Psyllium

Produktů: 4
Řazení
:
Výchozí
 • Vilgain Psyllium BIO
  Vilgain Psyllium BIO ⁠–⁠ rozpustná vláknina pro podporu zdraví střev i pocit sytosti
  400 g
  110
  249 Kč (62 Kč / 100 g)
 • Naturalprotein Psyllium
  Naturalprotein Psyllium
  150 g
  13
  99 Kč (66 Kč / 100 g)
 • Wolfberry Psyllium
  • Dočasně vyprodáno
  Wolfberry Psyllium
  75 g
  196
  Dočasně vyprodáno
 • GreenFood Vláknina Psyllium
  • Očekáváme každým dnem
  GreenFood Vláknina Psyllium
  96 kapslí
  Očekáváme každým dnem

Co je psyllium?

Psyllium je rozpustná vláknina, která se získává ze semen jitrocele indického. Psyllium vyniká svou schopností vázat na sebe vodu, díky čemuž dokáže několikanásobně zvětšit svůj objem. Psyllium představuje rostlinný doplněk stravy, který napomáhá k normální funkci zažívání nebo doplnit doporučený denní příjem vlákniny.

Účinky psyllia

Psyllium je oblíbené zejména pro své pozitivní účinky na zažívání - pomáhá řešit zácpu či jiné zažívací problémy, zajišťuje pravidelné vyprazdňování a působí jako výživa pro střevní mikrobiom. Mimoto může:

 • snížit hladinu krevního cukru,
 • zvýšit sytost a tím podpořit hubnutí,
 • snížit hladinu cholesterolu,
 • snížit riziko srdečních onemocnění.

Vedlejší účinky, jako je např. průjem, bolesti břicha či plynatost, jsou obvykle způsobeny příliš vysokými dávkami psyllia a nedostatečným množstvím tekutin.

Psyllium se často spojuje i se zmírněním projevů chronických onemocnění zažívacího traktu. Vzhledem ke smíšeným výsledkům studií je vhodné se v tomto případě poradit s lékařem.

Jak užívat psyllium?

Psyllium je vhodné užívat s jídlem a společně s dostatečným množstvím tekutin. Užívání psyllia na lačno či před spaním snižuje jeho účinnost. V případě užívání léků se doporučuje odstup alespoň 2 hodin. Obvyklá denní dávka psyllia se pohybuje v rozmezí 5‑10 g. Psyllium, stejně jako i jiné druhy vlákniny, lze užívat dlouhodobě.

Doplňky stravy s psylliem jsou k dostání v tabletách, kapslích, nejčastěji však ve formě drceného prášku, který lze rozpustit ve vodě, přidat do smoothie, kaší, jogurtů, nebo využít při vaření a pečení. Vyzkoušej naše Vilgain Psyllium, které je navíc v BIO kvalitě!

Články

Znáte psyllium? Pomůže se zažíváním i při hubnutí
Znáte psyllium? Pomůže se zažíváním i při hubnutí
Psyllium obsahuje rozpustnou vlákninu, která je nezbytná pro správné zažívání a vyživení střevní mikroflóry. Čím se psyllium liší od jiných vláknin a jak ho užívat pro maximum benefitů?
5 znaků, že jíte málo vlákniny, a jak je vyřešit
5 znaků, že jíte málo vlákniny, a jak je vyřešit
Cítíte se unavení, na toaletě sedíte půl hodiny a máte problém s hubnutím? Možná máte ve stravě nedostatek vlákniny. Jak tento problém vyřešit a proč?
Rozpustná a nerozpustná vláknina: jaké jsou rozdíly a která je zdravější?
Rozpustná a nerozpustná vláknina: jaké jsou rozdíly a která je zdravější?
Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou a společně tvoří oba typy vlákniny důležitou součást jídelníčku. Jaké jsou rozdíly mezi rozpustnou a nerozpustnou vlákninou?
10 jednoduchých tipů, jak jíst více vlákniny, být zdravější a snadněji hubnout
10 jednoduchých tipů, jak jíst více vlákniny, být zdravější a snadněji hubnout
Chutě na sladké, kručící žaludek nebo zažívací problémy signalizují, že je s vaším tělem něco v nepořádku. Může to být právě nedostatek vlákniny, který zmíněné neduhy způsobuje. Poradíme vám, jak tuto chybu napravit.

Mohlo by tě také zajímat