Kreatin monohydrát

Řazení

Co je kreatin monohydrát?

Kreatin monohydrát je nejoblíbenější forma kreatinu platící za tzv. zlatý standard, vzhledem k nízké ceně, která ovšem není vykoupena nižší účinností. Menší nevýhodou je horší rozpustnost. Zároveň se jedná o jeden z nejrozšířenějších a nejprobádanějších sportovních doplňků stravy. U monohydrátu se lze setkat s ochranou značkou Creapure, která zaručuje 100% čistotu a kvalitu.

Kreatin monohydrát a jeho účinky

Hlavním důvodem užívání monohydrátu je zvyšování svalové síly a, díky efektivnějšímu tréninku, růst svalové hmoty. Mimo to napomáhá oddálit svalové vyčerpání a zlepšuje celkovou regeneraci lidského těla. Z účinků monohydrátu mohou těžit také sprinteři a další rychlostní sportovci, jelikož přispívá k vyšší rychlosti a delší výdrži v rychlostním výkonu, a pomůže i s dynamikou v prvních metrech sprintu.

Kdy brát kreatin monohydrát?

Kreatin monohydrát je známý specifickým způsobem dávkování, které sestává z tzv. nasycovací (4-5× 5g po dobu jednoho týdne) a udržovací fáze (5 g denně po dobu v následujícím období). Stejných výsledků však lze dosáhnout dlouhodobě udržitelnějším dávkováním (5-10 g denně), které je přívětivější pro citlivější jedince, kterým nemusí vyhovovat vysoké dávky během nasycovací fáze.

Nehledě na zvolený způsob dávkování kreatinu, monohydrát by se měl ideálně přijímat zároveň s bílkovinami, např. společně s proteinovým nápojem po tréninku.

Na Aktinu nabízíme kreatin monohydrát v tabletách i kapslích, které umožňují snadné dávkování, stejně tak ho máme i v prášku, který lze snadno přisypat do potréninkových drinků. V tomto ohledu považujeme za topku náš Vilgain Creatine s ochrannou známkou Creapure.

Mohlo by tě také zajímat