Kyselina hyaluronová

Produktů: 2
Řazení
:
Výchozí
Vilgain Kyselina hyaluronová
Vilgain Kyselina hyaluronová ⁠–⁠ hydratuje pokožku a revitalizuje vzhled, snižuje zátěž na klouby, v účinné vysokomolekulární formě
90 kapslí
229 Kč
(3 Kč / 1 kapsle)
NaturLabs Liposomální kyselina hyaluronová + vitamín C
NaturLabs Liposomální kyselina hyaluronová + vitamín C
30 kapslí
599 Kč
(20 Kč / 1 kapsle)

Doplňky stravy s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je v těle se přirozeně vyskytující látka, jejíž klíčovoou vlastností je schopnost na sebe vázat velké množství vody, čímž zajišťuje pružnost a pevnost pokožky a pojivových tkání. Stejně jako u kolagenu, dochází mezi 20. a 30. rokem života k poklesu přirozené tvorby kyseliny hyaluronové v těle, což může zapříčinit zvýšenou bolestivost kloubů či horší kvalitu pokožky.

Zachování přirozené hladiny hyaluronátu lze podpořit pravidelnou konzumací masových vývarů, masa, vnitřností, listové zeleniny či sóji. Alternativu představují doplňky stravy s kyselinou hyaluronovou. Tvorbu kyseliny hyaluronové lze podpořit také příjmem vitaminu C.

Účinky kyseliny hyaluronové

Dostatečné zásoby kyseliny hyaluronové v těle jsem předpokladem normální funkce pohybové soustavy a stejně tak zdraví pokožky. Suplementace kyseliny hyaluronovové může:

  • podpořit hydrataci pleti,
  • snížit výskyt a hloubku vrásek,
  • urychlit hojení jizev,
  • snížit bolestivost kloubů.

Mezi další možné účinky kyseliny hyaluronové se často uvádí také podpora normální funkce močového měchýře, snížení pravděpodobnosti refluxu či částečné snížení vysychání očí (zde se jako lepší způsob jeví aplikace kyseliny hyaluronové v podobě kapek).

Dávkování kyseliny hyaluronové

Pro doplňky s kyselinou hyaluronovou neexistuje doporučená denní dávka, která by byla platná pro všechny. Ve studiích se lze nejčastěji setkat s dávkami v rozmezí 120‑240 mg denně po dobu alespoň 1 měsíce. Všeobecně je vhodné se řídit doporučeným dávkováním uvedeným na výrobku.

Kyselina hyaluronová se často kombinuje s kolagenem či vitaminem C, se kterými působí synergicky.

Zobrazit více Zobrazit méně