Jan
Jan položil otázku
4. 8. 2022

Dobrý den, mám prosím dotaz jakým způsobem užívat a kombinovat proteiny ve dnech cvičení a volna. Užívám noční protein Pure Micellar a po cvičení Sciten Nitrition 100% Whey protein. Reflex nutrition One Stop Xtreme budu kupovat. Zaujal mě. Děkuji

Dobrý den, Honzo. 100% Whey Protein od značky Scitec patří mezi rychle stravitelné proteiny, vhodný je proto ihned po skončení fyzické aktivity. Naopak noční protein Pure Micellar se tráví a vstřebává podstatně pomaleji, vhodný je proto jako součást běžných jídel během dne nebo večer před spaním. 

One Stop Extreme od Reflexu patří do skupiny all-in-one gainerů s vyšším podílem bílkovin. Je možné jej užívat v rámci svačin či jako součást hlavních jídel během dne, obsahuje široké spektrum živin a pomůže se zvýšením kalorického příjmu při snaze o kvalitnější regeneraci či nabírání svalové hmoty. 

Všechny tři produkty se navzájem doplňují, jde také o velmi častou a oblíbenou kombinaci doplňků stravy mezi silovými sportovci. 

Více si o různých druzích proteinových nápojů můžete přečíst v tomto článku: https://aktin.cz/jak-vybrat-spravny-protein