Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)

Otázky a odpovědi

Dobrý den, beru pravidelně kreatin ale v poslední době jsem se mimo silové tréninky začala zaměřovat především na běžeckou vytrvalost - je kreatin v hodný i v této oblasti?Děkuji

Dobrý den, ačkoliv někteří běžci mohou z užívání kreatinu profitovat (především sprinteři a běžci na kratší vzdálenosti), při vytrvalostním (dálkovém) běhu přináší užívání kreatinu jen minimální benefity. Je tomu tak z toho důvodu, že kreatinfosfát je ve svalové buňce spotřebovaný řádově do jedné minuty, výkonnost při nepřetržité fyzické aktivitě trvající…

1/2 Zdravím! Chtěla bych se zeptat, jak si mám rozvrhnout siloví tréning na vrchní část těla. Zatím to mám tak, že dvakrát do týdne cvičím spodek těla, dvakrát do týdne střed těla a dvakrát do týdne zbytek těla (biceps, triceps, ramena, záda)

Ahoj, pokud cvičíš o takto vysoké frekvenci, uděláš lépe, pokud si partie rozdělíš. Nabízí se dělení podle spolupracujících svalových partií, tedy první den záda+biceps a druhý den ramena+triceps. 

2/2 Mám tedy otázku, zda bych měla vršek těla rozdělit (např. úterý = biceps, ramena a pátek = triceps, záda), nebo jestli nevadí, že vše cvičím najednou dvakrát týdně. Předem děkuji za odpověď. :)

Ahoj, pokud cvičíš o takto vysoké frekvenci, uděláš lépe, pokud si partie rozdělíš. Nabízí se dělení podle spolupracujících svalových partií, tedy první den záda+biceps a druhý den ramena+triceps. 

2/2 Beru taky kreatin, a to každý den po tréninku i v netréninkové dny. Teď si ale nevím rady jak suplmentovat tyto dva doplňky dohromady? Také nevím jaké HMB pořídit, uvažovala jsem o GymBeam, které máte tady.

Kombinace kreatinu a HMB je velmi běžná, dokonce ve spoustě doplňků stravy najdeš tyto dvě látky v jedné receptuře. Není ani tak důležitá značka výrobku, spíše se zaměř na to, jaká je forma a množství použitého HMB.

Nejčastěji se vyrábí i studuje hydroxymethylbutyrát vápenatý, HMB Ca, přičemž i dávky…

1/2 Dobrý den, ráda bych se zeptala na suplmentaci HMB, momentálně mě čeká cca 14 denní pauza od cvičení a ve vícero článcích jsem našla, že je dobré suplementovat HMB takhle při pauze.

Ahoj Kájo, užívání HMB má antikatabolické vlastnosti, což znamená, že pomáhá s udržením aktivní tělesné hmotnosti (svalové hmoty). Pokud chceš svaly ochránit, můžeš suplementaci HMB zvážit. 

Na druhou stranu pokud tě čeká jen dvoutýdenní dovolená a nebudeš mít nouzi o kvalitní živiny a pohyb, není potřeba se ztráty svalové hmoty…

Dobrý den, kolik bych měla přijmout sacharidů a bílkovin po tréninku? Cca po 30 min. od tréninku si dávám 25g proteinu a cca za 1-1,5 hodiny si dám jídlo. (např. 35g ovesné vločky, 10gprotein, 50g ovoce, 15g oříškové máslo, 140g řecký jogurt bílý).

Dobrý den, Lucko, neexistuje univerzální návod, který by platil pro každého, vždy záleží na cílech, typu, náročnosti a frekvenci tréninků nebo na vaší hmotnosti. 

Obecně se dá říct, že po skončení tréninku je vhodné přijmout snadno vstřebatelné bílkoviny z proteinového nápoje, přičemž dávka by v závislosti na hmotnosti a typu…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se dá nejlépe rozvíjet síla u silového tréninku a rychlost u běhu. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

pro rozvoj síly v rámci silového tréninku se zaměřte primárně na komplexní cviky a nižší počet opakování přibližně od 3 do 8. Nebojte se vyššího počtu sérií (klidně 4-6), vyšší intenzitu a správnou technikou provedení. Naplánujte si také periodizaci zátěže, abyste se zlepšovala dlouhodobě, více si o tom…

Dobrý den, s ohledem na nové zaměstnání jsem musela začít cvičit až kolem 19:00. Večeřet potom už nechci. Stačí k doplnění potřebných živin proteinový nápoj, nebo tělo vydří až do snídaně? Děkuji.

Dobrý den, obecně záleží na mnoha faktorech od Vašeho stravovacího režimu během dne až po Vaše cíle, tedy zda se snažíte o redukci hmotnosti či cvičíte spíše pro radost a pro zvýšení fyzické kondice. 

V každém případě přijmout živiny v době po tréninku je více než vhodné, protože tělo na…

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolik sérii a opakování je vhodné pro ženu, která chodí 2x týdně do posilovny za účelem hubnutí a nabrání svalů a síly? Kromě posilovny 1-2 týdně je provozován jiný sport a aktivní zaměstnání. Děkuji

Dobrý den, pokud máte na posilovnu vyhrazené jen 2 dny v týdnu, doporučil bych spíše full-body trénink. Zaměřte se na komplexní vícekloubové cviky, naopak izolované cviky zařaďte v menší míře až na závěr tréninkové jednotky. Pro začátek se pokuste v celém tréninku zvládnout alespoň 20-25 pracovních sérií (do těchto sérií…

Dobrý den, mám dotaz, jaký je rozdíl mezi BCAA a Glutaminem? Lze užívat současně a nebo nějak kombinovat? Kupuju od vás produkty Reflex. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, Honzo, BCAA i glutamin patří mezi aminokyseliny, které se přirozeně vyskytují v lidském těle včetně svalové hmoty. BCAA (leucin, isoleucin, valin) jsou aminokyseliny esenciální, navíc patří do speciální kategorie tzv. aminokyselin s rozvětveným řetězcem, čímž se mírně odlišují od ostatních aminokyselin. Glutamin esenciální není, ale jedná se o…

Dobrý den, lze společně užívat Vilgain Spalovač tuku a Vilgain Pre-workout bez stimulantů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, určitě je to možné, dokonce jde o velmi oblíbenou kombinaci mezi našimi zákazníky :) Pokud chcete užívat oba produkty najednou, doporučil bych užívat před tréninkem s plnou dávkou Pre-Workoutu nejprve jen 2 kapsle Vilgain Spalovače, pokud tuto kombinaci budete snášet bez problému, zvyšte dávku na 4 kapsle 30…

Dobrý den, jak se dají naučit pánské kliky, protože já bohužel neudělám ani jeden pánský klik?

Dobrý den, s prvním klikem je to jako s prvním shybem - pravidelný trénink a trpělivost Vás dříve či později k cíli dovedou. Tréninkový plán si nastavte tak, abyste zvládl/a 3-4 tréninky týdně. Nemusí jít o žádné dlouhé a vyčerpávající cvičení, zkuste se ale cvikům zaměřeným na trénink kliků zaměřit vždy…

Poslední zodpovězené
Nejoblíbenější