Historie Aktinu

2010

Naše první prodejna na Veveří zevnitř…
… a zvenčí

Zakladatelé Michal Hubík a Honza Kern se poprvé potkali v roce 2010 v miniaturní prodejně se sportovními doplňky, kterou Honza provozoval společně s malým e-shopem.

Michala do prodejny nalákaly neobvykle nízké ceny proteinových tyčinek. Ačkoli na místě zjistil, že jsou všechny prošlé, od koupě ho to neodradilo a s Honzou se dali do řeči. Rychle si padli do noty a zanedlouho začal Michal pomáhat s grafickou tvorbou i dalšími procesy.

Vznik magazínu

První verze webu aktin.cz

Protože od zákazníků přicházely stále se opakující dotazy k produktům i stravě obecně a žádný kvalitní zdroj ověřených informací v češtině neexistoval, rozhodli se tento problém vyřešit spuštěním Aktin magazínu. Primárním záměrem bylo vyvracet doposud publikované mýty ve stravě, suplementaci i cvičení. Psaní článků se ujal Jenda Caha, který tehdy vypomáhal na prodejně.

2011

Založení e-shopu

E-shop v roce 2011

Michal vnímal velký problém na trhu s výživou - produkty se často prodávaly s nesmyslným složením a orientace v nabídce je obtížná. Jen magazín už nestačil, a proto Michal s Honzou založili firmu Selltime s.r.o. Díky tomu vznikáme i my - Aktin shop s cílem nabídnout zákazníkům vhodné produkty a pomoci jim s jejich užíváním.

Spuštění nového online shopu s sebou přináší první větší úspěchy. Malá prodejna o velikosti 25m² začíná být po pár týdnech nedostačující a je zapotřebí hledat prostory pro skladování zásob.

2012

První sklad

Pořádek ve skladu zpočátku nebyl naší silnou stránkou

Náš první sklad vzniká v poměrně bojových podmínkách na ulici Křenové v Brně. Dále otevíráme druhou prodejnu v Nákupním centru Královo Pole. Tým rozšířil Honzův bratr Vašek a také první zaměstnanec Marek Pastorek, který v Aktinu působí dalších šest let.

První auto

První firemní vůz

Kupujeme první vůz Škoda Felicia Pickup, s nímž denně vozíme balíky na poštu a jezdíme pro zboží k dodavatelům.

Abychom se dostali do širšího povědomí, rozdáváme letáky pod stěrače, lepíme plakáty po univerzitách i gymech, zakládáme profily na sociálních sítích a šíříme skrze ně náš motivačně vzdělávací obsah.

2013

Rosteme každým dnem

Sklad na Zábrdovické

Denně rozšiřujeme portfolio produktů a dodavatelů. Mnoho výrobků dokonce nabízíme jako první v Česku.

Díky rychlosti, kvalitnímu poradenství a důvěře v naši integritu u nás začínají zákazníci nakupovat pravidelně.

Velké stěhování

Prodejna na Veveří 34, Brno

Dosavadní sklad nám po roce přestává stačit a probíhá jeho přesun naproti Vojenské nemocnici. Stěhujeme i původní prodejnu z Veveří 32 o dva vchody dál, do prostoru, který je pětkrát větší. V jejím zázemí pracuje Michal společně s Hankou Sénášiovou na produktech magazínu i na obsahu sociálních sítí.

2014

Nový sklad

Stavební úpravy skladu na Tkalcovské

Další stěhování skladu přichází hned o rok později. V nových velkých prostorách na ulici Tkalcovská budujeme vedle skladu i plnohodnotné kancelářské zázemí pro celý náš tým. Přijímáme novou interní účetní Alici Klusákovou, která je s námi v Aktinu dodnes.

Úspěch na veletrhu

Aktin stánek na veletrhu Sportlife

Velký úspěch přichází na veletrhu Sportlife. Na náš stánek se stojí dlouhé fronty a připravené zásoby produktů několikrát doplňujeme.

2015

Rozšiřujeme spolupráci

Naskladňování novinek

S žádostí o pomoc šířit kvalitu a inovaci ve výživě po Česku a Slovensku nás oslovuje britský underdog The Protein Works, založený lidmi z MyProtein. Nová značka rychle nabývá na oblíbenosti a posouvá nás v dalším růstu.

Nový web

Aktin web s novým vzhledem (třetí designová iterace), v den nasazení jsme zaznamenali rekordní tržbu

Po dvou letech vývoje spouštíme zcela nový web na vlastní platformě a podnikáme kroky vstříc kompletní digitalizaci skladu.

2016

Nová prodejna

Prodejna u skladu na Tkalcovské

Zájem o Aktin se stále zvyšuje, náš meziroční růst dosahuje 64 %. V Tkalcovské ulici otevíráme novou prodejnu se službou vychystání objednávky (z více než 10 000 skladových položek) do 10 minut. Na základě podnětu od, toho času ještě externistky, Agáty Szturcové získáváme zastoupení nových značek Bodylab, Barebells a Nocco. Daří se nám je protlačit na první prodejní pozice na tuzemském trhu.

Vlastní produkty

První vyrobené ořechové máslo

Spouštíme vlastní výrobu funkční výživy prostřednictvím sesterské společnosti R3ptile.

2017

Další prodejna

Prodejna v OC Letmo inspirovaná prostředím v gymu

Otevíráme další prodejnu v Obchodním centru Letmo v Brně, z níž se rychle stává oblíbené místo pro nákupy zákazníků.

Vlastní vývojový tým

Intenzivní brainstorming

Změny probíhají i na online shopu, který náš vlastní vývojový tým v čele s Kubou Horkým sjednocuje s magazínem v jeden multifunkční web.

Na logistickém oddělení implementujeme chytré řízení skladových zásob a digitalizujeme tak veškeré skladové přesuny.

Meet & greet

Organizujeme první Aktin meet & greety v Brně a Praze.

Michal Hubík se v dobrém rozchází se svým společníkem Honzou Kernem, odkupuje jeho podíl a stává se tak jediným majitelem firmy.

2018

Rozšíření skladu

Sklad na Tkalcovské za plného provozu

Rozšiřujeme sklad na celkových 1700m². Do sortimentu zařazujeme novou kategorii “Přírodní kosmetika”, u níž se učíme rozeznávat její paradigma kvality, researchujeme, testujeme a na základě toho zařazujeme další produkty do našeho sortimentu.

Expanze a nové kanceláře

Kancelářské prostory na Smetanové 19
včetně relaxační zóny

Vstupujeme v plné síle na slovenský trh s kompletně lokalizovaným webem aktin.sk.

Rozrůstá se i náš tým - kapacita kanceláří v Tkalcovské se stává nedostatečnou. Zřizujeme tedy nový office space v centru Brna v ulici Smetanova.

2019

Aktin point

Spouštíme Aktin Point za účelem ušetřit zákazníkům čas a nabídnout cenově výhodnou možnost vyzvednutí zásilky přímo v oblíbeném gymu. Současně pokračujeme v digitalizaci logistiky, díky které můžeme na online shopu zákazníkům garantovat doručení objednávek do druhého dne.

Vlastní produkty

Po dlouhém vývoji přicházíme s prvními Aktin produkty. Aktin Whey Protein a Protein Bar se stávají “přes noc” bestsellery našeho online shopu. Aktin Protein Bar je dokonce do dvou měsíců i nejprodávanější proteinovou tyčinkou v Česku.

Více o našem projektu