Poradna
- Výživa (1235)
- Zdraví (1045)
- Cvičení (350)
- Hubnutí (188)
- Nabírání svalů (144) Reset Nabírání svalů
- Zodpovězené (72)
Otázky a odpovědi
odpověděla
Dobrý den,
To je moc hezký dotaz! :-)
Zatímco klasický syrovátkový koncentrát představuje pro tělo „zlatý standard“ díky své okamžité využitelnosti a kompletnímu zastoupení všech aminokyselin v ideálním poměru, veganský protein na to jde jinak. Syrovátka se do krve dostává velmi rychle, což je skvělé pro okamžitou regeneraci, ale veganský protein…
odpověděla
Dobrý den,
Určitě je zásadní:
- Vitamin D (doporučila bych liposomální, stačí 2x do týdne),
- Hořčík (např 1/2 dospělé dávky, bisglycinát / malát),
- Omega 3
- Dostatek bílkovin (možno proteinový koncentrát a dělat např. na večer kakao, po tréninku)
- Případně při nachlazení vitamin C, pokud by nejedl dostatek mléčných možno vápník (ale snažila bych…
odpověděla
Dobrý den,
Chybí mi informace o věku syna a zároveň nevím, který multivitamin myslíte, máme základní, pro muže a performance řadu. Nicméně kdyby to byl základní multivitamin, i zde je obsažen hořčík, ve 40 % doporučené denní dávky. Tedy, stačí k tomu bisglycinát potréninkovka, až třeba dojí malát, případně dle subjektivní reakce těla, někomu vyhovují i vyšší…
odpověděla
Dobrý den,
Pro cyklistiku jako vysokointenzivní cvičení doporučujeme:
- Na úrovni do 60 minut cvičení z pití Ion Drink (doporučila bych Hydrate Electrolytes) a možno například ovoce nebo ready‑2‑eat náš Fruit Bar. Doporučuje se také před aktivitou jednorázové propláchnutí úst vysokosacharidovým nápojem (stačí glukóza ve vodě).
- Pro cvičení v délce 60‑120 minut možno přidat i více…
odpověděla
Dobrý den,
Určitě je Vitamin D3 základ, případně vitamin C pro podporu imunity v období častých nachlazení. Vhodné je také podpořit zdravé tuky suplementací Omega 3 mastných kyselin, máme jak v kapslích, tak v kapkách ve veganské formě. Hořčík je také skvělý suplement, zde bych se rozhodla dle toho, zda by bylo záměrem ranní nakopnutí…
odpověděla
Dobrý den,
To mne mrzí, že zapadl, omlouváme se.
Je skvělé, že Vás napadla právě tato varianta. Ano, kreatin monohydrát (nikoli kreatinin, to je odpadní produkt těla), který prodáváme jako suplement, může velmi pomoci (mimo jiné benefity) s podporou zachování svalové hmoty. Užívá se v hodnotě 3‑5 g/den a možno dlouhodobě. Nicméně důležitý je…
odpověděla
Dobrý den,
Ano, Grass Fed Unflavoured (bez příchutě) neobsahuje žádné dochucení, tedy ani steviol‑glykosidy.
Děkujeme za dotaz.
odpověděla
Dobrý den,
To je výborná otázka. Pro nabírání svalové hmoty při takto vysoce intenzivní aktivitě je velmi na místě suplementace právě proteinu, nemusí být do 30‑90 minut po cvičení, ale je vhodné například syrovátkovým koncentrátem (mléčný shake) / izolátem (limonádová chuť) podpořit regeneraci záhy po tréninku. K tomu bych doporučila například EAA…
odpověděla
Dobrý den,
Moc děkujeme za tak krásnou recenzi. Velmi si toho vážíme a těšíme se z ní.
Přeji krásný den!
odpověděla
Dobrý den,
Prodáváme náš Grass‑Fed s vanilkovou příchutí v dóze s gramáží 900 g :-) Ostatní syrovátkové proteiny jsou v sáčcích. Dózové potom možno izolátové proteiny (ovocné příchutě).
Děkujeme za dotaz.
odpověděla
Dobrý den,
Nejlépe by bylo třeba vědět více o Vás, jaký je záměr celé této suplementace (zda prevence, či konkrétní problém). Zbytečně moc toho není, všechno, co jste napsala, má malinko jiný účinek a může být kombinováno. B komplex, hořčíky (bisglycinát ranní, malát večení), Ca+D3 a Omega 3 jsou základ základů. :-) Kloubní podpora a cognizine…
odpověděla
Dobrý den, Beáto,
1 odměrka prášku kreatin monohydrátu má 5g, tedy doporučenou denní dávku.
