Podpora trávení

Produktů: 31
Řazení
:
Výchozí

Doplňky stravy na trávení a zažívání

Akutní problémy s trávením a zažíváním, jako jsou nadýmání, plynatost, nevolnost, zvracení, bolesti břicha či pálení žáhy, mohou postihnout každého. Stačí k tomu i jenom “malý prohřešek” v podobě svátečního přejídání, nadměrná konzumace alkoholu a sladkých či tučných jídel. Ať už leží problém kdekoliv, správné fungování trávicího traktu mohou podpořit některé doplňky výživy:

  • vláknina je nezbytnou součástí jídelníčku. Má sytící schopnost, podílí se na regulaci krevního cukru a slouží také jako výživa pro střevní mikrobiom. Mezi nejlepší doplňky se řadí např. psyllium či inulin.
  • probiotika obsahují zdraví prospěšné živé mikroorganismy, které podporují rozmanitost střevního mikrobiomu. Kromě probiotik můžeš koupit také synbiotika, které jsou obohacené o prebiotika, “výživu” pro probiotické kultury.
  • trávicí enzymy představují katalyzátory chemických procesů, které mají na starost rozklad složitých molekul tak, aby byly lépe vstřebatelné. Doplňky jsou vhodné pro jedince s jejich nedostatečnou tvorbou či s laktózovou intolerancí.

S podporou trávení mohou pomoci také zelené superpotraviny bohaté na antioxidanty jako spirulinamladý ječmen či bylina ostropestřec mariánský. Z hlediska příjmu vitaminů a minerálních látek je vhodné si ověřit možný nedostatek zinku, hořčíku, vitaminu B nebo vitamin D.

V případě, že se problémy se zažíváním a trávením projevují delší dobu, je vhodné navštívit lékaře. Tyto problémy by mohly představovat projevy chronických onemocnění, jako je Crohnova choroba či ulcerózní kolitida.