Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)
Máš vlastní otázku? Zeptej se...
Sekce
  • Výživa  (1235) Reset Výživa
  • Zdraví  (1045)
  • Cvičení  (350)
  • Hubnutí  (188)
  • Nabírání svalů  (144)
Otázky
  • Zodpovězené  (617)

Otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěla bych si zakoupit protein, ale nevím, jaký druh mám vybrat. Poradíze mi prosím? Děkuji.

Dobrý den, pokud hledáte protein vhodný po cvičení, ale třeba i na svačinu, s optimálním poměrem cena:výkon, doporučuji Vilgain Whey Protein. 

1
Dobrý den, chci se zeptat zda Vilgain trávicí enzymy nejsou vhodné pro těhotné jen z důvodu, že nejsou dělané testy na těhotných nebo jestli je nějaké reálné riziko, co by tyto enzymy mohly pokazit nebo čím by mohli ohrozit vývoj plodu? Děkuji.

Dobrý den, zejména papain a bromelain jsou v těhotenství považovány za rizikové, proto užívání v těhotenství nedoporučuji. 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik tablet mám brát, když jsem si zakoupila vilgain magnesium bisglycinate na den. Zakoupila jsem to pro tetu na třes rukou z důvodu dědičnosti. Děkuji předem za odpověď, Štemberová

Dobrý den, doporučená dávka jsou 3 kapsle denně. Při onemocnění se vždy doporučuji poradit s lékařem. 

Dobrý den,používám od vas zakoupený Green MixPo užití se velmi nafouknu,je mi těžko a trpím přímo toxickou plynatostí.V čem může být problém? Je jedno jestli to užijí v kombinaci s koktejlem,nebo jen vodou...účinek stejný.Dekuji Jarmila Možná

Dobrý den, určení konkrétní látky, která může způsobovat trávicí potíže je obtížné i v případě jediné aktivní složky produktu – zde je jich kombinováno hned několik. Teoreticky by se mohlo jednat zejména o zelený ječmen, spirulinu nebo chlorellu, ač jsou tyto látky většinou tolerovány dobře a zazívací obtíže se mohou projevit hlavně po konzumace příliš…

Dobrý den, ráda bych se před objednáním zeptala jaké vitamíny/minerální látky bych jako 20letá žena co cvičí 2x týdně, studuje a pracuje měla brát každý den.

Dobrý den, bude velmi záležet na celkové skladbě jídelníčku a dalších faktorech, ale pro ženy jsou typicky důležitými a nedostatkovými mikronutrienty zejména: vitamin D, vitamin C, kyselina listová, vitamin B12 (ten při klasické racionální stravě bez vyřazování živočišných potravin zpravidla nedostatkový není), vápník, hořčík, železo, zinek a selen. 

Pokud jste fyzicky aktivní napadá mě…

1
Dobrý den, jaký je obsah laktózy ve Vilgain Sušené mléko plnotučné BIO prosím?

Dobrý den, přibližně 38 g laktózy na 100 g výrobku. 

1
Anonymní uživatel položil(a) otázku
12. 08. 2024

ID: Q91ce6be993674eea
Dobrý den, jaký je obsah laktózy ve Vilgain Sušené mléko plnotučné BIO prosím?
Dobrý den,je mi 57 let, nejsem aktivní sportovec, cvičím pouze 1*týdně rehabilitační cvičení - 80kg, 172cm. Můžete mi prosím doporučit vhodný protein jako náhražku jídla, když nestíhám připravit jídlo? Děkuji Vám za Váš čas.M.

Dobrý den, pokud trváte pouze na proteinu, který chcete užívat např. i po tréninku, doporučuji Vilgain Whey Protein. 

