Pavel položil otázku
8. 5. 2022

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co byste doporučili za produkty z Vaší sekce "potraviny" a "sportovní výživa" pro ektomorfa, který chce nabrat 5-10kg a klidně to může být i hodně v tucích, není vůbec nutno, abych nabral 10kilo svalů.

Dobrý den, pro nabírání hmotnosti je nezbytné udržovat tělo v pozitivní kalorické bilanci, hodit se proto budou potraviny, které mají přirozeně vyšší kalorickou hodnotu, ale současně obsahují široké spektrum cenných živin včetně vlákniny, vitamínů a minerálních látek.

Jako variantu snídaní či svačin můžeme doporučit naši vlastní Vilgain Granolu, kterou můžete kombinovat s mlékem nebo jogurtem. Mezi hlavními jídly nezapomeňte na menší svačiny, které vám pomohou zajistit dostatečný příjem kalorií. Hodit se proto mohou naše Proteinové Cookies, Proteinové tyčinky nebo Vilgain Flapjack. Velmi účinným a oblíbeným způsobem jak dostat do jídelníčku více kalorií z hodnotných živin jsou 100% ořechová másla nebo ořechové pomazánky. Ty můžete přidat do snídaňové obilné kaše, do jogurtu nebo je můžete jíst jen tak samostatně. Pro přípravu hlavních jídel vycházejte z kombinace kvalitních bílkovin (maso, vejce, tofu), sacharidové přílohy (těstoviny, brambory, rýže, tortilly) a zeleniny. Pro tyto potřeby se vám mohou hodit celozrnné tortilly, špaldové těstoviny, basmati rýže nebo třeba kvalitní toustový chléb, který můžete využít na přípravu sendvičů nebo toustů. Na našem e-shopu naleznete také tuňáka ve vlastní šťávě nebo zavařené krůtí či hovězí maso.

Ať už si vyberete jakékoliv potraviny, myslete také na pravidelnou pohybovou aktivitu nejlépe včetně silového tréninku, který vám pomůže přetavit nabrané kilogramy v aktivní tělesnou hmotnost.