Kofein

Produktů: 5
Řazení
:
Výchozí
Vilgain Přírodní Kofein
-25 % do 14. 4.
Akce týdne
Vilgain Přírodní Kofein ⁠–⁠ 100 mg kofeinu v 1 tabletě, značková surovina NATCAFF® z šetrně extrahovaných kávových zrn, podpora fyzického i mentálního výkonu
90 tablet
152
119 Kč
159 Kč
(1 Kč / 1 tableta)
SizeAndSymmetry Nutrition Caffeine
Výhodná cena
SizeAndSymmetry Nutrition Caffeine
60 kapslí
204
129 Kč
(2 Kč / 1 kapsle)
Mutant Caffeine
Mutant Caffeine
240 tablet
219 Kč
(1 Kč / 1 tableta)
GreenFood Green Tea Extract
Výhodná cena
GreenFood Green Tea Extract
60 kapslí
199 Kč
(3 Kč / 1 kapsle)
GreenFood Green Tea Extract
Novinka
GreenFood Green Tea Extract
90 kapslí
3
325 Kč
(4 Kč / 1 kapsle)

Kofeinové tablety

Kofein představuje látku přírodního původu, která se přirozeně vyskytuje např. v kávě, kakau, zeleném čaji nebo guaraně. Kofein se řadí mezi stimulanty podporující fyzický i psychický výkon a mimoto působí také jako spalovač tuku

Kromě přírodního extraktu se lze setkat také se synteticky vyrobeným kofeinem bezvodým. Z chemického hlediska se jedná o totožné látky s totožnými účinky. Čistý kofein, jakožto doplněk sportovní stravy, se nejčastěji prodává ve formě kofeinových tablet.

Účinky kofeinu

Kofein patří mezi nejoblíbenější psychoaktivní látky stimulující centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Užívání kofeinu provází:

  • snížení únavy a ospalosti,
  • zlepšení koncentrace,
  • zvýšení síly a částečné zlepšení vytrvalosti,
  • stimulace oběhového a respiračního systému, a
  • vyšší využívání mastných kyselin v tukové tkáni.

Dlouhodobé užívání kofeinu vede ke snížení jeho účinků a růstu tolerance. Pro opětovné navození pozitivních účinků se doporučuje kofein na 2‑8 týdnů zcela vyřadit.

Kofein provází také negativní účinky, které se obvykle pojí s příliš vysokými jednorázovými dávkami. Mezi hlavní projevy se řadí bušení srdce, návaly horka, pocení, třes rukou, pocit nervozity nebo nesoustředěnost.

Užívání kofeinových tablet

Doporučená denní dávka kofeinu, která optimálně podporuje sportovní výkon, se pohybuje v rozmezí 3‑6 mg na kilogram tělesné hmotnosti, celkově by však neměla překročit 400 mg u dospělých a 200 mg u těhotných žen. Maximální jednorázová dávka by neměla překročit 200 mg, což je obvyklá dávka obsažená v kofeinové tabletě.

Nejlepších spalovacích účinků kofeinu se dosahuje ve spojitosti s fyzickou aktivitou, kdy doporučený čas pro příjem kofeinu (ať už ve formě kofeinové tablety nebo nápoje) je asi 30 minut před začátkem aktivity. Mimo pohybové aktivity je třeba mít vyřešený také jídelníček. Efektivním řešením je kombinace kofeinu s dalšími látkami - synefrinen či EGCG. Tohoto synergického efektu využívá i náš Vilgain Spalovač tuku 2.0.

Za jak dlouho působí kofein?

K maximální koncentraci kofeinu v krvi dochází 45‑60 minut po jeho užití. Nejrychlejší nástupu účinků lze pozorovat nalačno (některým jedincům nemusí toto užívání vyhovovat). Naopak k pomalejšímu a omezenému nástupu účinků dochází při brzkém požití po jídle, kdy trávení jídla zpomaluje uvolňování kofeinu do krve.

Co obsahuje kofein?

Při užívání kofeinových tablet, ať už jako spalovače či stimulantu, je třeba pamatovat také na další zdroje kofeinu a vyvarovat se tak překročení doporučené denní dávky. Kofein se vyskytuje ve většině energetických nápojů (např. oblíbené PROBRANDS BCAA Drink nebo NOCCO BCAA obsahují 180 mg kofeinu), zeleném (cca 29 mg) i černém čaji (cca 47 mg). Pozor je třeba si dát také na některé slazené limonády (plechovka Coca Coly obsahuje 24 mg kofeinu). Samostatnou kapitolou je poté káva, díky které do těla dostaneme 70‑100 mg kofeinu.

Pokud nevíš, pro které kofeinové tablety se rozhodnout, tak vyzkoušej naše Vilgain Přírodní Kofein, které obsahují kofein z extrahovaný z kávových zrn.

Zobrazit více Zobrazit méně

Články

Intra Workout při cvičení: podpoří regeneraci svalů a zlepší výkon
Intra Workout při cvičení: podpoří regeneraci svalů a zlepší výkon
Intra Workout je sportovní nápoj určený k popíjení během tréninku. Hlavním cílem je zlepšit výkon, oddálit únavu a podpořit regeneraci svalů. Poznejte účinky Intra Workoutu a posuňte svůj progres na novou úroveň.
Káva bez kofeinu: vše, co o ní potřebujete vědět
Káva bez kofeinu: vše, co o ní potřebujete vědět
Bezkofeinová káva je druh kávy, která obsahuje jen minimální množství kofeinu. Je pití kávy bezkofeinu zdraví prospěšné a dá se říct, že je zdravější než klasická káva?
5 důvodů, proč budete mít s nakopávačem kvalitnější trénink. Jak vybrat ten nejlepší?
5 důvodů, proč budete mít s nakopávačem kvalitnější trénink. Jak vybrat ten nejlepší?
Kvalitní předtréninkový přípravek by měl zvládnout víc než jen nabudit na náročný výkon. Víte, s čím vším vám "nakopávač" může v tréninku pomoci?
Jak správně vybrat a použít spalovač tuku?
Jak správně vybrat a použít spalovač tuku?
Spalovač tuku vám sám o sobě tuky nespálí, ale pomůže vám s tím. Jak opravdu používat spalovač tuku pro efektivní hubnutí?
Denní dávka kofeinu: kdy hrozí předávkování?
Denní dávka kofeinu: kdy hrozí předávkování?
Zajímalo vás někdy, jak na nás kofein působí, jaké množství kofeinu nakopne váš výkon a kolik kofeinu za den je tak akorát? Pojďme to zjistit!