Jestliže ale chcete přípravek pouze na náhradu jídla, doporučila bych vám spíše Vilgain Oatwhey, který kromě bílkovin obsahuje i komplexní sacharidy a něco málo tuků. Další možností je plnohodnotná náhrada jídla Vilgain Meal Shake

Dobrý den. Můžete mi prosím doporučit protein bez lepku? Když si dám filtr na bezlepkové potraviny a rozkliknu jakkýkoliv protein nikde nemá razítko, že je opravdu bez lepku

Dobrý den, drtivá většina proteinů na eshopu je bez lepku, takže stačí, když si vyberete požadovanou značku, příchuť a zkontrolujete složení. Doporučuji si dávat pozor zejména na příchutě Cookie, Cheesecake apod., ale i ty dnes můžete najít ve variantě bez lepku. Např. Vigain Whey Protein má bez lepku všechny příchutě, a to včetně…

Zdravím všechny, prosím o radu jak vybrat v eshopu proteiny, který není slazený , respektive je slazeny polyoly. Patřím do skupiny lidí, kteří mají ze Stevie kovový pocit v ústech, proto Stevie není cesta... Děkuji za radu, jak vyhledávat efektivně.

Dobrý den, obávám se, že protein slazený polyoly v nabídce není – kromě produktů Vilgain, které jsou slazeny steviol‑glykosidy, se můžete podívat na značky MyProtein, Prom‑IN nebo Frontrunner. Tyto proteiny jsou slazeny zpravidla sukralózou, někdy v kombinaci s acesulfamem K. Pokud byste pak chtěl zcela neslazený protein, vybírejte ty bez příchutě – toto kriterium…

Jaké potraviny mám jíst když chci zhubnout 1-2 kg tělesného tuku?

Dobrý den, spíše než výběr konkrétních potravin bude mít vliv vytvoření odpovídajícího kalorického deficitu, na jehož základě hubnutí funguje. Obecně je pak vhodné vyhledávat potraviny které zasytí na delší dobu – kvalitní bílkoviny (vejce, maso, mléčné výrobky, luštěniny v kombinaci s obilovinami), komplexní sacharidy (přílohy, celozrnné pečivo) a další zdroje vlákniny (ořechy, ovoce, zelenina…

Dobrý den, doporučili byste mi spíše Vilgain Prebiotic Protein Bar a nebo trouble bar? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, záleží, co od produktu očekáváte – obě mají nutričně velmi podobný profil, Vilgain Prebiotin Protein Bar pak obsahuje o něco více (o 3,5 g) vlákniny. Vilgain Trouble Protein Bar je zalitá čokoládou, druhá tyčinka nikoliv. Záleží tak i na vašich chuťových preferencích. 

Dobrý prosím o doporučení. O vitamín D3 + K2 pro syna 13 let skoro 14 díky .

Dobrý den, ano, doplněk lze v tomto věku užívat dle uvedeného dávkování. 

Po každém běhu je pro mě důležité doplnit ztracené minerály, vitamíny a další živiny, abych předcházel bolestem hlavy. Jaké potraviny nebo nápoje byste mi doporučili? Preferuji přírodní produkty bez kofeinu a dalších stimulantů. Díky.

Dobrý den, co se týče živin, bude po běhu vhodné doplnit hlavně sacharidy, případně i bílkoviny. Z mikroživin to bude především hořčík, sodík, chloridy, vápník nebo draslík. Pokud budete elektrolyty doplňovat až po tréninku, můžete zvolit i hypertonický nápoj, kde je koncentrace glukózy i samotných iontů vyšší. 

Co se týče konkrétních produktů, vyzkoušet můžete…

Dobrý den chtěla jsem se zeptat taťka mi koupil shaker a chci se zeptat zda ten shaker mohu využívat i jako flašku třeba do školy

Dobrý den, ano, shaker můžete využít i pro běžné nápoje. Dobře však zkontrolujte, že je uzavřená a neteče. Nedoporučuji v ní nosit perlivé nápoje, bublinky mohou uzávěrem "vystoupit" – ale je třeba vyzkoušet na každém konkrétním produktu. 

1