Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)

Otázky a odpovědi

Ahoj, co mám dělat když mám pořád neustálé chutě na sladké?

Dobrý den, příčin může být u chutí na sladké mnoho – nenacházíte se např. v příliš velkém kalorickém deficitu? Právě v tomto případě jsou chutě na sladké častým problémem, protože vaše tělo si zkrátka říká o rychlou energii, které se mu nedostává ve stravě.

Dalšími příčinami mihou být také nedostatek…

muzu pri moc vysoke restrikci naopak pribirat? je vase kalkulacka pomerne "presna" a muzu se na ni spolehnout?

Dobrý den, pokud jste opravdu v kalorické restrikci - v negativní kalorické bilanci - bude se Vaše hmotnost z dlouhodobého hlediska snižovat. 

Pokud jste dle výpočtu v negativní kalorické bilanci, přesto však přibíráte na hmotnosti, mohou být příčiny následující: 

  1. Výpočet energetického příjmu vedoucí k negativní kalorické bilanci je nepřesný. Ve…
Ahoj, už přes rok aktivně cvičím (fitko, silové tréninky, kardio, chůze), ale stále se mi nedaří zhubnout, spíš naopak a už je to vyčerpávající. Jím tak, jak mám, hodně bílkovin, maso, rýže, proteiny a podobně. Co mám dělat víc? Děkuji za odpověď.

Ahoj, nejlepší bude, pokud navštívíš nutričního terapeuta či terapeutku, který/á s Tebou všechno podrobně probere a možná najde některé chyby, které přehlížíš. Můžeš si také znova přepočítat množství makroživin vhodné právě pro Tvé potřeby, pomoci Ti s tím může náš článek https://aktin.cz/chcete-hubnout-nabirat-svaly-nebo-jen-zdraveji-jist-spocitejte-si-makra-vzhledem-k-vasemu-cili.

Polovina úspěchu je už jen pozitivní nastavení…

Zdravím, chtěla bych znovu začít cvičit, tentokrát bych chtěla zařadit i nějakou sportovní výživu, jen se v tom vůbec nevyznám. Mohla bych prosím nějaké rady/tipy. Účel -> zbavení se nepotřebných tuků, nabrání a vytvarování svalové hmoty. Předem díky

Ahoj! Pro úspěšné hubnutí je správně nastavená pestrá a vyvážená strava nezbytná, ne nadarmo se říká, že postava se tvaruje v kuchyni :) 

Mysli na dostatek bílkovin ve stravě, zaměř se na přirozené potraviny a snaž se omezovat vysoce průmyslově zpracované potraviny, cukrem slazené limonády a alkohol. V posilovně si…

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolik sérii a opakování je vhodné pro ženu, která chodí 2x týdně do posilovny za účelem hubnutí a nabrání svalů a síly? Kromě posilovny 1-2 týdně je provozován jiný sport a aktivní zaměstnání. Děkuji

Dobrý den, pokud máte na posilovnu vyhrazené jen 2 dny v týdnu, doporučil bych spíše full-body trénink. Zaměřte se na komplexní vícekloubové cviky, naopak izolované cviky zařaďte v menší míře až na závěr tréninkové jednotky. Pro začátek se pokuste v celém tréninku zvládnout alespoň 20-25 pracovních sérií (do těchto sérií…

Dobrý den, co všechno musím vyřadit z jídelníčku při hubnutí? Děkuji.

Dobrý den, je dobré mít na paměti, že ani při hubnutí neexistují vyložené "zakázané potraviny", vše je o nastavení vhodné míry a udržení kontroly nad jídlem a pití, které má vyšší kalorickou hustotu. 

Z běžných potravin je vhodné omezit cukrem slazené limonády, ze kterých kalorie naskakují zatraceně rychle. Podobné je…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak nejrychleji poznám, že jsem v jojo efektu. Děkuji za odpověď

Dobrý den, jojo-efekt na první pohled poznat nelze, ale je možné rozpoznat, že k němu pomalu směřujete. Obecně pokud po delší fázi redukční diety kontinuálně (po dobu několika týdnů) přibíráte na váze a směřujete k počáteční hmotnosti, je patrné, že se přibližujete k jojo-efektu.

Nejlepší "obranou" před jojo-efektem je učit…

Dobrý den, jak nejrychleji poznám, že jsem v jojo efektu? Děkuji

Dobrý den, jojo-efekt na první pohled poznat nelze, ale je možné rozpoznat, že k němu pomalu směřujete. Obecně pokud po delší fázi redukční diety kontinuálně (po dobu několika týdnů) přibíráte na váze a směřujete k počáteční hmotnosti, je patrné, že se přibližujete k jojo-efektu.

Nejlepší "obranou" před jojo-efektem je učit…

Pěkný den, jak nejlépe vyrovnat poměr kardia a silového cvičení, když chci shodit přebytečný tuk a hlavně nabrat svaly a vyrýsovat se? Momentálně se snažím cvičit 4x týdně poměr 50/50.

Dobrý den, nabírat svaly a současně redukovat tuk je ve většině případů obtížné, proto nejlépe uděláte, pokud si zvolíte jeden z těchto cílů jako prioritu a zaměříte se primárně na něj. Zásadní rozdíl bude ve stravování, kdy pro nabírání svalové hmoty je vhodné udržovat se v pozitivní kalorické bilanci, zatímco…

Kdy se mám vážit, abych správně sledovala svoje výsledky?

Nejlépe uděláš, pokud se zvážíš ráno ještě před snídaní. Minimalizuješ tím výkyvy hmotnosti, které jsou způsobené stravováním během dne. 

Stále ale měj na paměti, že hmotnost není jediný ukazatel tvého progresu. Existuje spousta dalších signálů, že to, co děláš, má smysl a přináší výsledky. Na našem magazínu najdeš článek, ve…

Dobrý den, objednal jsem si od Vás L-Carnitine 220 000/L a jako dárek mi přišel Synephrine Extreme,chtěl bych se tedy zeptat zda mohu užívat tyto dva produkty zároveň nebo nejdříve dobrat jedno a pak až druhé? Děkuji

Dobrý den, synefrin se s karnitinem kombinuje poměrně běžně, proto se nemusíte bát užívat oba doplňky stravy současně. V obou případech se držte doporučeného dávkování. Nezapomeňte, že pro efektivní redukci tukové tkáně je vhodné dále věnovat čas pravidelné pohybové aktivitě a upravit stravu, aby bylo dosaženo negativní kalorické bilance. 

Poslední zodpovězené
Nejoblíbenější