Mária položila otázku
9. 10. 2022

Dobrý den , potřebuji poradit . Chtěla bych sestavit jídelníček pro muže na nabírání svalů plus zpevnění. Ale jde o to , že manžel je po operaci krční páteře dva roky . A za tu dobu , když nesmí nic zvedat , tahat , předklánět , zaklánět .

Dobrý den, co se týče cvičení, doporučuji domluvit se s fyzioterapeutem nebo se zkušeným trenérem na vhodných cvicích, které Váš muž může bez omezení vykonávat. Cvičení proti odporu je nezbytné pro celkové zpevnění svalů. 

Z hlediska sestavení jídelníčku doporučuji pročíst články na našem magazínu, například Co jíst pro zdraví a pro vysněnou postavu? Stravovací základy pro pokročilé, konkrétní hodnoty makroživin si poté můžete spočítat v našem článku Chcete zhubnout, nabírat svaly nebo jen zdravěji jíst? Spočítejte si makra vzhledem k vašemu cíli

Klíčový je především dostatečný příjem kvalitních bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálních látek nejlépe z přirozených, průmyslově nezpracovaných potravin. Ve stravě je vhodné omezit příjem rafinovaných cukrů a alkoholu. Držíme palce, ať se vše vydaří!