Ořechová másla

Produktů: 222
Řazení
:
Výchozí

Ořechová másla a krémy

Ořechová másla a krémy se řadí mezi nejoblíbenější potraviny z tzv. zdravé výživy. Díky tomu zažívají velký boom, který s sebou přináší nepřeberné množství příchutí oříškových másel. Ořechová másla jsou bohatá na zdraví prospěšné tuky, bílkoviny, vlákninu, antioxidanty, vitamíny a minerální látky.

Oříšková másla se přidávají do kaší, jogurtů, pudinků, na palačinky, tousty nebo je můžeš jíst jen tak. Často se využívají jako příměsi při pečení nebo k přípravě omáček v asijské kuchyni. Při dlouhodobém skladování může dojít na oddělení tuku od pevné složky. Nejedná se však o závadu, máslo stačí řádně promíchat.

Jaké ořechové máslo si vybrat?

Ořechová másla se vyrábí pražením a následným mletím ořechů do požadované konzistence - obvykle si můžeš vybrat z jemného nebo křupavého oříškového másla. Na výběr máš:

  • 100% ořechová másla se vyrábí pouze z jednoho druhu ořechů bez přidaného cukru a dalších příměsí, díky čemuž je zachována jejich jedinečná chuť. Ochutnej 100% másla z kešu, pistácií, mandlí, lískových ořechů, pekanů, kokosu nebo arašídů.
  • proteinové pomazánky jsou obohacena o kvalitní protein (obvykle syrovátkový či mléčný). Tyto pomazánky jsou oblíbené zejména mezi jedinci, kteří si hlídají dostatečný příjem bílkovin. Vyzkoušet můžeš např. náš Cheat Spread. Ale pozor, dlouho nevydrží!
  • sladké ořechové krémy se bez přidaných sladidel již neobejdou. Pozor si dej na umělá sladidla, kterými jsou některá másla doslova napěchované. Pokud hledáš kvalitu, ochutnej máslo Sweet Nuts, které máme ve více než 10 příchutích - a jedna lepší než druhá.
  • slané ořechové krémy nejsou příliš rozšířená, na chuti ale nic neztrácí. Hodí se při přípravě slaných pokrmů nebo jako dip.

U každého másla se nezapomeň přesvědčit, jestli se doopravdy jedná o ořechové máslo či krém, nebo se tak pouze tváří. Kvalitní oříškové máslo by nemělo obsahovat palmový olej, vysoké množství cukru, umělá barviva či konzervační látky.