Zuzana položila otázku
13. 2.

Dobrý den. Potřebovala bych poradit který protein koupit manželovi.Manžel 47let, pravidelně cvičí a jí zdravě, ale chtěl by ještě porci bílkoviny. Když měl protein od Reflexu tak si pak připadal, že strašně mohutní, tak jestli je nějaký lepší?děkuji

Dobrý den, proteinové přípravky jsou (obecně řečeno) všechny na stejná bázi – všechni cílí na to, aby doplnily do jídelníčku co nejkvalitnější bílkoviny. Právě dostatek bílkovin je pak, mimo jiné, při kombinaci se silovým cvičení podstatou růstu svalové hmoty. 

Nedomnívám se, že samotné užívání proteinu by zapříčinilo významné "zmohutnění" – není např. možné, že manžel užíval přípravek typu gainer, který kromě bílkovin obsahuje i zdroj sacharidů a doporučená dávka je vyšší než u proteinu? Pak by totiž vzhledem k vyšší míře přijaté energie bylo možné, že dojde ke kalorickému nadbytku a přibírání na hmotnosti. 

Co se týče výběru konkrétního proteinu, vzhledem ke kvalitě bílkovin doporučuji zvolit syrovátkový protein. Rozhodovat se pak můžete hlavně podle příchutí nebo dalších kriterií, např. proteiny od SciTec Nutrition bývají sladší a chuťové výraznější, Vilgain proteiny jsou slazené pouze stévií, takže chuť je jemnější.