Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)

Otázky a odpovědi

Dobrý den jaký protein by jste doporučili cvičím mesica půl skoro každý den

Dobrý den, jako nejlepší zdroj bílkovin doporučuji protein syrovátkový. Pokud máte zájem o tip na konkrétní produkt, chybu neuděláte např. s Vilgain Whey Protein. 

Dobrý den, bude to už skoro rok co chodím do fitka a chtěla bych nabrat svaly. Je mi 15 let, beru protein a zvažuji o kreatinu. Chci se zeptat jestli by mi kreatin mohl nějak do budoucna vážně uškodit na zdravý.

Dobrý den, co se týče potenciální škodlivosti kreatinu, nemusíte se bát – jedná se o dobře prozkoumaný a, pro zdravé osoby, bezpečný přípravek. Pokud však nejste skutečně výkonnostní sportovec, vzhledem k vašemu věku bych byla se zařazením širší škály doplňků stravy opatrná. Protein je základem, kterým si bezpochyby můžete ve stravě doplnit kvalitní…

Nějáký pre-workout a creatin na doporučení?

Dobrý den, u kreatinu doporučuji hledat výrobky s ochrannou známkou Creapure, která zajišťuje čistotu výrobku, konkrétně např. Vilgain Kreatin Creapure. Co se týče preworkoutu, tady záleží, v jaké denní době ho budete chtít využít. Pokud chodíte cvičit dopoledne a brzkých odpoledních hodinách, doporučuji Vilgain Pre‑workout, večer pak spíše přípravek bez stimulantů – Vilgain

dobry den, mam takovou divnou otazku, je nutne abych v gymu cvicila i prsa, když nechci aby mi ,,rostly¨??

Dobrý den, doporučuji nevynechávat žádnou svalovou skupinu, aby pak v porovnání s ostatními svaly nedošlo k jejich "zaostávání". Prsní svaly mají také tendenci se zkracovat, takže bych cvičení podpořila i cviky na protažení těchto svalů. Záleží vždy na konkrétní genetické výbavě, ale u zejména u ženského pohlaví se "nechtěného růstu svalů" zpravidla obávat nemusíte. 

Zdravím, před 4dny jsem položila otázku, ale teď ji chci zformulovat jinak: Je mi 15, 5x týdně navštěvuji fitko, beru protein a BCAA-chtěla bych začít brát pre-workout, mohu tyto 3věci brát ,,zárověň" (pre-w..-před tréninkem, BCAA-během, protein-po)?

Dobrý den, teoreticky to možné je. Preworkout bych ale doporučila pouze vy výjimečných případech, kdy se před tréninkem např. cítíte unavená atd. I dospělých osob se doporučuje neužívat jej pravidelně, vzhledem k vašemu věku bych pak ještě byla o to opatrnější. Pokud nejste vyloženě vrcholový sportovec, zvažte také preworkout bez obsahu kofeinu. 

Dobrý den, plavu 3x týdně 5km (aktivita 125minut). V den plavání si dávám po snída/oběd tabletku fat burn,před plaváním synefrin,a po něm váš protein. V 195cm/váha 150kg. Chci se zeptat na nějaké typy na jídelníček, pro udržení hladiny bílkovin. JŠ

Dobrý den, jestliže je vaším cílem redukce hmotnosti, je v první řadě důležité nastavit si 15–20 % kalorický deficit. Teprve potom přichází na řadu poměr makroživin, a až po optimálním nastavení těchto oblastí mohou efektivně pomoci zmiňované doplňky stravy. Jako zdroj bílkovin doporučuji již zmíněný protein, dále samozřejmě základní zdroje ze stravy – mléčné…

Dobrý den, existuje vhodný protein po cvičení pro kojicí ženy?

Dobrý den, ano, pokud bude zajištěna pestrá strava, můžete si vybrat prakticky jakýkoliv protein. Pokud máte zájem o doporučení konkrétního produktu, vyzkoušejte např. Vilgain Whey Protein který má jemnou chuť a obsahuje pouze přírodní sladidla a aroma. 

Dobrý den, dotaz a vhodnou sportovní výživu. V říjnu nás čeká intenzivní týden na kolech,každý den cca 100-200 km. Jaké produkty jsou vhodné na doplnění energie v průběhu dne a pak na následnou regeneraci (nápoje, tyčinky, gely)?nejlépe méně sladké

Dobrý den, během dne můžete zvolit např. BCAA, sacharidové gely a iontové nápoje (hypotonický). Po výkonu pak bude vhodný syrovátkový proteinmaltodextrin nebo iontový nápoj (hypertonický). Protein a maltodextrin však samozřejmě můžete zařadit i např. během pauzy mezi výkony, tak už bude záviset zejména na vašich preferencích a na tom, jak…

Dobry den, mohla bych Vas pozadat o doporuceni proteinu, ktery by byl vhodny pro trinactileteho chlapce (ma kazdy den narocne treninky). Nejsme si jisti v jakem veku je protein vhodne zaradit. Dekuji moc za odpoved, krasny den.

Dobrý den, protein může být bez obav zařazen již ve zmiňovaném věku, dbejte však na to, aby byl jídelníček celkově vyvážený, a množství bílkovin nepřekračovalo doporučené rozmězí 1,2–1,8 g/kg tělesné hmotnosti denně. Co se týče konkrétního produktu, doporučuji např. Vilgain Whey Protein.

Mám dotaz ohledně produktu Skinny Protein with beauty collagen belgická čokoláda.Jaká je jednotlivá dávka a obsah bílkovin? Na přebale dodaného produktu jsou odlišné hodnoty než u vás na netu, a také v kalorických tabulkách.14g bílkovin na 100g ?

Dobrý den, dávka uvedena výrobcem je stanovena na 20 g, toto množství obsahuje 14 g bílkovin. Doporučuji držet se informací uvedených na webu, na přebale produktu došlo zřejmě k přehození informací (100 g má odpovídat 20 g produktu, a 150 g pak 100 g produktu). Na tento problém s přebalem jsme upozornili příslušné oddělení a řešíme jej. 

Mám dotaz, jaké suplementy si mám koupit jakožto fotbalista. Děkuji za případnou odpověď :)

Dobrý den, před zařazením suplementů určených k podpoře výkonnosti je vždy mít vyvážený a vhodně nastavený jídelníček, teprve poté mohou doplňky stravy přinést skutečný efekt. Co se týče suplementace vhodné pro kolektivní sporty, jako základ mohu doporučit syrovátkový protein, beta‑alanin nebo citrulin malát. Rychlostní schopnosti může podpořit také kreatin

Poslední zodpovězené
Nejoblíbenější