Proteinové pomazánky

Proteinové pomazánky jsou způsobem, jak nenásilnou formou přijmout o nějaký ten gram bílkoviny navíc. Nejčastěji se jedná o pomazánky na bázi čokolády nebo kvalitních ořechů obohacené o kvalitní mléčné bílkoviny.

Řazení

Proteinové pomazánky

Proteinové pomazánky a ořechová másla jsou výbornou alternativou ke zbytečně přeslazeným a nezdravým čokoládovým pomazánkám a máslům, se kterými je možné se setkat téměř v každém obchodě. Narozdíl od nich proteinové pomazánky a másla obsahují čokoládu a ořechy v lepší kvalitě a disponují obsahem kvalitní mléčné bílkoviny, která je pro lidské tělo velice důležitá. Bílkovina neboli protein napomáhá růstu a obnově buněk i tkání, podporuje tvorbu svalů i jejich regeneraci a je velice důležitou složkou při hubnutí.

Aktin nabízí nepřeberné množství oříškových, arašídových, kešu a mandlových proteinových másel a pomazánek. Vybere si jistě každý podle svého vkusu a chuti. Mezi nejoblíbenější oříšková másla s proteiny patří bezpochyby proteinella od společnosti Bodylab a také HealthyCo proteinella. Bodylab proteinella je nabízena ve 250 g verzi. V případě HealthyCo je k dispozici 200 g i 400g varianta. Rozmanité jsou také příchutě obou výrobců. Bodylab nabízí proteinellu s jemnými oříšky, s křupavými oříšky, variantu pouze s bílou čokoládou, nebo kombinaci čokolád ve verzi duo swirl. Proteinella HealthyCo je nabízena buď v kombinaci kakaa a lískového oříšku nebo pouze s bílou čokoládou. Dalšími populárními proteinovými másly a pomazánkami jsou Carb Killa Protein Spread od výrobce Grenade, kešu máslo, arašídové máslo i mandlové máslo od Myprotein, mandlové máslo společnosti The Protein Works, nebo například proteinnella od Max Sport. Opravdu velký výběr proteinových másel nabízí výrobce R3ptile. Jeho Cheat Spread je plný těch nejkvalitnějších přírodních ingrediencí a zároveň neobsahuje umělá sladidla, aromata, barviva ani konzervanty. 300g ořechový krém v mnoha zajímavých příchutích potěší jistě každého.

Výběr té nejlepší proteinelly, potažmo jakéhokoliv proteinového másla nebo pomazánky vám může usnadnit řada recenzí a také internetových diskuzí. Vždy bude však záležet především na osobních preferencích, neboť chutě každého jsou rozdílné. Ať už se rozhodnete jakkoliv, ve všech případech se jedná o másla a pomazánky bohaté na proteiny, které udělají radost jistě každému mlsálkovi, který si užije nejen lahodnou chuť oříškových a čokoládových pomazánek, ale z jejich konzumace si zároveň nemusí dělat vůbec žádné výčitky.