Anonymní uživatel položil(a) otázku
30. 5. 2022

Dobrý den,chci se zeptat na takovou neobvyklou otázku. Je možné že cvičení ve fitku zkrátka někomu nevyhovuje? Co chodím cvičit špatně spím ,jsem o dost víc unavená,mám výkyvy nalad.JIM I PIJU dostatečně. Techniku si hlídám. Děkuji za odpověď

Dobrý den, samozřejmě je možné, že vám silový charakter tréninku v posilovně nevyhovuje a soustavně vás spíše vyčerpává než naopak. Každému vyhovuje něco jiného, a tak zatímco pro běžce bývají tréninky v posilovně utrpením, siloví sportovci sdílejí podobné pocity při běhání. 

Pokud jste však se cvičením v posilovně začala teprve nedávno, dejte cvičení ještě nějaký čas, protože je možné, že s rostoucími dovednostmi si cvičení oblíbíte. Zkontrolujte také, jestli opravdu jíte dostatečně, protože Vámi popisované pocity jsou typické pro začínající sportovce, kteří odpovídajícím způsobem nezvýší denní příjem energie nezbytný k vykonávání fyzicky náročných tréninků. Posilování je pro lidské tělo energeticky náročná činnost, a tak je nutné svalům zajistit dostatečné množství energie pro jejich správné fungování. Vedle toho je také možné, že jsou vaše tréninky příliš náročné či absolvujete týdně příliš mnoho tréninkových jednotek.