Anonymní uživatel položil(a) otázku
4. 7. 2022

Dobry den, chtela bych se zeptat jaky je rozdil mezi temito produkty a jaky spíše doporučíte pro 12letou slečnu na tenis.turnaje? Děkuji a hezký den. Nutrend Isodrinx a Isostar Hydrate Perform, v rozpustnych tabletach.

Dobrý den, osobně bych doporučoval v obou případech spíše sypkou formu, složení je stejné a prášek se také snadno rozpouští, tedy https://aktin.cz/isostar-hydrate-perform/pomeranc-400-g-14226 nebo https://aktin.cz/nutrend-isodrinx/pomeranc-420-g-5636. 

Co se týče složení, jedná se o velmi podobné produkty. Produkt od značky Nutrend je založený na 3 hlavních zdrojích sacharidů a obsahuje navíc vitaminový komplex. Produkt od značky Isostar kompletní vitaminový komplex neobsahuje, ale obsahuje navíc vápník, hořčík a má přibližně dvojnásobný obsah sodíku, což může být v některých situacích výhodné, protože sodík se při fyzickém výkonu ztrácí ze všech elektrolytů nejvíce. 

Já osobně jsem trénoval s produktem od značky Isostar, ale ani s produktem od značky Nutrend neuděláte chybu. V každém případě si hlídejte doporučené ředění: při kratších a intenzivnějších výkonech využijte ředění pro isotonický nápoj, naopak při velmi dlouhých výkonech ve velkém horku, kdy se slečna více potí, využijte raději ředění pro hypotonický roztok, který má lepší hydratační vlastnosti.