EVA položila otázku
10. 2. 2023

Když jsem extrémně hubená 45 kg/170cm - nejedná se o PPP,a chci nabrat svaly-jídelníček mám sestavený. Má smysl domácí trénink s činkami 2 krát týdně 60 min a užívat gainer? Kdy? Jak míchat maltodextrin s proteinem? děkuji

Dobrý den, pro přibírání hmotnosti (včetně svalové hmoty) je důležitý dostatečný energetický příjem. V první řadě bych Vám doporučil zkontrolovat energetický příjem a správné rozložení makroživin, pomoci Vám může také náš článek Chcete hubnout, nabrat svaly, nebo jen zdravěji jíst? Spočítejte si makra vzhledem k vašemu cíli.

Při snaze o nabírání svalů je posilování samozřejmě vhodné, pokud se cvičením začínáte, jsou 2 full-body tréninky týdně dostatečné, postupem času můžete zařadit třetí trénink, samotnou fázi cvičení lze případně i mírně zkrátit. 

Užívání gaineru je vhodné pro doplnění sacharidů a bílkovin ve Vašem jídelníčku. Můžete užívat samostatně gainer ihned po tréninku a jako součást svačiny kdykoliv během dne, oblíbený je například Mutant Mass. Druhou možností je smíchání kvalitního proteinového nápoje s maltodextrinem, po tréninku bych vzhledem k Vaší hmotnosti doporučil 25 g proteinového nápoje společně se 30-40 g maltodextrinu, stejný mix můžete užívat také během dne jako svačinu.