Tribulus Terrestris

Produktů: 10
Řazení
:
Výchozí

Co je tribulus terrestris?

Tribulus terrestris neboli kotvičník zemní je jednoletá bylina, která byla pro své účinky využívána v léčitelství již ve starověké Číně, Indii a Mezopotámii. V současnosti je tribulus populární jako doplněk stravy u sportovců.

Účinky tribulu

Kotvičník je oblíbený jako stimulant libida u osob vykazující nižší sexuální zájem. Stejně tak podle výrobců podporuje tvorbu pohlavního hormonu testosteronu u mužů a estrogenu u žen. U mladých a zdravých jedinců však tyto projevy většinou nelze pozorovat. Mimo tyto účinky může tribulus:

  • zlepšit hladinu cukru a cholesterolu v krvi,
  • působit protizánětlivě, antioxidačně a antibakteriálně,
  • zvýšit subjektivně vnímanou energii.

Účinky tribulusu se odvíjí od množství obsažených saponinů, účinných látek, které se vyskytují v rostlinných extraktech. Na základě množství a také skladby rozdílných saponinů se můžou účinky kotvičníku lišit v závislosti na zemi původu.

Dávkování kotvičníku

Doporučená denní dávka tribulusu se určuje na základě saponinů, u nichž je doporučená dávka 5 mg na kilo tělesné hmotnosti. U 60 kg osoby to tak dělá 300 mg saponinů. Pokud se jedná o 60% extrakt, znamenalo by to 500 mg tribulusu terrestris.

Za jeden z nejlepších tribulů je považovaný tzv. bulharský tribulus, obsahující alespoň 60 % saponinů. V našem Vilgain Kotvičníku najdeš saponinů dokonce 90 %, navíc se můžeš spolehnout na laboratorně testovaný 40% obsah protodioscinu, což je hlavní účinná látka tribulu.