Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)

Otázky a odpovědi

Dobrý den, ráda bych začala cvičit ( zhubnout a budovat svaly ). Máte nějaká doporučení co brát před cvičením,po cvičení? Ráda bych podala co nejlepší výkon ať to jede co nejlíp. Nejlépe něco z vašich produktú :) Ďekuju moc, jsem v tomhle nová.

Dobrý den, doplňky stravy budou hrát v tomto případě velmi malou roli, a bude to skutečně poslední "tečka", jakmile budete mít vyladěné ostatní faktory životního stylu. Pokud chcete hubnout a zároveň zpevnit/budovat svalovou hmotu, doporučuji kombinaci aerobního cvičení (běh, kolo, plavání, zumba atd.) a silového tréninku se zátěží.Nejdůležitější bude nastavit si vhodný kalorický deficit…

Mám dotaz ohledně produktu Skinny Protein with beauty collagen belgická čokoláda.Jaká je jednotlivá dávka a obsah bílkovin? Na přebale dodaného produktu jsou odlišné hodnoty než u vás na netu, a také v kalorických tabulkách.14g bílkovin na 100g ?

Dobrý den, dávka uvedena výrobcem je stanovena na 20 g, toto množství obsahuje 14 g bílkovin. Doporučuji držet se informací uvedených na webu, na přebale produktu došlo zřejmě k přehození informací (100 g má odpovídat 20 g produktu, a 150 g pak 100 g produktu). Na tento problém s přebalem jsme upozornili příslušné oddělení a řešíme jej. 

Dobrý den, mám dotaz ohledně pozdějšího cvičení a stravy. Večeřím kolem 18:00 -18:30 a chodím cvičit do fitka kolem 20:00. Poté už většinou nejím a nebo si dám třeba jen řecký jogurt. Je to velký problém, co se týče budování růstu svalů a tak?

Dobrý den, pokud je vaším cílem budování svalové hmoty, doporučuji si denní příjem poskládat tak, aby vám vyšlo ještě jedno jídlo večer po tréninku – pokud nechcete přijímat pevnou stravu, můžete to vyřešit např. proteinem s maltodextrinem/ovocem nebo gainerem. Dávka bílkovin by se měla po tréninku pohybovat v rozmezí 20–40 g, v závislosti na náročnosti tréninku…

Dobrý den, chci se zeptat? Cvičím nějakou dobu a přemýšlím o zařazení Kreatinu, beru už protein a kolagen ve formě tabletek, a je mi 15 let, je v tom nějaký problém nebo mohu a po případě kdy ho mám užívat a jak často?

Dobrý den, kreatin je látka tělu vlastní a jeho suplementace při dodržování doporučené denní dávky, spolu s vyváženým jídelníčkem, nepředstavuje pro zdravé osoby zdravotní riziko. Vzhledem k vašemu věku bych se však s ohledem na doporučení světových autorit v oblasti sportovní výživy přikláněla k možnosti zařazení tohoto suplementu až ve vyšším věku. Výjimku by tvořila situace…

Dobrý den, syn (14let) aktivní basketbalista, 4x týdně trénink, poslední rok rychle roste. Existuje u Vás nějaký přírodní doplněk na posílení svalové hmoty vhodný k jeho věku, případně co pít během tréninku. Užívá nyní Profi Chondro Junior.

Dobrý den, v tomto věku je nejdůležitější kvalitní pestrá a vyvážená strava v dostatečném množství. Vedle hlavních jídel myslete také na svačiny, dostatek kvalitních bílkovin a ovoce a zeleniny. Z doplňků stravy se bude hodit kvalitní proteinový nápoj ihned po tréninku, pokud jsou tréninky vašeho syna fyzicky náročné, je možné zařadit také komplexní gainer pro doplnění…

Dobrý den, ráda bych začala chodit cvičit do posilovny, ale vůbec nevím kde začít. Občas cvičím doma, a snažím se každý den ujít aspoň 5km. Máte prosím nějakou radu?

Dobrý den, v tomto příapdě zálěží, jakému konkrétnímu typu tréninku se chcete věnovat. V našem článku Poprvé v posilovně najdete poměrně podrobný doporučený popis průběhu samotného tréninku, základní pravidla etikety v gymu a také vzorový trénink pro začátečníky. Pokud je to možné, doporučuji si prvních pár tréninků (i kdyby se mělo jednat o 1–2 lekce) zaplatit služby trenéra…

Dobry den, chtel bych pro synovce protein. Rad bych nejake baleni, kde je nekolik prichuti, aby se pak mohl rozhodnout, co mu bude vyhovovat. Poradite mi prosim? Dekuji, Tomas.

Dobrý den, obávám se, že takové standardizované balení v nabídce momentálně není, můžete si ovšem vytvořit vlastní "mix" ze vzorečků, či balení proteinů s menším objemem. 

Např. u Vilgain Grass‑Fed Protein najdete u vzorků až 9 příchutí, u SciTec Nutrition pak můžete sáhnout po variantě s 500 g proteinu v balení a až 7 možnými variantami. Jednotlivé vzorečky od dalších…

Dobrý den, ještě jeden dotaz. vaše odměrka má 25g? Kolik má tato odměrka množství bílkovin? Chci si koupit vilgain whey protein, děkuji

Dobrý den, vrchovatá odměrka proteinu má hmotnost 30 g, množství obsažených bílkovin se bude opět mírně lišit v závislosti na příchuti, v průměru je to ale 20–22 g/odměrka. Výživové údaje na 100 g a případně i na porci na eshopu Aktin.cz vždy naleznete v kolonce "Složení" u konkrétního produktu. Dobrý den, ještě jeden dotaz. vaše odměrka má 25g? Kolik má tato odměrka množství bílkovin? Chci si koupit vilgain whey protein, děkuji

Dobrý den, ráda bych si koupila vilgain whey protein..kolik má bílkovin na 100g? Díky

Dobrý den, obsah bílkovin se mírně liší v závislosti na konkrétní příchuti, u Vilgain Grass‑Fed Whey Protein je to v průměru 72 g bílkovin/100g, u Vilgain Whey Protein 68 g bílkovin/100g. 

Zdravím, teď když jsem se koukal na Vaši nabídku proteinů, tak jsem zjistil, že jsou proteiny s/bez kofeinu, což jsem předtím neslyšel. A tento kofein není ani zmíněný ve složení. Chci se zeptat kolik kofeinu se v těchto proteinech nachází? Díky :)

Dobrý den, proteiny s kofeinem v nabídce nemáme. Stejně jako u všech produktů platí, že pokud by obsahovaly nějakou další látku, musela by být uvedena ve složení.

Možná vás zmátla kategorie "bez kofeinu" na liště webu, tento filtr však platí pro všechny nabízené výrobky na webu. Proteiny jsou tedy přirozeně bez kofeinu. 

Dobrý den, jaké je správné dávkování syrovátkového proteinu pro sportovce, který chce zhubnout a nabrat svalovou hmotu? Jaké denní rozmezí byste doporučil/a? Kolik gramů syrovátkového proteinu denně může tělu vážně uškodit? Mějte se hezky.

Dobrý den, 1 dávka proteinu nejčastěji odpovídá 30 g, jako nejefektivnější dávka pro podporu syntézy svalových vláken se pak uvádí 20–40 g bílkovin (čistých bílkovin nikoliv proteinu – množství proteinu bude záviset na % obsahu bílkovin v konkrétním přípravku).

Obecně bych doporučela držet se v rámci dne právě této výše zmiňované dávky (20–40 g bílkovin), to zejména…

Poslední zodpovězené
Nejoblíbenější