Spirulina

Produktů: 5
Řazení
:
Výchozí
Vilgain Spirulina BIO
-20 %
Akce týdne
Vilgain Spirulina BIO ⁠–⁠ superpotravina nabitá vitaminy a minerálními látkami, z ekologicky udržitelného zemědělství, do kaší nebo smoothies
200 g
119 Kč
149 Kč
(60 Kč / 100 g)
Happy Power Modrá spirulina
Happy Power Modrá spirulina
15 g
279 Kč
(1 860 Kč / 100 g)
Natu Spirulina prášek BIO
Výhodná cena
Natu Spirulina prášek BIO
80 g
100
119 Kč
(149 Kč / 100 g)
Wolfberry Spirulina BIO
Wolfberry Spirulina BIO
200 tablet (100 g)
164 Kč
(1 Kč / 1 tableta)
GreenFood Spirulina
Výhodná cena
GreenFood Spirulina
90 kapslí
179 Kč
(2 Kč / 1 kapsle)

Co je spirulina?

Spirulina je zelenomodrá řasa (sinice), která je díky vysokému obsahu zdraví prospěšných látek řazena mezi tzv. superpotraviny. Spirulina je bohatá na rostlinné bílkoviny (až kolem 60 %), vitaminy (zejména vitamíny skupiny B) či antioxidační C‑Fykocyanin. Prášek spiruliny se získává sušením řas, které byly dříve rozšířené v subtropických a tropických jezerech, v současnosti se nejčastěji pěstují v laboratořích.

Účinky spiruliny

Spirulina je známá pro své antioxidační či protizánětlivé účinky. Podporuje imunitní a kardiovaskulární systém, a pomáhá také s regulací hladiny glukózy v krvi, cholesterolu či krevního tlaku. Mezi další prokázané účinky spiruliny se řadí:

  • pomáhá s vázáním a tím odbouráváním těžkých kovů,
  • zmírňuje příznaky alergií,
  • pomáhá zmírnit symptomy PMS,
  • zmírňuje příznaky chudokrevnosti,
  • bojuje proti kvasinkovým infekcím,
  • může podpořit zvýšení vytrvalosti a svalové síly.

Spirulina svými účinky do značné míry připomíná chlorellu, další zelenou řasu považovanou za superpotravinu. V porovnání s ní je však spirulina snadněji stravitelná.

Užívání spiruliny není dostatečně probádáno u dětí a těhotných a kojících žen, proto se jim její užívání nedoporučuje.

Dávkování spiruliny

Nejčastěji uváděnou doporučenou denní dávkou je 2–5 g spiruliny. Pozitivní účinky jsou však pozorovány i při dvojnásobných dávkách. V začátcích se doporučuje začít s nižší dávkou, která se postupně navyšuje až na požadovanou dávku.

Chuť spiruliny mnoha lidem připomíná rybí a zemité tóny. Pro její snazší konzumaci je tak možné ji přidávat do smoothies, ovocných a zeleninových šťáv, nebo ji použít jako barvivo v různých nápojích - pro tyto účely je oblíbená zejména modrá spirulina. Hodí se také do dezertů, polévek či salátů.

Zobrazit více Zobrazit méně