Intra-workouty

Produktů: 2
Řazení
:
Výchozí
Vilgain Intra Workout
Vilgain Intra Workout ⁠–⁠ osvěžující hydratační nápoj během tréninku, zvyšuje výkonnost a podporuje regeneraci
Broskev a pomeranč 50 g
34
49 Kč
(98 Kč / 100 g)
Reflex Nutrition BCAA Intra Fusion
-2 %
Reflex Nutrition BCAA Intra Fusion
Vodní meloun 400 g
539 Kč
549 Kč
(135 Kč / 100 g)

Co je intra‑workout?

Jako intra‑workout se označují komplexní doplňky stravy, jejichž úkolem je podpořit sportovní výkonnost, potréninkovou regeneraci, doplnit základní makroživiny, stejně tak i zlepšit hydrataci. Intra‑workouty je vhodné uživát během tréninků či náročných sportovních výkonů. V kvalitních přípravcích lze nejčastěji nalézt:

  • jednoduché sacharidy, které slouží jako zdroj energie pro svalové buňky, a šetří tak zásoby svalového glykogenu. Cukry obsažené v doplňcích by měly pocházet z více zdrojů (např. glukóza, sacharóza nebo fruktóza), což zajistí efektivnější vstřebávání;
  • esenciální aminokyseliny (případně komplexní proteiny) zajišťují ochranu před katabolismemkvalitnější regeneraci v porovnání s příjmem aminokyselin až po tréninku;
  • minerální látky v iontové formě, k jejichž ztrátám ve formě potu dochází během tréninku. Mezi nejdůležitější patří ionty sodíku, draslíku či hořčíku;
  • kofein pomáhá oddálit pociťovanou únavu a zlepšuje koncentraci.

Stejně jako u pre‑workoutů, i u intra‑workoutů je třeba brát v potaz obsah kofeinu, a to zejména při tréninku v pozdních hodinách, což by mohlo vést k horší kvalitě spánku.

Zobrazit více Zobrazit méně

Články

Intra Workout při cvičení: podpoří regeneraci svalů a zlepší výkon
Intra Workout při cvičení: podpoří regeneraci svalů a zlepší výkon
Intra Workout je sportovní nápoj určený k popíjení během tréninku. Hlavním cílem je zlepšit výkon, oddálit únavu a podpořit regeneraci svalů. Poznejte účinky Intra Workoutu a posuňte svůj progres na novou úroveň.
Jak doplnit energii při sportovním výkonu?
Jak doplnit energii při sportovním výkonu?
Při náročných fyzických aktivitách je vhodné doplňovat při výkonu sacharidy. Jaká forma sacharidů je nejvhodnější a kolik sacharidů je vhodné doplňovat?
Elektrolyty ve sportu: jak je správně doplňovat?
Elektrolyty ve sportu: jak je správně doplňovat?
Ztráty některých elektrolytů mohou být při fyzické aktivitě takové, že se již vyplatí myslet na jejich doplnění. V tomto článku se dozvíš, u jakých aktivit má smysl to řešit a jakým způsobem elektrolyty doplňovat.