proaterno položil(a) otázku
27. 3. 2023

Zdravím prosím o radu. Je mi 55 ..aktivní.. teď 5 měsíců po úrazu (zlomenina ramene ) se vracím do formy. Běhám téměř denně, 2 x týdně plavání, doma 3x týdně cyklotrenažer . Doporučíte mi vhodný přípravek .. nakopávač + spalovač? Děkuji Jitka P.

Dobrý den, při výběru konkrétních přípravků závisí zejména na tom, jak jste na tom v rámci celého dne s konzumací kofeinu, případně zda chcete užívat ve večerních hodinách. Jako účinný spalovač s obsahem kofeinu doporučím Vilgain Fat Burner, alternativou bez kofeinu vhodnou i k večenímu použití je pak Synefrin. U nakopávače je situace obdobná – alternativou s kofeinem je Pre‑Workout, bezkofeinovým přípravkem vhodným i k večenímu užívání pak Pre‑Workout bez stimulantů.

Tyto doplňky jsou pak samozřejmě pouhou "berličkou" k vyváženému jídelníčku. Z těchto pár řádků nemohu dost dobře odhadnout vaši celkovou situaci, intenzitu a dobu trvání cvičení, ale vzhledem k, na první pohled poměrně vysoké, tréninkové zátěži bych chtěla apelovat také na dostatečný prostor pro regeneraci, který věřím, že si jistě hlídáte.