Trhačky

Produktů: 7
Řazení
:
Výchozí

Kdy a jak používat trhačky?

Trhačky jsou fitness pomůcky z textilu či kůže, které, díky sníženému náporu na zápěstí a předloktí, zajišťují pevný a bezpečný úchop, na který se není třeba soustředit. Lze tak zvednout větší váhy, nebo provést více opakování. Na si lze vybrat z několika typů trhaček:

  • omotávkové trhačky jsou pravděpodobně nejvšestrannější typ, jelikož umožňují snadné uvolnění úchopu. Jsou vhodné na přítahy či cviky na hrazdě. Pro jejich použití stačí provléknout zápěstí smyčkou a zbývající kus omotat z druhé strany osy.
  • trhačky ve tvaru osmičky zajišťují pevný úchop, který ale nelze snadno uvolnit. Trhačky se nasazují protažením zápěstí jednou smyčkou, obtočením trhačky pod osou a protažením zápěstí druhou smyčkou. Trhačky jsou vhodné na cviky jako je mrtvý tah nebo trapézové zdvihy.
  • trhačky s háky eliminují potřebu pro silný úchop, jelikož je veškerá váha přenesena na zápěstí. Hodí se téměř na všechny cviky, u nichž dochází k pohybu přitahování.

Trhačky na cvičení se nejčastěji využívají při posilování zad, kdy umožňují větší zaměření na trénovaný sval, jelikož nedochází k dřívější únavě rukou. S lepším úchopem pomůžou také rukavice na cvičení nebo křídy na ruce.