskočení jiskry.

Následně byla mladým mužům změřena hladina testosteronu a vysvětlení bylo dokonáno:

 • Mladí muži v přítomnosti atraktivní ženy měli o 39 % vyšší hladinu testosteronu oproti chlapcům s mužským obecenstvem.

Zvyšují sexy ženy mužům hladinu testosteronu?

Jak je vidět, ženy umí s mužskou hladinou testosteronu a s mužským chováním pořádně zamávat – a to dokonce i z plakátu. A nejlépe, pokud jsou polonahé, jak bylo zjištěno ve studii Eveliny Bonnier z roku 2019, kde muži při pohledu na fotku atraktivní ženy ve spodním prádle nejvíce riskovali.

Co dalšího to ale pro muže znamená? Mohou být muži díky atraktivním ženám výkonnější, silnější a svalnatější?

Vyšší hladina testosteronu bohužel nevydrží dlouho

Zvyšování hladiny testosteronu je jako novoroční předsevzetí – chvíli to funguje, ale udržet to dlouhodobě už je obtížné. Problém je však v tom, že právě ten dlouhodobý efekt (a prakticky pouze ten dlouhodobý efekt) je to, co má na naše celkové zdraví a postavu zásadní vliv:

 • Pokud se vám novoroční předsevzetí daří poctivě plnit a vydrží vám až do léta, budete mít postavu k nezaplacení.

 • Pokud se vám podaří udržet hladinu testosteronu dlouhodobě zvýšenou, budete mít zřejmě více svalů a větší sílu.

Ani jedno ve skutečnosti ale příliš nefunguje.

Naštěstí krátkodobé zvýšení testosteronu můžeme využít alespoň v daný moment, protože díky němu budeme odvážnější, rozhodnější a sebejistější:

 • Jdete nakupovat oblečení a jste přirozeně nerozhodní?

 • Čeká vás soutěž v maximální síle, závod nebo test výkonnosti?

 • Čeká vás důležité jednání?

Potom rada pro muže zní jasně – využijte magických schopností své ženy, přítelkyně či atraktivní kamarádky. Vše může být o trochu snadnější. Přitažlivý protějšek vám dodá sebevědomí, přinese jistější rozhodování a může vás také skvěle motivovat k lepším výkonům.

Nakonec pravidelná přítomnost přitažlivého protějšku může být výborným prostředkem k neustálé motivaci se posouvat, překonávat své limity, pravidelně vycházet ze své komfortní zóny a třeba i dělat rozhodnutí, která by v samotě byla podstatně složitější.

Zvyšují sexy ženy mužům hladinu testosteronu?
Obrázek z pixabay.com

Co si z toho vzít?

Je zřejmé, že přítomnost atraktivní ženy dokáže s muži zamávat, v pozitivním smyslu. Což se projeví vyplavením mužského pohlavního hormonu – testosteronu. Díky tomu budou muži v daný moment odvážnější, sebejistější a budou ochotni podstupovat větší riziko.

Neslibujme si ale od krátkodobého zvýšení hladiny testosteronu příliš mnoho. Lepší výkony v posilovně a větší obvody bicepsu vám bohužel nezajistí ani pohled přitažlivé dívky – pouze snad, pokud by vás dokázala motivovat k lepším výkonům a poctivějšímu dodržování plánu.

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
5 Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________