Švihadla

Produktů: 5
Řazení
:
Výchozí
Power System švihadlo CROSSFIT JUMP ROPE
Power System švihadlo CROSSFIT JUMP ROPE
3 m černá
143
139 Kč
Yate Švihadlo ocelové
Yate Švihadlo ocelové
120 Kč
Sharp Shape švihadlo s počítadlem Counter Rope
Sharp Shape švihadlo s počítadlem Counter Rope
Černá
199 Kč
Power System Ultra Jump Rope
Výhodná cena
Power System Ultra Jump Rope
Stříbrná
22
279 Kč
Sharp Shape rychlostní švihadlo Speed Rope
Dočasně vyprodáno
Sharp Shape rychlostní švihadlo Speed Rope
Růžová

Jak vybrat švihadlo?

Délka švihadla

Doporučená délka švihadla se určuje podle výšky jedince. Nejjednodušším způsobem je otestovat si délku přímo na sobě - při stání snožmo uprostřed švihadla by konce madel měly sahat do podpaží. Pro snadnou orientaci je možné se řídit následující tabulkou:

Výška postavyDélka švihadla
méně než 150 cm215 cm
150‑170 cm250 cm
170‑185 cm270 cm
více než 185 cm300 cm

V současné době umožňuje většina švihadel nastavení individuální délky, stačí si tuto možnost zkontrolovat u konkrétního produktu. Délka švihadla je základním předpokladem pro technicky správné a maximálně efektivní skákání přes švihadlo - krátké švihadlo nutí nohy nepřirozeně krčit, dlouhé způsobuje zakopávání.

Materiál švihadla

 • Plastová švihadla jsou obecně vhodná spíše pro začátečníky i pokročilé. Švihadla jsou lehká, tím pádem i pomalá, případný nezdar tak člověk příliš nepocítí. Švihadla z kvalitního PVC jsou však vhodné pro výkonnostní a kondiční skákání, a zkušený skokan je dokáže dostatečně roztočit.
 • Kožená švihadla jsou typickým pomocníkem boxerů. Jsou tvořena jednoduchým koženým lankem, obecně jsou rychlejší než švihadla plastová.
 • Ocelová švihadla už bolí - uvnitř nylonového či PVC obalu se skrývá ocelové lanko. Švihadla s ocelovým lankem řadíme mezi rychlostní švihadla, jsou určena pokročilým sportovcům se zvládnutou technikou.
 • Textilní/bavlněná švihadla představují klasická švihadla, která zná snad každý ze školy. Jsou určena pro začátečníky či pokročilé, jejich vlastnosti se liší dle materiálu (obvykle polyester, viskóza či juta).

Zvláštní typy švihadel

 • Zátěžová švihadla představují náročnější variantu skákání přes švihadlo, při které dochází k zapojení více svalů a rozvoji silové vytrvalosti. Lanko švihadla je obvykle vyrobeno z nylonu a váha je tak rovnoměrně rozložená.
 • Švihadlo se závažím v rukojeti pomáhá s posilováním svalů v zápěstí a předloktí. Švihadla s ložisky umožňují dosáhnout vyšší rychlosti díky snížení odporu při točení lanka.
 • Švihadla s počítadlem umožňují přehled o počtu skoků, délce skákání, ale často také o množství spálených kalorií a tuku.

Výběr správného švihadla je sice to skákání přes švihadlo stěžejní, nicméně nesmí se zapomenout ani na “věci okolo”. Předpokladem správného skákání je také pohodlné oblečení a pevná sportovní obuv. Pro snížení zátěže na klouby je lepší skákat např. na trávě nebo si pořídit speciální fitness podložku na skákání.

Proč skákat přes švihadlo?

Výsledky skákání přes švihadlo se sice nedostaví hned, ale s pravidelným skákáním se dostaví řada benefitů:

 • spálení tuku,
 • zvýšení výbušnosti a dynamiky svalů,
 • posílení kardiovaskulární soustavy,
 • zlepšení koordinace,
 • zlepšení dýchání a
 • zlepšení koordinace a vytrvalosti.

Švihadlo jakožto sportovní náčiní bychom mohli zařadit do skupiny “za málo peněz, hodně muziky”. Nízkou pořizovací cenu snadno předčí všechny benefity, které s sebou skákání přes švihadlo nese. Skákání přes švihadlo tak představuje jeden z nejjednodušších způsobů, jak začít s pravidelnou fyzickou aktivitou.

Z nabídky si můžeš vybrat kvalitní švihadla značek Spokey, Sharp Shake či Power System. Vyzkoušej naše Nastavitelné švihadlo Vilgain, které disponuje ocelovým lankem a kuličkovým ložiskem pro maximální rychlost.

Zobrazit více Zobrazit méně

Články

HIIT spolehlivě spaluje tuky a zlepšuje kondici. Jak na něj?
HIIT spolehlivě spaluje tuky a zlepšuje kondici. Jak na něj?
Kratší čas a lepší výsledky? To zní lákavě, ale pozor, není to jen tak. HIIT je vhodný pro ty, kteří se nebojí pořádné výzvy. Podívejte se s námi, co přesně vysoce intenzivní trénink je a jak si jej správně nastavit pro rychlé výsledky.
Skákání přes švihadlo: cesta k výbušnosti, dynamice i ztrátě tuku!
Skákání přes švihadlo: cesta k výbušnosti, dynamice i ztrátě tuku!
Švihadlo – dětská hra využívaná předními atlety a filmovými hvězdami. Objevte jedno z nejkomplexnějších cvičení znovu! Můžete jej provádět naprosto kdekoliv.
8 cviků, kterými efektivně potrápíte své tělo na workoutovém hřišti
8 cviků, kterými efektivně potrápíte své tělo na workoutovém hřišti
Že pořádný trénink patří pouze do fitka? Street workout je pořádná makačka a Lucka s Jendou vám ukáží, jak si takový vzorový trénink celého těla sestavit. Za chvíli můžete na hrazdách provádět psí kusy jako legendární Frank Medrano.