Syrovátkové koncentráty

Řazení
:
Výchozí
Proč syrovátkový koncentrát a jak si ho vybrat

Co je syrovátkový koncentrát?

Syrovátkový koncentrát (WPC - Whey protein concentrate) je syrovátkový protein, který vzniká procesem mikrofiltrace a obvykle obsahuje 70‑80 % bílkovin. Vyznačuje se vyšším obsahem tuku a laktózy, v porovnání s izolátem nebo hydrolyzátem. Vzhledem k nižší pořizovací ceně a vysoké efektivitě je ale stále považován za zlatý standard.

Proč si vybrat koncentrát?

Koncentrát je nejvyhledávanějším proteinovým doplňkem stravy na trhu, a to zejména díky jeho nižší pořizovací ceně, která se však v žádném případě neodráží na kvalitě výrobku. Mezi hlavní vlastnosti se řadí:

  • univerzální využití - proteiňák nebo ingredience při přípravě jídla,
  • nejlepší poměr cena/výkon,
  • vysoký obsah esenciálních aminokyselin,
  • přirozený obsah BCAA,
  • lepší chuť - díky vyššímu podílu tuku a laktózy, a
  • rychlé a bezproblémové trávení.

Syrovátkový proteinový koncentrát je vhodný během nabírání hmoty, hubnutí, ale také pro doplnění celkového denního příjmu bílkovin. Koncentrát je obecně nevhodný pro jedince s intolerancí laktózy (zde je dobré se řídit vlastní citlivostí) nebo s alergií na bílkovinu kravského mléka.

Pokud nevíte, jaký proteinový koncentrát vybrat, zkuste sáhnout po našem Vilgain Whey protein, který se vyznačuje 100% přírodním složením, je slazen stévií a dochucen přírodními ingrediencemi, a pochází z mléka volně se pasoucích krav. Dalšími oblíbenými variantami jsou Myprotein Impact Whey Protein nebo Prom‑IN Essential CFM Evolution.