Spalovače tuků

Spalovač to sice za tebe neodcvičí, ale pomůže během fyzické aktivity zvýšit oxidaci tuků a tvorbu tepla, což podporuje ztrátu tělesného tuku.

Řazení
Proč spalovač tuku a jak si ho vybrat

Spalovače tuků ti v kombinaci se sportovní aktivitou a správným jídelníčkem pomohou se shozením přebytečných kil. Často lze vidět rozdělení na spalovače tuků pro ženy a spalovače tuků pro muže, avšak látky v nich obsažené jsou většinou stejné a tudíž nejlepší a nejúčinnější spalovače tuků pro ženy jsou zároveň nejúčinnějšími spalovači i pro muže.

Jak nastartovat spalování tuků?

Hubnutí, tedy nastartování spalování tuků probíhá, když se tělo dostane do tzv. kalorického deficitu. Jednoduše jde o to, že pokud průměrně přijmeme stravou menší množství energie než vydáme, naše tělo začne spalovat své zásoby a hubnout. Základem tohoto procesu je vhodně nastavená strava v kombinaci s fyzickou aktivitou, v dalším kroku jej můžeme podpořit právě pomocí spalovače.

V našem článku “Jak vypočítat kalorický deficit” zjistíte, jak se do negativní energetické bilance dostanete ale také to, jakým mýtům nevěřit a čemu se při hubnutí vyhnout.

Jak fungují spalovače tuků?

Spalovače tuků jsou doplňky stravy, které pomáhají člověku v hubnutí, respektive pomáhají lépe využívat tělesný tuk jako zdroj energie, zvyšují tvorbu tělesného tepla, čímž se následně spotřebovává energie. Spalovače tuků fungují díky obsahu několika látek, jako jsou např. kofein, synefrin nebo EGCG,  které jsou kombinovány a dosahují tak kvalitnějšího efektu.

Musíš počítat s tím, že pokud nebudeš pro hubnutí nic dělat, spalovač tuků ti moc nepomůže.  Efekt se dostaví pouze v případě, že máme správně nastavený jídelníček a dostatečnou míru fyzické aktivity. Teprve po splnění podmínky kalorického deficitu tak může být spalovač účinný.

Jak urychlit spalování tuků?

Hubnutí a spalování tuků můžeš dosáhnout několika způsoby- pokud je budeš dodržovat a kombinovat, dosáhneš kýženého výsledku dříve.

  • Dodržování kalorického deficitu a příjmu energie
  • Pravidelný pohyb a cvičení
  • Budování svalové hmoty - čím více aktivní hmoty, tím více tělo potřebuje energie
  • Vyzkoušení spalovačů tuků k urychlení spalování
  • Zařazení HIIT tréninků do cvičebního plánu

Že nevíš, jak na něj? Přečti si článek jak na HIIT trénink a efektivněji spalovat tuky.

Jak vybrat spalovač tuku?

Mezi nejúčinnější látky používané ve spalovačích tuků patří synefrin, kofein nebo EGCG, neboli extrakt ze zeleného čaje - každému vyhovuje jiná kombinace těchto látek a je potřeba zjistit, jaká vyhovuje právě tobě. Obecně lze říci, že nejúčinnější bývá kombinace kofeinu a synefrinu, proto doporučujeme poprvé sáhnout po tomto spalovači - v našem spalovači tuků najdeš mimo tyto dvě látky dokonce i zmíněný extrakt ze zeleného čaje.

Pokud potřebuješ více pomoci a tápeš, přečti si také rozdělení a podrobný návod, jak vybrat spalovače tuků!

Kdy spalovače tuků užívat?

Nejužitečnějšího užívání spalovačů tuků zajistíme tak, pokud je budeme kombinovat s pohybovými aktivitami. Užívání spalovače tuků záleží na tom, jakou formou jsou zpracovány - nejčastěji však narazíš na tablety nebo na spalovače tuků v podobě shotu či nápoje.

Spalovač tuku v podobě tablet je vhodné užívat cca 30 - 60 minut před začátkem sportovního výkonu či fyzické aktivity. Kromě klasických spalovačů s kofeinem však najdeme i spalovače bez kofeinu, které můžeš užívat i před spaním.

Jak už ale bylo řečeno musíš ale počítat s tím, že pokud nebudeš v energetickém deficitu, spánek v kombinaci se spalovačem ti k vysněné váze moc nepomůže.

Co je to synefrin?

Synefrin je látka, kterou nejčastěji najdeme ve spalovačích tuků, jelikož pomáhá urychlovat metabolismus a následné odbourávání tuků, zvyšuje produkci tepla i mírně ovlivňuje apetit. Je získáván jako extrakt z kůry hořkého pomeranče a jeho užívání je bezpečné, bez negativního vlivu na organismus.