Dobrý den, Chci si koupit Cholesterol komplex a přemýšlím, zda ho mám ještě doplnit Omega -3. V doplňku cholesterol je i omega-3, ale nevím, zda je dostačující. Mám vysoké LDL i triglyceridy
odpověděla
Dobrý den, pokud máte zvýšené LDL i triglyceridy, pak může mít smysl Cholesterol Complex doplnit i o samostatné Omega‑3.Cholesterol Complex obsahuje omega‑3 spíše jako doplňkovou složku, zatímco při zvýšených triglyceridech se obvykle doporučují vyšší denní dávky EPA a DHA, kterých lze dosáhnout právě samostatným přípravkem s omega‑3. Vzhledem k tomu, že máte zvýšené LDL i triglyceridy, doporučujeme také konzultovat výsledky s lékařem, který posoudí, zda jsou samotné doplňky stravy dostačující, nebo je vhodná i další léčba. Základem je samozřejmě také pestrá strava s dostatkem vlákniny, pravidelný pohyb a omezení nasycených tuků.
Přejeme Vám hodně zdraví!