Anonymní uživatel položil(a) otázku
5. 7. 2022

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolik sérii a opakování je vhodné pro ženu, která chodí 2x týdně do posilovny za účelem hubnutí a nabrání svalů a síly? Kromě posilovny 1-2 týdně je provozován jiný sport a aktivní zaměstnání. Děkuji

Dobrý den, pokud máte na posilovnu vyhrazené jen 2 dny v týdnu, doporučil bych spíše full-body trénink. Zaměřte se na komplexní vícekloubové cviky, naopak izolované cviky zařaďte v menší míře až na závěr tréninkové jednotky. Pro začátek se pokuste v celém tréninku zvládnout alespoň 20-25 pracovních sérií (do těchto sérií se nepočítá rozcvičení), tedy například 7-8 cviků po 3 sériích nebo 5-6 cviků po 4 sériích. Pokud tento objem zvládnete regenerovat bez obtíží, můžete počet pracovních sérií v tréninku zvýšit až na 30.

Počet opakování v jednotlivých sériích držte v intervalu 8-15 opakování, úměrně tomu nastavte intenzitu zátěže (pokud cvičíte sérii o 8 opakováních, zátěž bude vyšší, než pokud cvičíte sérii o 12 opakováních). Intenzita zátěže by měla být zvolena tak, abyste sérii zvládla odcvičit s rezervou přibližně 2 opakování.