Anonymní uživatel položil(a) otázku
5. 9. 2022

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně proteinu. Četl jsem články na jednotlivé druhy proteinu, ale stejně z toho nejsem úplně chytrý. Hledám nejlepší protein bez ohledu na cenu.Chtěl bych nabrat, co největší svalovou hmotu a nejde mi úplně o redukci tuku

Dobrý den, pokud nemáte žádné výživové omezení, doporučil bych Vám proteinový nápoj založený na mléčných bílkovinách, které mají pro lidské tělo nejlepší využitelnost. 

Ihned po fyzické aktivitě je vhodné užívat syrovátkový protein, který je pro lidské tělo snadno stravitelný. Z našeho e-shopu můžeme doporučit Vilgain Whey Protein, který obsahuje syrovátkovou bílkovinu získanou z mléka krav krmených trávou a slazený je steviol-glykosidy přírodního původu. 

Pokud byste uvažoval ještě nad proteinovým nápojem ke konzumaci před spaním, doporučil bych Vám micelární kasein. Ten se tráví pomaleji a pomáhá tak tělu doplňovat živiny delší dobu. Z našeho e-shopu můžeme doporučit Prom-In Essential Pure Micellar, který navíc obsahuje l-glutamin ve volné formě. 

Více si o syrovátkových i kaseinových proteinech můžete přečíst v článcích na našem magazínu Aktin. Syrovátkovému proteinu jsme se věnovali v tomto článku, naopak micelární kasein jsme rozebrali v tomto článku