Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)
Máš vlastní otázku? Zeptej se...
Sekce
  • Výživa  (1235)
  • Zdraví  (1045)
  • Cvičení  (350)
  • Hubnutí  (188)
  • Nabírání svalů  (144) Reset Nabírání svalů
Otázky
  • Zodpovězené  (72)

Otázky a odpovědi

Dobry den, dnes jsem u sveho 13leteho syna nasla vas produkt kreatin. Je uzivani pro nej bezpecne? Od kolika let lze vyrobek uzivat?

Dobrý den, 13 let je relativně nízký věk, nicméně bezpečné to dle nejnovějších výzkumů je opravdu pro všechny věkové kategorie (na instagramu shrnuje například @honzatobiska, MUDr. Marie Skalská). Důležitý jeho účel/záměr suplementace, případně sledování průběhu - jaký má efekt, zda pomáhá výkonnosti, jak se syn cítí, apod. Potřebovala bych vědět více. :) Vhodné…

Dobrý den, mám dotaz, pokud mám citlivější trávení a zkusil jsem brát 2x denně hydrolyzovaný protein a nemám po něm problémy, budu moct brát i Izolát? Protože záleží mi i na chuti u proteinu a ten hydrolyzovaný protein moc dobrou chuť nemá. Děkuji.

Dobrý den, záleží, s čím máte problém v trávení. Správně byste volil izolát jako "o krok méně zpracovaný" protein. O dva kroky dále by byla klasický koncentrát. Zkuste tedy po menší dávce i izolát, je to limonádová konzistence, případně možno trávení pomoci Vilgain Digestive enzymes produktem obsahujícím laktázu a další látky pro podporu trávení.  

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli a jak se dá brát Nutrex Anabol Hardcore bezpečně ( bez nežádoucích účinků? Četl jsem že tyto a podobné doplňky mohou způsobit hodně nežádouích úřinků. Poprosím o nějakou radu.

Dobrý den, obávám se, že není dostatek vědecky podložených důkazů o tom, jak takovéto chemicky modifikované steroidní prekurzory působí z hlediska krátkodobého/dlouhodobého hlediska. Nežádoucí účinky jsou velmi subjektivní a ani o nich není dostatek podložených informací. 

Dobrý den, mám dotaz na protein v období menopauzy. Nejsem sportovec, pravidelně chodím a nevím, jestli můžu užívat nějaký protein, abych zabránila přirozenému úbytku svalů. Děkuji. MJ

Dobrý den, protein určitě užívat můžete – předně je samozřejmě žádoucí zaměřit se na konzumaci zdrojů bílkovin v běžné stravě, pokud jich však nemáte dostatek, je protein ideální volbou. 

Dobrý den, je možné na trhu nalézt gainer bez laktozy?

Dobrý den, takřka všechny gainery obsahují mléčný/syrovátkový/kaseinový protein, tudíž je nutno počítat i s obsahem laktózy. Žádný produkt deklarující "bezlaktózovost" se mi dohledat nepodařilo, alternativou mohou být ale veganské gainery. 

Erik položil otázku
14. 04. 2025

ID: Q86052b171f52e2ef
Dobrý den, je možné na trhu nalézt gainer bez laktozy?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co s mým tělem může udělat kreatin a jestli přiberu na váze

Dobrý den, kreatin slouží jako energetický substrát pro svalovou práci, takže může podpořit zejména krátkodobé a maximální výkony. Díky suplementaci se zásoby kreatinu ve svalech zvýší, což s sebou může přinést mírné přibrání na hmotnosti. Kreatin je totiž osmoticky aktivní a váže ve svalech více vody. 

Kreatin také může podpořit nabírání svalové hmoty…

Anonymní uživatel položil(a) otázku
11. 03. 2025

ID: Q808f746e309b082c
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co s mým tělem může udělat kreatin a jestli přiberu na váze
Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem proteinu. Jsem ve fázi hubnutí, ale chtěla bych i nějaké svaly nabrat, a tak si nejsem jistá, jaký protein pro mě bude ten ideální.

Dobrý den, co se týče kvality bílkovin, určitě doporučuji syrovátkový protein. Jako nejlepší v poměru cena:výkon vychází koncentrát, který obsahuje o něco méně bílkovin na porci, a o něco více laktózy a tuku než izolát, ovšem pokud zrovna nejste ve fázi, kdy počítáte každý gram (např. příprava na soutěž), je koncetrát pro drtivou většinu…

Dobrý den, je mi 17 let, začínám s hypertrofickým tréninkem, celý život velmi štíhlé postavy. Je v pořádku brát už takhle na začátku supplementy jako vitamin D, magnesium a zinek? Samozřejmě vedle proteinu a kreatinu. Nemám zatím tolik financí.

Dobrý den, suplementace vitaminu D, magnesia a zinku je zcela v pořádku – pokud se tedy držíte dávkování daného výrobcem. U proteinu doporučuji chápat jej pouze jako doplněk stravy vhodný např. pro rychlé doplnění bílkovin po tréninku nebo během dne, přičemž je stěžejní dbát na pestrou a vyváženou stravu. Co se týče kreatinu, ten je rovněž…

Dobrý den, chci se zeptat, jak to že je protein od biotech v balení 4 kg tak levný. Děkuji za odpověď

Dobrý den, máte na mysli BioTech USA 100% Pure Whey? Větší balení jsou u většiny produktů výhodnější. Co se týče ceny na 100g, u balení 454 g v tomto případě vychází cena 72 Kč, u varianty 1000 g na 60 Kč, a u varianty 4000 g na 57 Kč. 

Dobrý den, obsahuje Vilgain Clear Whey Isolate BCAA prosím? Je v dostatečném množství? Nebo obsahuje jen nějakou malou část, která není dostatečná a je lepší si koupit čistě jen BCAA? Děkuji

Dobrý den, pro maximalizaci svalové syntézy je vhodné, aby porce proteinu obsahovala alespoň 10 g esenciálních aminokyselin obecně, a z toho 3 g leucinu (jedna z BCAA). V doporučené dávce 25 g tohoto produktu najdete 10 g esenciálních mastných kyselin a 2,5 g leucinu. Pokud byste dávku přípravku zvýšila na 30 g, dostanete se na 2,9 g leucinu, u 35 g produktu na 3,4 g…

Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali je vhodné kombinovat Vilgain Magnesium Drink zároveň s Vilgain Kreatin v jeden nápoj? Děkuji 💪

Dobrý den, ano, kombinace je možná. 

1