Pavlína položila otázku
před 10 dny

ID: Qa3010bba23204b45

Dobrý den , můžete mi prosím doporučit něco po cem bych mohla zhubnout a odůvodnit. Je mi pres 50 let a ukládá se mi tuk kolem pasu a celkově mi nejde zhubnout.

1

Dobrý den,

Základem redukce tělesného tuku je kalorický deficit, dostatek bílkovin a mikronutrientů. Doporučila bych tedy zakoupit si proteinový suplement a udělat si během dne 1x milkshake plný bílkovin. Mléčné chutě jsou Whey Concentrace, limonádové ovocné chutě jsou Whey Isolate. A jakékoli další zdroje kvalitní bílkoviny - protein bar, maso a tuňák, vejce, uzeniny s vysokým % masa a nízkým % tuku, ořechová másla, ...

A z hlediska mikronutrientů - základem je vit D3, hořčík a omega 3. A doporučila bych vyzkoušet berberin - pomáhá s distribucí cukrů v krvi a tak i napomáhá pocitu sytosti.

Základním pomocníkem je ovšem pohyb - stačí pravidelné procházky, doporučila bych také silový trénink / trénink s vlastní váhou, či jakékoli jiné aktivity - plavání, běh, turistika, míčové sporty, ...

Děkujeme za dotaz.

2