Maca

Produktů: 9
Řazení
:
Výchozí
Vilgain Maca Strong
Vilgain Maca Strong ⁠–⁠ silný přírodní extrakt, podporuje chuť k sexu, zvyšuje vitalitu a energii, tlumí nepříjemné projevy PMS a menopauzy
90 kapslí
399 Kč
(4 Kč / 1 kapsle)
Vilgain Maca 500 mg BIO
Vilgain Maca 500 mg BIO ⁠–⁠ přirozená podpora spánku a regenerace, redukuje stres a úzkosti, zlepšuje náladu a kognitivní funkce
200 tablet
112
199 Kč
(1 Kč / 1 tableta)
Vilgain Black Maca
Novinka
Vilgain Black Maca ⁠–⁠ přírodní extrakt z černé Macy, podporuje libido a spermatogenezi, zvyšuje vitalitu, přispívá k hormonální rovnováze a lepší regeneraci
90 kapslí
329 Kč
(4 Kč / 1 kapsle)
GreenFood Maca
GreenFood Maca
120 kapslí
102
229 Kč
(2 Kč / 1 kapsle)
Natu Maca žlutá BIO
Natu Maca žlutá BIO
80 g
129 Kč
(161 Kč / 100 g)
Zdravý den Maca BIO
Zdravý den Maca BIO
200 g
199 Kč
(100 Kč / 100 g)
Natu Maca červená prášek BIO
-20 %
Akce týdne
Natu Maca červená prášek BIO
80 g
95 Kč
119 Kč
(119 Kč / 100 g)
Health Link Prášek Maca RAW BIO
Health Link Prášek Maca RAW BIO
250 g
175 Kč
(70 Kč / 100 g)
GreenFood TribuMaca + Piperine
Výhodná cena
GreenFood TribuMaca + Piperine
90 kapslí
269 Kč
(3 Kč / 1 kapsle)

Co je maca?

Maca peruánská je dvouletá bylina původem z And, kde se jí daří ve vysokých nadmořských výškách, a slouží tamějším obyvatelům jako potravina i lék déle než 3 tisíciletí. V dnešní době je maca pokládána za superpotravinu, jelikož je bohatá na vitaminy, minerální látky, esenciální aminokyseliny a další tělu prospěšné látky. Známý maca prášek se získává z kořene této rostliny. Ten se na základě kultivaru může lišit barvou, obsah živin to příliš nepoznamená.

Účinky macy

Maca je známá jako doplněk stravy, který pozitivně působí na duševní i sexuální zdraví (proto je maca známá také jako peruánská viagra). Kromě toho ji však mohou využívat také sportovci pro zvýšení výkonnosti. Mezi hlavní účinky macy se řadí:

  • zvýšení odolnosti vůči stresu a úzkosti,
  • zlepšení koncentrace a paměti,
  • stimulace libida a podpora plodnosti,
  • zmírnění příznaků menopauzy či PMS,
  • podpora vytrvalosti a výkonnosti,
  • podpora správného růstu svalů a regenerace.

Přestože může být maca zdatným asistentem při snaze o otěhotnění, její užívání počas těhotenství, či během kojení však dosud nebylo dostatečně probádáno. Je proto lepší se mace v tomto období vyhnout. Maca podporuje udržení hormonální rovnováhy, díky čemuž může pozitivně působit také na kožní problémy, např. akné.

Dávkování macy

V našich podmínkách je maca k sehnání ve formě tablet, kapslí či prášku. Za vhodnou dávku lze považovat množství asi 3 gramů denně po dobu několika týdnů. Pozitivní účinky tak nelze očekávat hned po jedné lžičce macy. Macu lze užívat ve formě teplého či studeného nápoje, jako příměs do smoothie, případné využití najde také při vaření i pečení.

Zobrazit více Zobrazit méně

Články

Maca: účinky, dávkování a benefity
Maca: účinky, dávkování a benefity
Maca peruánská patří mezi oblíbené extrakty, které se tradičně používají pro podporu vitality a funkcí mozku. Jak vybrat správný druh a jaké je dávkování?
Adaptogeny pro lepší zvládání stresu
Adaptogeny pro lepší zvládání stresu
Adaptogeny jsou známy pro svou podporu efektivnějšího zvládání stresu. Jakým mechanismem v organismu působí, a které látky jsou skutečně ověřené výzkumem?
5 bylin, které pozitivně ovlivňují menstruační cyklus
5 bylin, které pozitivně ovlivňují menstruační cyklus
Menstruace občas dokáže pěkně znepříjemnit život – v novém článku proto najdeš 5 bylin, které mají na menstruační cyklus pozitivní vliv a pomohou ti ulevit od nepřijených příznaků PMS.
Sex, testosteron a fitness. Jak se vzájemně ovlivňuje cvičení a sexuální aktivita?
Sex, testosteron a fitness. Jak se vzájemně ovlivňuje cvičení a sexuální aktivita?
Sexualita, libido i vztah sexu a cvičení je téma, které je blízké drtivé většině z nás. Pojďme zahodit stud a podívat se společně na otázky spojené se sexuální životem vyznavačů fitness. Jak ovlivňuje sexuální aktivita moje výsledky v posilovně a jak naše cvičení ovlivňuje chuť a množství sexuální aktivity? Výsledky vás jistě překvapí...