Zinek

Zinek je jedním z nejdůležitějších stopových prvků. Pozitivně ovlivňuje kvalitu pokožky, vlasů a nehtů. Podporuje imunitu, tvorbu bílkovin v organismu a podílí se na dostatečné tvorbě testosteronu.

 • Prom-IN 100% Zinc Chelate – 120 kapslí

  135 Kč
  34
 • TPW Zinc and Magnesium – 90 kapslí

  199 Kč
  39
 • VitaHarmony Blue Care Zinek Forte 25 mg – 100 tablet

  79 Kč
  4

  Viridian Balanced Zinc Complex – 90 kapslí

  399 Kč
  6
  • Ušetříte 11 %

  Reflex Nutrition Zinc Matrix – 100 kapslí

  449 Kč 399 Kč
  9
 • VitaHarmony Blue Care Ca+Mg+Zn Forte+vit. K2 – 130 tablet

  199 Kč
 • MedPharma Zinek 15 mg – 107 tablet

  69 Kč
  2
 • GymBeam Zinc – 100 tablet

  105 Kč
 • Amix Green Day Vitamin E 400 I.U. – 200 kapslí

  299 Kč
 • SciTec Nutrition Zinc – 100 tablet

  110 Kč
  33
  • Ušetříte 15 %

  Myprotein Zinc – 270 tablet

  430 Kč 365 Kč
  7
  • Ušetříte 29 %

  TPW 100% Micellar Casein 1000 g + Zinc and Magnesium 90 kapslí

  848 Kč 599 Kč

Zinek

Zinek je významná minerální látka, která hraje důležitou roli při podpoře imunity, plodnosti a také v rámci péče o nehty, vlasy a udržení zdravé pokožky. Mezi nejčastější projevy nedostatku zinku patří zvýšená únava, kožní problémy, lámavé nehty nebo například padání vlasů. V lidském těle zaujímá zinek pouze malé množství. Jedná se o stopový prvek, který si tělo není schopno samo vytvořit. Je tedy nutné ho do těla dodávat stravou, nebo prostřednictvím doplňků stravy.

Ve formě doplňků stravy se zinek vyskytuje jako samostatný produkt nebo v kombinaci s dalšími minerálními látkami. Nejčastěji se jedná o spojení zinku, hořčíku a vápníku. Produkt, který nabízí zinek jako samotnou účinnou látku, je Zinc (zinek) od společností GymBeam. Čistou formu zinku v chelátové formě a tedy i výbornou využitelnost a vstřebatelnost má produkt 100% Zinc Chelate od společnosti Prom-IN. Samotný zinek bez příměsi dalších účinných látek nabízí také ryze české společnosti. Jedná se o Zinek 15 mg od společnosti MedPharma a také Blue Care Zinek Forte 25 mg od výrobce VitaHarmony. Všechny uvedené produkty obsahují zinek ve formě tablet, přičemž maximální denní dávka je jedna tableta. Pro toho, kdo upřednostňuje spojení více účinných složek v rámci jedné tablety nebo kapsle, je výborným řešením produkt Blue Care Ca+Mg+Zn Forte+vit. K2 od výrobce VitaHarmony. Nabízí vyvážený komplex vápníku, hořčíku a zinku obohacený o vitaminy skupiny D a K. Směs základních minerálních látek nabízí také společnost Amix ve svém produktu Calcium + Magnesium + Zinek. Chelátovou formu zinku v kombinaci s mědí a vitaminem A nabízí výrobce Viridian prostřednictvím produktu Balanced Zinc Complex. Kombinaci zinku a hořčíku v kapslích nabízí společnost TPW v produktu Zinc and Magnesium a také výrobce Reflex Nutrition ve svém výrobku Zinc Matrix.

Je tedy pouze na preferencích každého, zda upřednostní variantu zinku jako samostatné účinné složky, nebo zvolí raději kombinaci účinných látek v rámci jedné tablety nebo kapsle. Při výběru může hrát roli také cena produktu nebo jeho hodnocení, které je možné vyčíst z řady recenzí, kde se uživatelé dělí o své zkušenosti s produktem a jeho reálnými účinky. Který doplněk stravy pro příjem zinku je ten nejlepší nelze jednoznačně určit. Je tedy nezbytné se pro některý z výše uvedených rozhodnout a později již vsadit na svou osobní zkušenost.