Poradna

👋
Ahoj, rádi bychom ti představili naši novou sekci "Poradna", kde se můžeš zeptat na cokoliv co tě zajímá, od stravy, cvičení až po samotný nákup a jednotlivé produkty. Na tvůj dotaz mohou odpovídat pouze moderátoři, ale ty můžeš reagovat na jejich odpovědi v případě, že budeš potřebovat upřesnit svůj dotaz :)
Máš vlastní otázku? Zeptej se...
Sekce
  • Výživa  (1235) Reset Výživa
  • Zdraví  (1045)
  • Cvičení  (350)
  • Hubnutí  (188)
  • Nabírání svalů  (144)
Otázky
  • Zodpovězené  (617)

Otázky a odpovědi

Lucie
Lucie položila otázku
13. 09. 2024

ID: Qa820426da9aa13a1
Dobrý den, jsem na sportovní škole a potřebovala bych poradit s doplňkama stravy. Děkuji
Ahoj, měl jsem už všechny příchutě gymbeam just whey, ale chtěl bych i nějakou speciálnější příchuť jako třeba cookies and cream, ale bohužel můžu pouze protein se stévií, rád bych vyzkoušel nějaký Váš whey. Jakou příchuť byste mi doporučili? Děkuji

Dobrý den, pokud jste z minulosti zvyklý na klasické sladší proteiny, doporučuji začít řadou Vilgain Whey Protein, jelikož u Grass‑Fed proteinů je chuť opravdu velmi jemná a při přechodu z výraznějněji sladkých proteinů to může být pro chuťové buňky "šok". 

Osobně doporučuji banán, který kupuji opakovaně, přičemž se mi protein jedné příchutě…

1
Dobry den. PB2 orechove maslo v prasku uz neni?DEKUJI.

Dobrý den, myslíte Vilgain Arašídové máslo v prášku? 

Iva položila otázku
09. 09. 2024

ID: Qa95c05f9095bd6b3
Dobry den. PB2 orechove maslo v prasku uz neni?DEKUJI.
Dobrý den, potřebovala bych poradit vhodný protein pro diabetika 70+ pro udržení svalové hmoty. Dekuji

Dobrý den, z hlediska kvality bílkovin doporučuji syrovátkový nebo kaseinový protein. Nezmiňujete, o jaký typ diabetu se jedná, doporučuji se ale poradit s lékařem, zejména pokud by to byl diabetes 1. typu (nebo i 2. typu, kdy je injekčně užíván inzulin), je před užíváním nutné se poradit s diabetologem, jelikož užití proteinu může podnítit vylučování inzulinu slinivkou…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné kombinovat Horčík malát (2tobolky ráno) a hořčík bisglycinát (3 tobolky večer). Děkuji. Eliška :)

Dobrý den, při kombinaci doporučuji 2 tablety ráno a 2 tablety večer. 

Ahoj,začal jsem cvičit ve fitku a chtěl bych poradit, chodím dvakrát až třikrát týdně jak mi práce dovolí, věk 45let 100 kg, chtěl bych jak shodit tuk tak nabrat svalovou hmotu, hlavně ruce a prsa, co by jste mi doporučili jako doplňky ke cvičení?

Dobrý den, primární roli budou při vašem cíli hrát nastavení příjmu energie, tréninkový plán, dostatečný příjem bílkovin atd., až poté mohou být nápomocné doplňky stravy. O této problematice si můžete podrobně přečíst v článcích Jak zhubnout tuk? 3 jednoduché tipy jak se ho zbavit a zabránit ztrátě svalů nebo Růst svalů: 3 cesty k rychlým a viditelným

Dobrý den, jaký protein nebo sachariďák byste mi doporučili, když jsem závodní plavec a je mi 15 let. Tréninky mám 8-10krát týdně. A ještě k tomu 3krát týdně cvičím. A poprosil bych co nejpřírodnější produkt.

Dobrý den, záleží, pokud chcete suplementem doplnit pouze bílkoviny, nebo cílíte i na výraznější navýšení celkového příjmu energie, rychlejší doplnění glykogenu atd. Z hlediska čistého proteinu doporučuji Vilgain Whey Protein nebo Vilgain Grass‑Fed Whey Protein. Pokud vám jde i o zmiňované doplnění glykogenu nebo zvýšení příjmu energie, doporučuji Vilgain Oatwhey. 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli "vysoce hodnotné sladidlo obsahující steviol‑glyko", které se používá pro slazení např. Vilgain Grass-Fed Whey Proteinu obsahuje erythritol? Protože, erythritol je prý obsažen i v mnoha produktech ze stévie.

Dobrý den, steviol‑glykosidy a erythritol jsou dvě rozdílná sladidla přírodního původu. Vilgain Grass‑Fed Whey Protein erythritol neobsahuje, coíž si ostatně můžete u všech produktů ověřit ve složení – pokud by tam erythritol byl, musí být vždy uveden. 

Dobrý den, mám 13 let syna a 11 let dceru. Které protieny jsou pro ně nejvhodnější. Syn teď začal dost cvičit a dcera naopak jí málo věcí. Ráda bych, aby protejn pro ně neobsahoval nic, co je pro děti nevhodné a měl dost živočišných bílkovin. Děkuji.

Dobrý den, doporučuji proteiny Vilgain Whey Protein nebo Vilgain Grass‑Fed Whey Protein. Děti mohou protein užívat bez problému, je ale důležité, aby měly vyvážený jídelníček, se učily základy správné výživy a protein byl opravdu chápán jako doplněk kvalitních bílkovin ke klasické stravě. Také doporučuji sledovat denní příjem bílkovin, aby nebylo…

Ahoj, chtěla bych prosím poradit jaké magnesium si koupit, je mi 54let a paní doktorka mi doporučila již na stálo brát magne B6. Díky moc Radka

Dobrý den, z hlediska čistého magnesia bych doporučila např. Vilgain hořčík malát nebo Vilgain hořčík bisglycinát. Pokud vám ale lékařka doporučila kombinaci s vitaminem B6, můžete zvolit např. Viridian Magnesium Citrate with B6. Dalšími produkty s obsahem obou látek jsou např. od GreenFood nebo NaturLabs.

1
Dobrý den, můžu prosit o výpočet hodnot pro redukci. Váhy? Je možné mi sestavit jídelníček na míru? Jsem po histerektomii a mám nízkou funci štítné žlázy beru léky euthirox 125 mg. Děkuji za informace Markéta K.

Dobrý den, v tomto případě se jedná o službu poskytovanou nutričním terapeutem, který musí odebrat podrobnou anamnézu a přizpůsobit jídelníček vašemu zdravotnímu stavu, medikaci, fyzické aktivitě atd. Nevím, odkud jste – v Brně mohu doporučit např. nutriční ambilanci při lékařské fakultě Masarykovy Univerzity – NutriMUNI. 

Jestliže se léčíte s nějakým onemocněním, je nanejvýš důležité najít kvalifikovaného nutričního terapeuta…