Děkujeme.
odpověděla
Dobrý den,
Nemusíte se bát, naše proteiny mají velmi čisté složení. Doporučila bych vám syrovátkový čistý protein (Whey Protein Concetrate), vanilkový má například pouze kousky vanilky, jahodový lyofilizované ovoce, ... Velmi čisté složení díky pokročilé metodě CFM zpracování a věřím, že by právě tyto mohly vyhovovat. Ale ani i náš izolát neobsahuje…
- aky je rozdiel medzi veganskym a klasickym proteinom? okrem zlozenia samozrejme... pouzivam ho do kasi/jogurtov a rada by som vedela ake su medzi nimi rozdiely (vstrebatelnost, zdravie, vyuzitelnost, travenie). Dakujem velmi!
- Dobrý den,mám dotaz ohledně doplňků pro syna.Hraje aktivně fotbal.3 x týdně trénink,1x týdně zápas,1x týdně posilovna.Bere Multi.Complex,Hořčík bisglycinát a Malát,Omegu -3.(nejí vůbec ryby),vitamín C a teď nasadil Immunity Booster.Není toho moc? Dík
- Dobrý den. Doporučení doplňků pro denně sportujícího chlapce (lední hokej), 9 let. Děkuji.
- Jaký doplněk (doplňky) doporučujete pro cyklistiku (intenzivní trénink v délce 2-4 hodiny cca. 3 x týdně) - iontový či sacharidový nápoj, směs elektrolytů, případně směs EAA.
- Dobrý den, jaké další vitamíny/doplňky (kromě C a D) jsou vhodné pro denní užívání? Chtěl bych začít užívat i magnézium, ale nevím které. Děkuji za odpověď.
- Můj dotaz se asi někde zatoulal🙈.Je mi 67 let.Potřebuji zastavit přirozený úbytek svalů.Moje volba je kreatinin monohydrát, ale jak dlouho ho mohu používat?Užívá se po nějaký čas a pak přestávka, nebo stále?Děkuji za odpověď
- Dobry den, mate prosim v nabidce whey protein grass fed neslazeny stevii a bez prichute? Vsude vidim, ze jsou slazene stevii.. dekuji.
- Dobry den, par produktu jsem jiz od Vas koupil, rad bych se zeptal. Celkem casto cvicim na vesla, beh, kolo. Cca 5-6 hodin týdně v aerobnim pasmu. Ztracim ale svalovou hmotu. Co by jste mi doporucili? Protein, gainer nebo kombinaci? Dekuji Vladimir
- Dobrý den. Otázku žádnou nemám, chci vás pochválit za to že jste a že máte velmi poctivě produkty za skvělou cenu. Kupuji od vás pravidelně i můj syn. Jen tak dál. Více takových skvělých lidi, jako vy. Miluji vaše bezkonkurenční vločky z Finska.
- Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli ještě prodáváte vanilkový whey protein v dóze 1000 g? Děkuji Kománková
- Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali je vhodné kombinovat Vilgain Magnesium Drink zároveň s Vilgain Kreatin v jeden nápoj? Děkuji 💪
- Dobrý den, mám dotaz, jaký je rozdíl mezi BCAA a Glutaminem? Lze užívat současně a nebo nějak kombinovat? Kupuju od vás produkty Reflex. Předem děkuji za odpověď.
- Dobry den, par produktu jsem jiz od Vas koupil, rad bych se zeptal. Celkem casto cvicim na vesla, beh, kolo. Cca 5-6 hodin týdně v aerobnim pasmu. Ztracim ale svalovou hmotu. Co by jste mi doporucili? Protein, gainer nebo kombinaci? Dekuji Vladimir
- Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli záleží na počtu sérií u určitého cviku. Předem děkuji
- Dobrý den. Doporučení doplňků pro denně sportujícího chlapce (lední hokej), 9 let. Děkuji.
- aky je rozdiel medzi veganskym a klasickym proteinom? okrem zlozenia samozrejme... pouzivam ho do kasi/jogurtov a rada by som vedela ake su medzi nimi rozdiely (vstrebatelnost, zdravie, vyuzitelnost, travenie). Dakujem velmi!
- Dobrý den, ráda bych věděla, jestli je pro svalový růst efektivnější cvičit jednu partii jednou nebo dvakrát týdně. Děkuji
- Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli míchání normálního proteinu s mlékem (či nějakou jinou potravinou obsahující kasein) zpomaluje jeho vstřebatelnost. Děkuji za odpověď
- Dobrý den, obsahuje Vilgain Clear Whey Isolate BCAA prosím? Je v dostatečném množství? Nebo obsahuje jen nějakou malou část, která není dostatečná a je lepší si koupit čistě jen BCAA? Děkuji
- Dobrý den, chci se zeptat, jak to že je protein od biotech v balení 4 kg tak levný. Děkuji za odpověď