Černé čaje

Produktů: 3
Řazení
:
Výchozí
Vilgain English Breakfast černý čaj
Vilgain English Breakfast černý čaj ⁠–⁠ plná výrazná chuť, bohatý na kofein a antioxidanty
50 g
69 Kč
(138 Kč / 100 g)
Prom-IN FIT TEA
Prom-IN FIT TEA
Limetka 30 g (20 x 1,5 g)
50 Kč
(167 Kč / 100 g)
Milford English Breakfast
Milford English Breakfast
35 g (20 x 1,75 g)
59 Kč
(169 Kč / 100 g)

Kvalitní černé čaje

Černý čaj se, stejně jako ten zelený, vyrábí z lístků čajovníků čínského, které jsou však nejdříve fermentované a až poté sušené. Díky tomuto procesu má černý čaj silnější chuť, ale obsahuje méně zdraví prospěšných látek než čaj zelený, např. EGCG. Černý čaj je oblíbený stimulant, který podpoří pozornost, působí antioxidačně a může podpořit zdraví srdce a zažívacího traktu, a pomoci s regulací krevního cukr nebo cholesterolu. 

Černý čaj je snadný na přípravu, sypký či porcovaný čaj stačí zalít horkou vodou a nechat louhovat dle vlastní preference. Jeho síla odpovídá délce macerace. Mezi nejoblíbenější druhy se řadí:

  • Earl Grey je patrně nejznámějším zástupcem černých čajů. Tradičně se jedná o směs černého čaje s bergamotovou silicí;
  • English Breakfast Tea představuje směs assamských, ceylonských nebo keňských čajů, která je oblíbená zejména jako snídaňový čaj;
  • Darjeeling se řadí mezi nejkvalitnější indické čaje, který se vyznačuje unikátním způsobem sběru. U nás najdeš čaj s certifikací nejvyšší kvality FTGFOP1;
  • Ceylon Tea označuje černé čaje pěstované na Srí Lance. Na rozdíl od čínských a indických čajů je považován za jemnější a přesto chuťově bohatý čaj.

Kromě černých čajů u nás nakoupíš také zelené čaje, matchu nebo bylinné čaje a směsi. Vybrat si můžeš také z několika výběrových druhů kávy.

Zobrazit více Zobrazit méně