Synefrin

Produktů: 6
Řazení
:
Výchozí
 • Vilgain Synefrin
  Vilgain Synefrin ⁠–⁠ 10 mg synefrinu v 1 tabletě, přírodní původ, zvýšení rychlosti metabolismu
  90 tablet
  124
  199 Kč (2 Kč / 1 tableta)
 • SizeAndSymmetry Nutrition Synephrine
  • Výhodná cena
  SizeAndSymmetry Nutrition Synephrine
  100 tablet
  321
  159 Kč (2 Kč / 1 tableta)
 • Czech Virus Synephrine
  Czech Virus Synephrine
  200 kapslí
  269 Kč (1 Kč / 1 kapsle)
 • Nutrend Synephrine
  • Výhodná cena
  Nutrend Synephrine
  60 kapslí
  169 Kč (3 Kč / 1 kapsle)
 • Smartlabs Synephrine
  • -7 %
  Smartlabs Synephrine
  60 tablet
  139 Kč 149 Kč (2 Kč / 1 tableta)
 • Extrifit Syne Thermogenic Fat Burner
  • Očekáváme každým dnem
  Extrifit Syne Thermogenic Fat Burner
  60 tablet
  15
  Očekáváme každým dnem

Co je synefrin?

Synefrin je látka přírodního původu s prokázaným účinkem podporující spalování tělesného tuku. Ve formě extraktu se využívá jako samostatný spalovač tuků, nebo jako součást komplexních spalovačů. Synefrin je vhodný pro rekreační i vrcholové sportovce.

Účinky synefrinu

Synefrin v lidském těle nepřímo zvyšuje míru termogeneze (produkce tepla), k čemuž dochází za využití tukových zásob. Mimoto se, skrze aktivaci specifických receptorů, mírně navyšuje celkový výdej energie. Díky těmto procesům tak synefrin může podpořit redukci hmotnosti, vždy záleží na úrovni fyzické aktivity a jídelníčku. Mezi další účinky synefrinu se uvádí potlačení chuti k jídlu nebo zvýšení výkonu v silovém tréninku (samotný i v kombinaci s kofeinem).

U synefrinu nebyly dosud prokázané žádné negativní účinky, pohybujete‑li se v doporučených dávkách.

Dávkování synefrinu

Doporučená dávka je 10‑20 mg synefrinu denně, což obvykle představuje 1‑2 tablety denně. Toto množství je v současnosti i maximální legislativně povolenou denní dávkou. U vědeckých studií se však setkáme i s vyššími dávkami (50‑100 mg) bez pozorovaných vedlejších účinků, je ale vhodné se držet všeobecných doporučení. 

U synefrinu byly prokázány pozitivní synergické účinky při současném podávání s kofeinem či extraktem ze zeleného čaje. Doporučovaný poměr mezi synefrinem a kofeinem je 1:10, tedy na 10 mg synefrinu 100 mg kofeinu. Lepších výsledků je možné dosáhnout i v kombinaci s karnitinem.

Kdy užívat synefrin?

Synefrin se nejčastěji užívá 30 minut před fyzickou aktivitou. Ačkoliv je možné synefrin, stejně jako i ostatní spalovače, užívat i mimo fyzickou aktivitu, právě spojení s pohybem zajišťuje dosažení nejlepších výsledků.

Synefrin nemá žádné stimulační účinky a jeho podávání ve večerních a podvečerních hodinách tak nemá na kvalitu spánku žádný vliv. Pozor je třeba si dát u látek, které užíváme společně s ním.

Články

Jak správně vybrat a použít spalovač tuku?
Jak správně vybrat a použít spalovač tuku?
Spalovač tuku vám sám o sobě tuky nespálí, ale pomůže vám s tím. Jak opravdu používat spalovač tuku pro efektivní hubnutí?
Spalovač tuku a nakopaváč: V čem se liší a jak vybrat ty nejúčinnější?
Spalovač tuku a nakopaváč: V čem se liší a jak vybrat ty nejúčinnější?
Podpořit spalování tuku a nakopnout k maximálnímu výkonu? Proč ne! Vybírejte ale mezi produkty, které mají doopravdy smysl!
Jak fungují spalovače tuku a které jsou nejlepší?
Jak fungují spalovače tuku a které jsou nejlepší?
Mají spalovače tuku doopravdy smysl, nebo na nás jejich výrobci jen zkouší vydělat? Za které jen vyhazujeme peníze z okna?