Lenka položila otázku
12. 9. 2022

Dobrý den, prosím o radu. Poslední 2 měsíce nejím maso a zřejmě tomu bude tak i nadále. Potřebuji chybějící bílkoviny v jídle nahradit proteinem - nápojem, atd. Poradíte mi vhodné produkty? Cvičím 2x týdně pro udržení zdravé kondice. Děkuji. LT

Dobrý den, pro doplnění bílkovin bych doporučil především mléčné proteinové nápoje, které mají snadnou stravitelnost a vysokou využitelnost. Velmi kvalitní syrovátkový proteinový koncentrát Vilgain Whey Protein pochází z mléka krav krmených trávou a je slazený steviol-glykosidy ze stévie. Jde o rychle stravitelný proteinový nápoj, jeho užívání je vhodné např. ihned po skončení fyzické aktivity. 

Alternativou jsou vícesložkové proteinové nápoje nebo produkty založené na micelárním kaseinu, který se oproti syrovátce tráví pomaleji. Vhodnými produkty jsou například Pentha Pro Balance (vícesložkový proteinový nápoj) nebo Essential Pure Micellar (micelární kasein).

Pokud vedle masa vyřazujete také ostatní živočišné bílkoviny včetně mléka a mléčných proteinů, můžete zvolit rostlinnou alternativu. Oblíbeným produktem je Vegan Select Protein, který kombinuje hrachovou a rýžovou bílkovinu a je slazený steviol-glykosidy ze stévie.