Anonymní uživatel položil(a) otázku
4. 7. 2022

Dobrý den,chci se zeptat, zda-li užívání proteinu v jakékoli podobe může způsobit zacpu nebo přibírání na váze,pokud není fyzická aktivita po snezeni. A zda-li je vhodné užívat protein i pokud nejsem extremni sportovec. Děkuji

Dobrý den, pokud užíváte proteinový nápoj dle doporučeného návodu k použití, pak je zácpa jako následek užití proteinového nápoje velmi nepravděpodobná. Co se týče přibírání na váze, proteinový nápoj je zdrojem živin (a tedy i kalorií) stejně tak jako kterákoliv jiná potravina. Pokud se vlivem nadměrné konzumace jídla a proteinových nápojů dostáváte pravidelně do pozitivní kalorické bilance, potom k přibírání na váze může dojít, ovšem role proteinového nápoje je v tomto ohledu jen nepatrná. 

Proteinový nápoj je zdrojem kvalitních bílkovin, proto může sloužit jako zdroj živin také pro lidi, kteří nejsou profesionální sportovci, dokonce jej často užívají i nesportovci. Zda je to vhodné i ve vašem případě závisí na mnoha faktorech, ovšem pokud sportujete, určitě je to možné. Pokud Vás zajímá více informací o použití proteinového nápoje, přečtěte si článek na našem magazínu.